Νύφη του θερμαϊκού

Εαν φιλε μου εννοεις την ψαροταβερνα του ΚΑΡΕΚΛΑ , πηγα προσφατα , δεν εργαζεται πια εκει , αλλα σου υποσχομαι να την βρω την ακρη , μολις επιστρεψω στη Σαλονικη … να `σαι σιγουρος …:088:

Δεν πρόβλημα ρε μάγκες. Θα τον πάρουμε ένα τηλέφωνο.
Αν και πιστεύω ότι η απάντηση έχει δοθεί.

Και πιστευω , εαν ο ανθρωπος ειναι καλα στην υγεια του , πως θα αξιζε
να παραθεσει , εαν βεβαια το θελει και ο ιδιος , καποιες θυμισες παλιες ,
για πραγματα και καταστασεις που εζησε τα χρονια εκεινα , υπο μορφη
συνεντευξης …
Καποιοι ανθρωποι επιλεγουν μονοι τους τη λησμονια , γιατι αραγε ?:106:

Του είχε κάνει μια εκπομπή-αφιέρωμα ο Πάρης στα “Παντελόνια”. Δεν την είδα, αλλά ήμουν την ώρα της συνέντευξης. Απ’ ό,τι θυμάμαι είχε μιλήσει για αρκετά πράγματα.

Μαλλον Πελαγια μου τα καναλια και οι εταιρειες επιλεγουν να λησμονουν τους καλλιτεχνες που “εχει περασει η μπογια τους” κατα τη γνωμη τους… :mad: Βλεπεις σημερα ειμαστε στην εποχη της ταχυτητας… Ακους ενα τραγουδι σημερινο και σ’ ενα μηνα σου λενε “ακομα αυτη την αρχαιολογια ακους”? :112: Ναι μωρε πρεπει να εκσυγχρονιστουμε… Μια βδομαδα ενα τραγουδι και μετα εξω απ’ την πορτα :slight_smile: Και να επισημανω εδω οτι υπαρχουν και σημερινα τραγουδια πολυ ομορφα, (οπως ας πουμε “το αντι8ετο”) αλλα οπως ειπα ειμαστε οπισ8οδρομικοι αν τα ακουμε για πολυ καιρο… Τι να πω… Η εποχη της ταχυτητας λεμε…

Είναι θέμα επιλογής.
Με αυτούς πάτε γρήγορα, με εμάς πάτε σίγουρα!

Ακουσα κατι καινουργιο απο συλλεκτη… παλια αυτο το τραγουδι το επαιζε στο κρατικο ραδιοφωνο ενας που το εχει ολοκληρο σε μια εκπομπη που λεγοταν “οι λαικοι βαρδοι” το ονομα του δημοσιογραφου ειναι Πανος Γεραμανης… αυτος εχει πεθανει μου λεει τωρα… το εχει ομως η κορη του, αλλα δεν το δινει

Ο Στελιος το λεει

Ακουστε το εδω http://www.youtube.com/watch?v=xZDyXskChSk

Κυκλοφορει δυστηχως μισο… Και γενικα οσους συλλεκτες ξερω μισο το χουνε

Καλη σπερα σας και καλες γιορτες να εχετε… Ας αναταραξω λιγο τα νερα με κατι νεο που ανακαλυψα… και σας το φερνω οπως ακριβως το βρηκα…

γεια και χαρα σας!!! λοιπον το τραγουδι υπαρχει το εχει ο κατσαμπας με την βασω αλλα δεν το δινουν σε κανενα, επισης δεν μπορουν να το βγαλουν επισημα εξω λογω δικαιωματων του στιχουργου. Υπαρχει σε παλια πομπινα απο τα παλια μαγνητοφωνα.

Επειδή εγώ έβαλα το θέμα, μετά τόσο καιρό ας μου επιτραπεί μια παρέμβαση.
Βλέπω ότι πάει να γίνει…“του κουτρούλη ο γάμος” για ένα θέμα που δεν αξίζει.
Πληροφορίες από εδώ κι από κει χωρίς πραγματικό φως στο τούνελ(που είσαι Νικολούλη?).
Π.Μ. και τηλεφωνήματα μεταξύ μελλών του forum, και εμού συμπεριλαμβανομένου, με απρόοπτες και κακές εξελίξεις.
Μια κακή γενικά ατμόσφαιρα γύρω από το θέμα έχει αδυνατίσει σοβαρά την επιθυμία μου να βρω μιά άκρη και επιδεί…ε δεν μιλάμε και για ένα τραγούδι του τύπου και της αξίας … “Δυό πόρτες έχει η ζωή” ή ή …,λίγο μ’ ενδιαφέρει πιά.
Αν οι υπεύθυνοι του forum κρίνουν ότι πρέπει να κλείσει το θέμα μπορούν να το κάνουν.:106:

“ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ” , αλλα το αφηνουν για του Αη Γιαννη του Κληδονα η Κλειδωνα …:092:

EYXARISTW POLI

Λιγη υπομονη και το τραγουδι το βρηκε ο Κρυονεριτης ολοκληρο και λεει “οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει προσωπικο μηνυμα” του εστειλα και περιμενω… :slight_smile:
Ο Κρυονεριτης ειναι αυτος που το ειχε πρωτοανεβασει μισο

ΤΟ ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ…

[```
http://www.youtube.com/watch?v=BwzyXwA912g

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ... ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΕΤΚΑΚΗ
(ΣΤΙΧΟΙ - ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΙΓΥΠΤΙΟΣ 1978)


[b]Από συντονιστή:[/b]  Όχι κεφαλαία, φίλε arhodas!

[b]

Από συντονιστή:[/b] Όχι κεφαλαία, φίλε arhodas!

Συγνωμη φιλε μου… αν μπορουσα θα το αλλαζα

Φαίνεται πως η τεχνολογία κάνει θαύματα διότι ή εγώ χρειάζομαι ΟΡΛ ή ή ή…
Αυτό που ακούμε σήμερα δεν έχει καμία σχέση με ότι είχαμε ακούσει από κασέτα ή ένα παλαιό ανέβσμα (μισό) στο youtube όπου αναφερόταν ώς τραγουδιστής ο Καζαντζίδης το οποίο αναζήτησα και σήμερα αλλά δεν το βρήκα. Το απέσυραν ή δεν ξέρω να ψάχνω καλά???

Ευχαριστώ όσους μετείχαν (με τον τρόπο του ο καθένας) σ’ αυτό το ταξίδι. Ιδιέταιρα τον φίλο tsaoysi που έγραψε τίτλους τέλους.

Καταλαβαινω φιλε μου οτι το ψαχνεις τοσο καιρο και ολο αυτο το διαστημα ειχες πειστει οτι ηταν ο Καζαντζιδης… εγω απο την αρχη ελεγα καποιον αλλο τον Καμπανη… στην Ελλαδα ειμαστε και το ραδιοαρβυλα απο ολους μας, (μαζι κι εμενα) καλα κρατει… εγω παντως δεν ειδα τρομερες διαφορες και πιστευω οτι αυτη ειναι η εκτελεση που ακουγεται στην κασσετα… κι εγω θα ηθελα να ηταν ο Καμπανης που ειναι και ποιο γνωστος απο τον Πετκακη… και ενας λογος που δεν βρεθηκε ευκολα ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα τραγουδια του (στο ιντερνετ τουλαχιστον) κι ενα πραγμα που μου εμεινε απο αυτη την αναζητηση ειναι “Μην πιστευεις κανεναν και τιποτα… ολοι για να πουλησουν πολυξερια τα λενε”

Εμενα ενας συλλεκτης γειτονας με ειχε πεισει οτι αυτος ειναι ο καζαντζιδης και καποτε το ακουγε στο ραδιο απο το Γεραμανη… Τωρα που του το εβαλα μου τα μασαει και λεει “ισως να μη θυμαμαι καλα, ισως ο Γεραμανης να ελεγε οτι μοιαζει η φωνη του με του Καζαντζιδη και γω να θυμαμαι μονο το ονομα αυτο”
(Ναι αλλα ξεχασε οτι μου 'χε πει πως ειχε παρει τηλεφωνο στην κορη του και δεν του εδινε το τραγουδι… κι εγω δεν του το θυμισα για να μην παρεξηγηθει)

Σημειωση
Μοιαζει καταπληκτικα η φωνη του με του Στελαρα… οπως και του Βελλη (αν ειχαμε κασσετα του Βελλη σε κακη ποιοτητα παλι Καζαντζιδης θα λεγαμε)

Γνωμη μου

Και καλο σας βραδυ

http://www.youtube.com/watch?v=PBFs4seMKyY HNE STO youtube KE DEN TO EXI PH POTE O STELIOS

από συντονιστή: Ελληνικά και πεζά παρακαλώ, AKHS1

Απίστευτο πως γίνεται ένα τραγούδι σκυλάδικο από την μια στιγμή στην άλλη!!!:082: