Μάζωξη καινούργια;

Υπάρχει πρόθεση όρεξη να κάνουμε μαζώξεις; Έχω την εντύπωση, πως οι περισσότεροι έχουν βολευτεί με τις επιμέρους παρέες τους και δεν πολυσκοτίζονται.
Τι λέτε;

3 «Μου αρέσει»

Παιδιά ο Περικλής έχει δίκιο και τον έχουμε αφήσει για 22 ημέρες να μην έχει απάντηση!
Τι θα κάνουμε; Πάμε για μία μέσα στο Μάη;

3 «Μου αρέσει»

Πολύ καλή ιδέα!
Προσωπικά θα ήθελα πολύ και το περιμένω πώς και πώς, αλλά δεν μπορώ να εγγυηθώ την παρουσία μου λόγω τρεχαμάτων…

1 «Μου αρέσει»

Να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να είσαι. Είσαι βάση και βράχος!!

4 «Μου αρέσει»

Καλέ χάθηκαν οι κιθαρίστες; Άμα έρθει ο Λουκάς είστε καλυμμένοι!
Αν ταξιδέψει κάποιος άλλος αντί για μένα, το συζητάμε…
Ας κάνουμε συχνότερα μαζώξεις από Σεπτέμβρη, ώστε και να λείψει κάποιος να μην πειράξει τόσο.

2 «Μου αρέσει»

Κάτι γίνεται και δεν μου βγάζει τα νέα μηνύματα

Φυσικά και πρέπει να ξαναρχίσουν οι μαζώξεις
Βουρ για την επόμενη

Μην τα λες αυτά και γελάει ο κόσμος :grin:
Άντε κανονίστε γιατί και νέα παιδιά με ρωτάνε αν και πότε θα βρεθούμε και δεν έχω απάντηση.

3 «Μου αρέσει»

Δυσκολεύομαι να φανταστώ μάζωξη του φόρουμ χωρίς Νίκο Σαρηγιάννη και Λουκά! Νομίζω πως είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ!

2 «Μου αρέσει»

Ν-εολαία Ρ-εμπέτικου Φ-όρουμ κι έτσι; Πόσα μέλη απαριθμεί;
Πέραν της πλάκας όποιοι νομίζετε ότι θέλετε μπορούμε να το “σπρώξουμε” για να συμβεί. Οι τρόποι είναι δεδομένοι και γνωστοί. Προτάσεις για μέρες και μέρη και ξεκινάει να κινείται η διαδικασία :wink:

3 «Μου αρέσει»

Εγώ έχω γνωρίσει δύο παιδιά που είναι νέα μέλη και θέλουν να βρεθούν σε μάζωξη.
Το ΝΡΦ μου αρέσει κατά το ΦΛΚ. Να τα κάνουμε κονκάρδες και να τα δίνουμε στους καινούριους.
Για τους παλιούς να φτιάξουμε άλλες, που να γράφουν ΠΕΕ. (Πάλι Εσύ Εδώ;)

5 «Μου αρέσει»

Εγώ τι παίρνω; ΝΡΦ ή ΠΕΕ;

1 «Μου αρέσει»

Περίεργο δίλλημα…

ΝΡΦ
εικόνα

Ή ΜΠΕΕΕ
εικόνα

3 «Μου αρέσει»

Εσύ Χρήστο θα πάρεις ειδικό σήμα το ΓΠΓΛ. (Γύρνα Πίσω, Γιατί Λείπεις).
Και θα απονεμηθεί με μουσική υπόκρουση: …Κλέφτρα ξενητιάαααααα…

3 «Μου αρέσει»

Πλάκα, πλάκα, αλλά απ’ το “μπεεε μπεεε” μάθαμε, μιας και δεν υπήρχε βέβαια τρόπος καταγραφής του ήχου, την προφορά των φθόγγων β και η από τους αρχαίους: κάπου αναφέρει ο Ησίοδος ότι τα πρόβατα κάνουν “βη βη”. Άρα το β εκφέρεται ως b και το η ως ε μακρόν (εε).

3 «Μου αρέσει»

Και πού ξέρουμε πώς βελάζανε τα αρχαία πρόβατα;

Ε, να το ψάξουμε! Να ξεκαθαρίσουμε όμως πρώτα, αν η μηχανή του χρόνου μεταφέρει και ηχογραφικά συστήματα στην αρχαία εποχή αλλοιώς, δουλειά δεν κάνουμε…