Μαγνήτης για τρίχορδο!

Οπου να ναι παίρνω καινούργιο τριχορδάκι και σκέφτομαι να βάλω μαγνήτη! έχετε να προτείνετε καποιον καλό για τρίχορδο???

Προτείνω ανεπιφύλακτα SAVVAS.
Φθηνός,αξιόπιστος,ποιοτικός και πρωτεργάτης του είδους.
Και εγώ τέτοιο έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Από ότι έχω ακούσει ο λευκός είναι καλύτερος του μαύρου!
Άντε και με το καλό και το καινούριο οργανάκι και ο μαγνήτης !!!

Να σαι καλά φίλε μου και ευχαριστώ για την πρόταση σου!

Φίλε, το σύστημα EBS μαγνήτης+φέτα προενίσχυσης νομίζω είναι ό,τι καλύτερο εγώ έχω ακούσει. Όμως, πανάκριβο…

για τον IDEAL τι γνώμη έχετε?

ο ιντεαλ φιλε μου ειναι μαγνητης που το παιζανε ολοι οι παλιοι μας δασκαλοι ζαμπετας χιωτης λεμονοπουλος…πριν απο 150 χρονια…για μενα ο ηχος σημερα ειναι προιστορικος εφοσον εχουνε βγει καλα εργαλεια για το μπουζουκι… κοιταξε τους ταρ μπες στην ιστοσελιδα τους και δες εχει παρα πολλους…εγω συγκεκριμενα παιζω με τον ταρ στο τριχορδο που δεν κλεινει την τρυπα του μπουζουκιου αν μπεις και δεις εκει θα καταλαβεις…ειμαι πολυ ευχαριστημενος…

:019: Εναν Ιdeal εχω και εγω ,ο ηχος ειναι οντως λες και ακους καμια ηχογραφηση του Λεμονοπουλου

καλή φάση ή ξενέρα?

Θεμα γουστου θαρρω!

Δε μου αρεσει ο ηχος του ideal,απλα δε μπορω προς το παρον να παρω κατι αλλο και αυτος ειναι απο ενα παλιοτερο μπουζουκι που εχω.Προτιμω το φυσικο ηχο:)

Οποτε χρειαζεται και τον βαζω πανω φτιαχνοντας τον ηχο απο κονσολες κλπ γινεται προσπαθεια να ακουγεται οσο λιγοτερο γινεται σαν μπουζουκι του 60…σου λεω ακουσε ταξιμι του Λεμονοπουλου η κανα ταξιμι του Τατασοπουλου απο ζωντανες ηχογραφησεις…ειναι αυτος ο ηχος ακριβως!

ο συγκεκριμένος μαγνήτης με έχει ενθουσιάσει πολύ γιατί βγάζει απίστευτα φυσικό ήχο!αν κάποιος ξέρει την ονομασία του μαγνήτη να την γράψει http://www.youtube.com/watch?v=XiNe_e9IXbE

Ξέρει ο ίδιος. Στείλε του ένα π.μ. και ρώτα τον. http://www.rembetiko.gr/forums/member.php?u=19580

ο μαγνητης πρεπει να ειναι ο εβς… το θεμα ειναι οτι ο τατασοπουλος στο συγκεκριμενο ταξιμι παιζει με μικροφωνο που αμα προσεξεις πιο πανω φαινεται απλα δεν τον εχει βγαλει τον μαγνητη…τετοιος ηχος μονο με μικροφωνο φιλε μου…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 21:21 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 21:18 —

υπαρχει περιπτωση να κανει και συνδυασμο γιατι προσεξα οτι εχει και κουμπωμενο καλωδιο…θα τον ρωτησω…