Πάππος στο Κυριακάτικο Τραπέζι της ΝΕΤ

Αγαπητή Ιωάννα δεν μας κουραζεις καθόλου,τα λες ολα πολύ ωραία και για να σου πω την αλήθεια ειναι σαν να είμαι σε μάθημα!Συνέχισε ακούραστα :088:διδάσκεις δεν μιλας απλώς
Με εκτιμιση Γιωργης

Αγαπητή Ιωάννα τα λες τόσο ωραία που δεν γίνεται να μας κουράσεις,συνεχισε ακάθεκτη:088:χωρίς κολακείες
Με εκτίμιση Γίωργης

Κατι τυποι σαν και μενα φιλε Ναξιε εχουνε ματωσει τα λαικα παλκα και δεν περιμενω αναγνωριση απο κατι τυπους σαν κι εσενα (για να γινω κι εγω επιθετικος) …

Εγω εναντιωνομαι γενικα σε ολη αυτη την πρωταθλητολογια, δεν τα εβαλα με σενα ντε και καλα και στο οτι βαζουμε στο κανταρι την καθε πεννια του καθε μπουζουξη και τη ζυγιζουμε για να τον καταδικασουμε ή αποθεωσουμε κατα το δοκουν …
Εχει και ο Παππος τα μειον του και ο Καρντινης τα δικα του, αμα θες να σου κανω ενα μακροσκελες μειλ εμπριστατωμενο οχι με δυο λεξουλες τελειωσαμε … αλλα ετσι γινομαστε μια απο τα ιδια και σ’αυτο το σαιτ δλδ : Πλαστηρας ή Παπαγος, Ολυμπιακος ή Παναθηναικος, ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ και παει λεγοντας …

υγ
ξεχασα το μεγαλο Μακρυδακη και τον Λεμονοπουλο …

Δεν κατηγόρησα κανέναν προσωπικά και ούτε είχα και έχω αυτή την πρόθεση. Ο Καραντίνης έχει πέσει θύμα του σταρ σύστεμ σαν μπουζουξής, για εμένα δεν έχει προσωπικό ύφος και είπα ότι σε σχέση με τον Πάπο είναι στο άλλο άκρο.

Δεν έκανα εγώ συζήτηση για πρωταθλητολογία αλλά για το ύφος που πρέπει να έχει ένας μουσικός πέρα από την τεχνική.

Και εγώ έχω ματώσει στα πάλκα αλλά και στα ωδεία φίλε μου. Δεν είμαι μουσικολόγος αλλά προσπαθώ να είμαι μουσικός. Αν ήμουν μουσικολόγος τότε θα έλεγα τα αντίθετα για το ύφος των οργανοπαιχτών.

Διαδιαστική παρέμβαση

Σε πληροφορώ ότι ο yiorgosv είναι ΚΑΙ του ωδείου ΚΑΙ του πάλκου.
Ενημερώνεσαι από εμένα διότι ο Γιώργος δεν θα το επικαλείτο ποτέ.
Σε αντίθεση με εσένα που βιάστηκες να το μοστράρεις φάτσα κάρτα.

Μαλιστα … χαιρομαι που κι εσυ εισαι αγωνιστης του παλκου και το εκτιμω αυτο !! Αυτο με τα “ωδεια” τι ειναι τωρα καλο ή κακο ;;
:slight_smile:

Οσο για τον Καραντινη, ειναι αυτος που ειναι, δεν ειναι ουτε πιονι του σταρ συστεμ ουτε τιποτα. Το χειριζεται μια χαρα το συστημα οπως και ο Γκουβεντας, ο Κουλαξιζης, ο Σαρικος και αλλοι πολυ καλοι μουσικοι. Λαικο παιδι ειναι και σεμνος ειναι, απλως ειναι ενας 4χορδος βιρτουοζος με καποιες επιπλεον τεχνικες απο τα συνηθισμενα παιξιματα των βιρτουοζων (Χιωτης, Ζαμπετας) οπου εξελισσουν τον τροπο του Παλαιολογου (δεν αναφερω τιτλο θα γινει σκανδαλο…) με επηρρεασμους απο τον τροπο παιξιματος του σαζ και του ουτιου με κοπιωδεις ασκησεις σε 64ρτα και βαλε.
Ο Παππος χρησιμοποιει ενιοτε καποιες σχετικα κλισαρισμενες απο τον ιδιο τζαζ φρασεις, χρησιμοποιωντας πεντατονες και χρωματικες, οι οποιες επειδη ειναι δικη του ευρεσιτεχνια στον κοσμο των μπουζουξηδων, “κουφαινουν” οποιον τις ακουει αλλα δεν ειναι και τιποτα για εναν κιθαριστα ή πιανιστα που κατεχουν τζαζ αρμονια. Ο τροπος ομως που τις συνταιριαζει με οικονομια στα σολο του ειτε εισαγωγικα ειτε ενδιαμεσα, εμβολιμα στους γνωστους μινορε, νιαβεντι, ματζορε κλπ δρομους ειναι θαυμαστος !!
Αλλο καπελλο ο ενας λοιπον αλλο ο αλλος.
Που να ακουσεις κι αλλους “αγνωστους” μπουζουξηδες ή λιγοτερο επωνυμους απο αυτους που μας αρεσει να καυχωμαστε οτι “αναγνωριζουμε” και ειναι πολλοι αυτοι !!

Φίλε naxie, και στο άλλο το site πετάχτηκες προκλητικά και καταφέρθηκες εναντίον συναδέλφων σου. Εκεί ζήτησες συγνώμη. Πστεύω οτι όσο επιφανειακή είναι η γνώμη σου περι μουσικών δεξιοτήτων, άλλο τόσο επιφανειακή ήταν η συγνώμη σου.
Φυσικά και κατηγορείς -και ο Καραντίνης συνάδελφός σου θεωρείται-
οταν λές οτι έπεσε θύμα και οτι δεν έχει ήθος…και μη μου πεις οτι αυτή είναι η αποψή σου, το ένα δεν αναιρεί το άλλο!!!
…όσο για τα περι ματώματος στα πάλκα…άστο καλύτερα…δεν εχεις προλάβει…η ηλικία σου δεν στο επιτρέπει ακόμα.
Οσο για το “κάτι τύποι σαν και εσένα” που είπες…άστο κι αυτό…δεν έχεις ιδέα με ποιούς συνομιλείς και θα έπρεπε να είσαι πιο προσεκτικός.

ΥΓ. “κάτι τύποι σαν και σένα” με κάνουν να θέλω να πάρω τον ομματιών μου, που λέει και ένας φίλος απο μακρυά…καλή του ώρα, όπου και να΄ναι.

Και οι δυο τους ειναι μουσικάρες, αψογοι, τι να λέμε!
Πολλες φορες πηγαίνουμε με την παρεα και τους ακουμε καθηλωμενοι, αφωνοι. Μακαρι να φτάσουμε και εμεις, οταν μεγαλώσουμε… το παιξιμό τους!.
Ομως κάποιες απαντησεις στο Ναξιο δειχνουν αγένεια, ας μην ειμαστε υπερβολικοί. Εγω δεν κατάλαβα από το post του προσπαθεια υποτιμησης κάποιου απο τους δυο

Σε κανέναν από εσάς δεν αναφέρθηκα προσωπικά και δεν θα με τρελάνετε εμένα. Εγώ αναφέρθηκα επί του θέματος για τον Καραντίνη και εσείς με πήρατε με το ψιλό.

Αν σας πειράζει μπορείτε να μιλήσετε ελεύθερα αλλά όχι εναντίων μου. Επαναλαμβάνω ότι δεν επιεθηκα σε κανέναν πρώτος και δεν θα με τρελάνει κανείς.

Αν μια πρόταση που είπα (για τον Μανωλάκη) σας πείραξε τόσο πολύ, όλους εσάς τότε σας καλώ να την ξανασκεφτείτε και να μην απαντάτε κατευθείαν!

Όσον αφορά τα ωδεία, ούτε και εγώ ανέφερα πρώτος το βιογραφικό μου αλλά κάποιος άλλος μίλησε για την εμπειρία του. Μην τρελαθούμε κιόλας…

Naxios, είμαι ένας από αυτούς που συμφωνούν μαζί σου όσον αφορά τα “περί ορέξεως” ανάμεσα στον Καραντίνη και τον Πάππο. Κάποιοι άλλοι δε συμφωνούν μαζί μας. Εκείνοι όμως που σου “επιτέθηκαν”, δεν το έκαναν λόγω της διαφωνίας στα γούστα σας, αλλά για το ύφος της κριτικής σου. Γιατί όπως και να το κάνουμε, η φράση “αλλά ούτε και ήθος γιατί το έχει πάει το μπουζούκι πολύ στο σταριλίκι” είναι υποτιμητική. Τι πάει να πει δεν έχει ήθος; Μάλλον εσύ πρέπει να ξανασκεφτείς την πρόταση που είπες κι όχι να συνεχίζεις στο ίδιο στυλάκι με τα …“Μανωλάκης”. Το υποκοριστικό αυτό θα μπορούσες να το χρησιμοποιείς χωρίς παρεξήγηση αν:
α) Είχε καθιερωθεί να φωνάζουν τον Καραντίνη σήμερα “Μανωλάκη”, πράγμα που δεν το 'χω ακουστά.
β) Αν ήσουν συγγενής ή στενός φίλος του Καραντίνη.
γ) Αν ήσουν καμιά 80ριά χρονών, οπότε θα δικαιολογιόταν το υποκοριστικό για έναν άνθρωπο που έχει τα μισά σου χρόνια. Κοιτάζοντας όμως το προφίλ σου, βλέπω ότι είσαι παιδί πράμα.

Συντρέχει κάποιος από τους τρεις παραπάνω λόγους;
Ηρεμα λοιπόν και μην “αγριεύεις” για να μη σου “αγριεύουν”.

ΥΓ. Τα link που φέρεις ως υπογραφή, καλό θα είναι να τα βγάλεις. Μπορείς να τα βάλεις στο προφίλ σου, μπορείς να τα προτείνεις στους συμφορουμίτες, αλλά όχι να τα …κουβαλάς ως μόνιμη διαφήμιση. Απορώ πως δε σου έχει κάνει παρατήρηση κανείς από τους διαχειριστές…

Φίλε Άρη,
Μελετάω μπουζούκι από πολύ μικρός. Προσπαθώ να παρατηρώ και να θαυμάζω τους παλαιότερους ώστε να κερδίζω ορισμένα πρότυπα. Μετά από ένα σημείο τεχνικής, ο μουσικός πρέπει για μένα να καλλιεργεί σιγά σιγά το δικό του ύφος. Αυτό γίνεται όπως προείπα με το παράδειγμα των μεγαλύτερων.

Ο φίλος μας όμως τώρα, ο κύριος Εμμανουήλ Καραντίνης (και όχι μόνο αυτός αλλά αρκετοί άλλοι), έχοντας παραμελήσει τελείως αυτό που λέμε ύφος, προσπαθεί συνεχώς όποτε και όταν εμφανίζεται να κάνει επιδείξεις τεχνικής, ταχύτητας και γνώσης. Αυτό για εμένα είναι προσβολή, ΔΕΝ είναι μουσική και δεν μου προκαλεί καμία απολύτως ευχαρίστηση.

Ένα από τα αρνητικά του διαδικτύου είναι και το ότι δεν γνωρίζουμε με ποιον συζητάμε. Σας πληροφορώ ότι καθηγητής μουσικής αλλά και άλλοι μεγάλοι, χρόνια στο χώρο που δεν αναφέρω το όνομά του, μου έχει μιλήσει στον πληθυντικό από σεβασμό. Φυσικά το ίδιο και εγώ.

Ακόμη και τον δάσκαλό μου που τον γνωρίζω πάνω από 15 χρόνια και έχω αναπτύξει οικειότητα μαζί του πάλι στον πληθυντικό του μιλάω γιατί δεν έχω τοποθετήσει τον εαυτό μου στον ίδιο πήχη.

Γιατί να σεβαστώ έναν που με προσβάλει και χρησιμοποιεί τα μέσα ώστε να επιδεικνύει συνεχώς το επίπεδό του; Ενώ αντίθετα έπρεπε να έπαιζε μουσική; Μπορείτε να μου πείτε έναν λόγο;

Η υπογραφή δεν υποχρεώνει κανέναν να την ακολουθήσει, ούτε είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Όποιος τον ενδιαφέρει απλά την επιλέγει.

[ol]
[li]Ακριβώς για τον ίδιο λόγο, αυτό είναι και ένα από τα θετικά του διαδικτύου, γιατί αν μιλούσες δια ζώσης σε μια παρέα με τέτοια έπαρση, στην καλύτερη περίπτωση δε θα ασχολιόταν κανείς μαζί σου. Τώρα, λόγω διαδικτύου, είσαι τυχερός.[/li][li]Ο πληθυντικός δεν υποδηλώνει πάντα ευγένεια. Μερικές φορές κόβει κάποιες περιττές “οικειότητες” και βάζει τα πράγματα στη θέση τους, αν εννοείς τι εννοώ… Μπορεί (λέω, μπορεί) κάτι τέτοιο να εννοούσε ο καθηγητής σου και να μη χρησιμοποίησε πληθυντικό από σεβασμό στο μουσικό σου μεγαλείο.[/li][li]Ένας μεγάλος καλλιτέχνης είναι “μεγάλος” όχι μόνο λόγω του έμφυτου ταλέντου του που έχει “εκπαιδεύσει” με την επίπονη πρακτική και την εμπειρία χρόνων, αλλά και λόγω της γενικότερης στάσης και του ήθους του. Το πομπώδες ύφος σου και η αλαζονεία σου σε ακυρώνουν τελείως, ακόμη κι αν είσαι η μετενσάρκωση του Χιώτη.[/ol]Είναι βέβαια ίδιον της ηλικίας σου η εμμονή σε εμφατικές και απόλυτες δηλώσεις, οι οποίες σε συνδυασμό με την απειρία στην επικοινωνία και τη απουσία κατασταλαγμένης στάσης ζωής παράγουν παρεμφερείς συμπεριφορές (όπου έχεις άγνωστες λέξεις, με ρωτάς). Ο σεβασμός, όμως, για να απαντήσω και στο ερώτημα που έθεσες, δεν είναι θέμα επιλογής σου. Εμπνέεται, δεν επιβάλλεται. Έχεις μπερδέψει τις έννοιες “δε μου αρέσει” και “δεν τον σέβομαι”. Το να μη σ’ αρέσει ένας καταξιωμένος μουσικός είναι δικαίωμά σου αναφαίρετο. Το να μην τον σέβεσαι όμως σαν καλλιτέχνη δείχνει από μέρους σου πλήρη σύγχυση αξιών και κριτικής ικανότητας (και μιλάμε πάντα για τον συγκεκριμένο μουσικό του παραδείγματός σου).[/li]

Μπορεί να μην είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα, αλλά είναι -όπως και να το δούμε- διαφήμιση. Και επειδή δε θέλουμε διαφημίσεις οποιουδήποτε είδους ακόμα και “κατά λάθος”, συμμορφώσου με αυτό που σου έγραψε ο Aris στο προηγούμενο post του.

Αυτή νομίζω ότι ήταν η πρώτη ειρωνεία που έπεσε στη συζήτηση και όχι τα δικά μου λεγόμενα. Το μόνο που είχα πει προηγουμένως είναι ότι παραδέχομαι την τεχνική του Καραντίνη αλλά όχι το ύφος του.

Άρα το προσωπικό θέμα κόβεται εδώ. Εγώ δεν επιτέθηκα σε κανέναν σας. Τι είναι αυτό που συνέβη τελικά;

Τώρα, αν δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει εποικοδομητική συζήτηση καλύτερα να μη την κάνει. Δεν βγαίνει κάτι με το να συμφωνούμε όλοι.

Ειλικρινά, δεν περίμενα να φτάσει το θέμα στον διαχειριστή. Κατηγορίες τύπου είσαι μικρός, δεν σέβεσαι, αλαζονείες, αξίες, διαφημίσεις από την υπογραφή μου, είναι πιστεύω άκυρες.

Το θέμα αφορά τον Μανώλη Πάπο και εγώ ανέφερα ένα περιστατικό όπου παίζανε μαζί με τον Καραντίνη. Το ποιον μουσικό σέβομαι και έχω ως πρότυπο είναι υπόθεση δική μου.

Αυτό που ξέρω να πω είναι ότι έχω πει μια πρόταση πολύ πιο πριν και δεν την έχει αντικρούσει κανένας. Μόνο κατηγορίες προς εμένα λαμβάνω και τίποτε άλλο. Και είπα (μπορεί και με λάθος τρόπο): «Ο Μανώλης Καραντίνης έχει πολλή καλή και υψηλή τεχνική στο μπουζούκι αλλά καθόλου προσωπικό ύφος, γιατί μεν δεν παίζει με δικό του χρώμα και χαρακτηριστικό άκουσμα αλλά ούτε και ήθος, γιατί δε λόγω του ύφους που δεν έχει κάνει όλο επιδείξεις της τεχνικής του, φλυαρεί και προβάλει έντονα το επίπεδό του χάνοντας την ουσία».

Αν διαφωνεί κανείς ο οποίος να έχει δει από κοντά και «από μακριά» τον Καραντίνη ας διαφωνήσει ελεύθερα.

  1. Το οτι εδω εμεις στο φορουμ γουσταρουμε τον Παππο σε σχεση με τον Καραντινη, αυτο το ξερεις δε φαινεσαι για χαζος …
  2. Το να ερχεσαι εκ του ασφαλους να σβηνεις με μια φραση τον Καραντινη απο τον χαρτη αυτο σηκωνε απαντηση. Εσενα σου φανηκε ειρωνεια αυτο που ειπα, κακως. Εγω οποτε ερθω Αθηνα παω στον Παππο και τα ακουμπαω κανονικα για να ακουσω, να κλεψω, κατι να παρω. Πηγα και στον Αριστο προχθες στην Κληματαρια που εγω τον λεω κλωνο του Παππου !! Κι απο αυτον καποια στραβαδια σαν κι εμενα θα παρουν αρκετα !! Εσυ φαινεσαι παικταρας δεν εχεις αναγκη …
  3. Για να κανεις κριτικη πρεπει κατι να παιζεις καμποσα χρονια και καμποσα παλκα να χεις ματωσει, μη σου φανει κι αυτο ειρωνεια.
  4. Η στενοκεφαλια σου συνεχιζεται αφου επαναλαμβανεις με εντονη γραφη τα αρχικα σου “πιστευω” -εκει που λες για το ηθος δεν βγαινει νοημα για καντο μας διφραγκα …- και οπως σου ειπε και ο Αρης ειναι ανεπιτρεπτο να αναφερεσαι σε ηθος, για σκεψου να το μαθει ο Μ.Κ. ;;
  5. Το θεμα της φλυαριας ειναι εντελως σχετικο, απο αλλους εχω ακουσει να λενε τον Παππο φλυαρο, παπατρεχα, οχι καθαρο και αλλα … Επειδη εσυ γουσταρεις Παππο μην τον ειδωλοποιεις, απο κει ξεκιναει ολη η αντιθεση μου.
  6. Στο αρχικο ποστ μου ξεκαθαριζω οτι ηδη εχω μια κεκτημενη “οργη” για ολους αυτους που ψαχνουν τον “καλυτερο” οπως γινεται στο ποδοσφαιρο, στους ηθοποιους του σινεμα, στους πιλοτους της F1 κλπ κλπ δεν τα βαζω ντε και καλα με σενα …
  7. Οταν κατεβηκε ο Παππος στα Χανια εκανε μαθηματα-σεμιναρια σε οποιους
    ενδιαφερθηκαν. Τα φιλαρακια μου πηγαν και τους εδειξε αρκετα κολπα. Με 20 ευρω την ωρα μπορεις να ξεκινησεις κι και σιγα σιγα θα παιζεις οπως ο Παππος οποτε θα μιλαμε για ενα νεο Παππο !!!
  8. Το παιξιμο του Καραντινη οι 4χορδοι το αναγνωριζουν απο χιλιομετρο αφου μιλας για προσωπικο υφος.
    Απλα καποιος που του τη δινει αυτο το παιξιμο πιστευει οτι θελει …
    Παρομοια αν καποιος ασχετος ακουσει 40 τραγουδια ροκ εν ρολ της περιοδου '55-'58 θα νομισει οτι ακουει το ιδιο, ή ρεγκε κλπ Δεν ειναι ομως σωστο αυτο ειναι περα για περα λαθος. Αν ακουσει προσεκτικα θα δει και θα καταλαβει πολλες διαφορές, ιδιως αν ειναι μουσικος !!
    Το παιξιμο του Αριστου Βαμβακουση που παιζει με τον Παππο ειναι πανομοιοτυπο με του Παππου. Ποιος περισσευει απο τους δυο ;;

Naxios,

Επειδή είσαι στα όρια του να κριθείς anaxios σε παρακαλώ μελέτησε ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ τα λεγόμενα και τις παραινέσεις των συμφορουμιτών, αρχίζοντας από τις υπογραφές σου και συνεχίζοντας με την αυτοκριτική σου.

Εγώ φίλοι μου αναγνωρίζω την υψηλή τεχνική του Μ. Καραντίνη και αυτό νομίζω το είπα και το ξαναείπα. Αυτό που δεν έχει είναι προσωπικό ύφος το οποίο να δίνει το στίγμα του, αλλά το στίγμα του είναι η ιδιαίτερα έντονη προβολή της υψηλής τεχνικής που έχει. Και συνεπώς με αυτή τη συνεχόμενη προβολή που κάνει, δεν έχει και ήθος σαν μουσικός γιατί χάνει το νόημα της μουσικής και ο νοών…

Σε αμέτρητα άλλα φόρουμ, επαγγελματικά και μη, οι χρήστες προβάλλουν τις υπογραφές τους μαζί με τις αγαπημένες ιστοσελίδες τους χωρίς κανένα πρόβλημα.

Χαίρομαι που κάτι το οποίο πιστεύω, ότι κλόνισε πολλούς μεγάλους για τον εξής κύριο λόγο: κανείς σας δεν μου μίλησε με επιχειρήματα ή πραγματικά στοιχεία αλλά μόνο με κατηγορίες είτε για την ηλικία μου, είτε για την υπογραφή μου.

Αφού ενόχλησα τόσο πολύ σας χαιρετώ από μόνος μου. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κανείς τόσα χρόνια στα πάλκα για να αναγνωρίσει το ύφος ενός μπουζουξή.

Υ.Γ.: Σε ένα ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ φόρουμ δεν πρέπει να γίνονται συζητήσεις για μπουζουξίδες υψηλού τεχνικής όπως της κλάσης του Χιώτη, αλλά για μπουζουξήδες που κάθε πενιά τους είναι και μια λέξη.

Να είστε όλοι καλά.

Στο καλο Ναξιε,
Ωστε δε μιλησαμε με επιχειρηματα !!!
Αρα δεν διαβασες τιποτα απο αυτα που σου εγραψαν ολοι αλλα κολλησες στο θεμα της ηλικιας και την υπογραφη σου … αυτα σε ιντριγκαρανε εσενα. Ολα τα αλλα που γραψαμε ηταν με διαφανη μελανη !!!
Εσυ τα ιδια Παντελακη μου, το ιδιο τροπαρι … φαινεται νομιζεις εκανες καμμια μεγαλη ανακαλυψη !!!
Οποτε τι να λεμε πια …

Μετά από τη βλακώδη παρένθεση που άνοιξε ο Naxios και έκλεισε (ελπίζω) ο Βαβουλές, θέλω να ρωτήσω γιατί δεν παίζει μπροστά ο Πάπος στο Κυριακάτικο Τραπέζι;

Εγώ θα στείλω εμαιλ στο kyrtrap2@otenet.gr ζητώντας να γίνει μιά εκπομπή αφιέρωμα στον Μανώλη Πάπο, μιά και δεν μπορώ να τον βλέπω να παίζει 12χορδη κιθάρα!
Όχι ότι οι άλλοι δύο μπουζούκαροι είναι λίγοι, αλλά να ρε παιδί μου ο Πάππος είναι και … ηθικός!

“Σε ένα ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ φόρουμ δεν πρέπει να γίνονται συζητήσεις για μπουζουξίδες υψηλού τεχνικής όπως της κλάσης του Χιώτη, αλλά για μπουζουξήδες που κάθε πενιά τους είναι και μια λέξη”.
:110:
Αυτό το υστερόγραφο δίνει τέλος στην κουβέντα. Δηλαδή η πενιά του Χιώτη δε λέει και πολλά πράγματα. Και φυσικά ο Χιώτης δεν είναι ρεμπέτης…
Τι να κουβεντιάσουμε τώρα; Για το τι χρώμα κιλότα φοράει η Μαντόνα;

Φοράει???:089:

9 μήνες σε ημιανάπαυση και κανα-δυο ακόμα μπροστά, νά 'τα τα αποτελέσματα…:slight_smile:
Καλώς ήρθες στο club!