Οργανοπωλεία στην Σμύρνη

Αυτό το καλοκαίρι θα βρεθώ στην Σμύρνη. Γνωρίζει κανείς σας κάποια οργανοπωλεία πέρα από τα τουριστικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Θέλεις κάτι πολύ καλό; Υπάρχει ο Νουρ, φοβερός οργανοποιός. Τον ξέρει όλη η Σμύρνη.

Ενδιαφέρομαι για cura bağlama και kabak kemane. Όχι πανάκριβα αλλά αξιοπρεπή (πχ να μην ξεκουρδίζουν κάθε 5 λεπτά).

Ο Nur τι όργανα διαθέτει; Έχεις διεύθυνση;

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει κάρτα ούτε από τον Νουρ, ούτε από κει που αγόρασα τη λάφτα μου. Είναι πολλή μεγάλη η κεντρική Αγορά της Σμύρνης και με πολλά υπαίθρια μαγαζιά, σαν παζάρι. Αν έχεις χρόνο και υπομονή θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις. Αν θυμάμαι καλά, εγώ είχα δώσει (το 2002) 300.000.000 τουρκικές λίρες και δεν θυμάμαι καν την ισοτιμία, αλλά η περιγραφή της αγοράς θα ταίριαζε με αυτό ζητάς… Καλή συνέχεια και πιες και λίγο νεράκι Σμύρνης και για μένα!

Επανέρχομαι! Βρήκα την κάρτα από το μαγαζί που αγόρασα τη λάφτα μου!
Λοιπόν, ελπίζω να σε πρόλαβα:
Το μαγαζί λέγεται Bagdat
Διεύθυνση:
871 Sk. Kizlaragasi Hani No.19 P-22 Kisarinu-IZMIR
Tel: (0.232)483 16 11- 441 93 07 Fax: 441 93 07 TURKIYE

Με πρόλαβες! Ευχαριστώ!

Έστω και με μεγάλη καθυστέρηση να σας πω ότι τελικά πήγα στο Bagdad αλλά τα cura baglama που είχε ήταν τουριστικά. Αλλά στο ίδιο εμπορικό κέντρο βρήκα το ακόλουθο μαγαζάκι

http://www.mikrokent.com/KEMERALTI-SUBE-urun-6887-2410.html

Απο εκεί αγόρασα ένα όμορφο cura baglama του οποίου τις φωτογραφίες σας επισυνάπτω.

και πάλι ευχαριστώ για τις πληροφορίες.