Οργανοποιος στην Αλεξανδρουπολη

Καλησπερα κυριοι.
Πριν απο μια εβδομαδα περιπου βρηκα καπου κατι φωτογραφιες και ενα τηλεφωνο!
Πηρα τηλ. και μιλησα μαζι του.Αν θυμαμαι καλα τον λεγε Χρηστο και ειναι στην Αλεξαντρουπολη.
Θα παω καποια στιγμη μιας και ειμαι κοντα (Ξανθη) και θα σας πω περισσοτερα.
Πιστευω να βοηθεισει αυτους που ειναι στη βορεια ελλαδα.
Αυτα ειναι καποια απο τα οργανα του!

Ο οργανοποιος λεγεται Χρήστος Γκότσιος και τα στοιχεια του βρισκονται στο υπεροχο Blog του Κυριου Καγιαφα

Ευχαριστω φιλε μου.Θα τον επισκευτω!

Γειά σας κι απο μένα… Ο κ. Χρήστος είναι φοβερός… καλός μάστορας με μεράκι…αξίζει να πάτε να δείτε τη δουλειά του…θα μείνετε ικανοποιημένη με όλα του τα όργανα…

χαίρετε.
νομίζω πως έχω επισκεφτεί τον οργανοποιό αυτόν. εφόσον μιλάμε για τον ίδιο -δεν ξέρω και πόσοι οργανοποιοί δραστηριοποιούνται στην αλεξανδρούπολη-, σε βασικό επάγγελμα έχει κάτι άλλο σε σχέση με το ξύλο (πατωματάς;).
Πολύ φοβάμαι ότι τα όργανά του μου είχαν αφήσει κακή εντύπωση. Ενώ η δουλειά των ξύλων ήταν γενικά καλή, τα φινιρίσματα ήταν πολύ άγαρμπα και τα τάστα ήταν τοποθετημένα λάθος (είδα μικρότερο διάστημα σε χαμηλότερο απ’ ό,τι σε ψηλότερο τάστο να φανταστείς).
Προτείνω σε όποιον πάρει όργανο απ’ αυτόν, να το πάει τουλάχιστον σε άλλο μάστορα να περάσει τάστα.

Φίλε nazΩραίος δε νομίζω να λες γι αυτον. Το κύριο επάγγελμα του δεν έχει καμια σχέση με το ξύλο. Δεν θ αναφέρεσαι λογικά στον ίδιο… Γιατί έχει στην Αλεξανδρούπολη κι αλλους που κάνουνε όργανα.