10 χρόνια στο ρεμπέτικο φόρουμ!

κανονικά θα το έβαζα στις “προσωπικότητες” αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με την πλέμπα. κάπου στα μέσα νοέμβρη έκλεισα μια δεκαετία φλυαρίας στο φόρουμ και το ξέχασα με τα τρεχάματα. θυμάμαι ακόμα την μάζωξη στα 6 αδέρφια ακριβώς μια δεκαετία πριν, που μπήκα σε μια ταβέρνα γεμάτη κόσμο, όργανα, και κάπνα. εντελώς άγνωστος, βρήκα 1-2 γνωστές φάτσες αλλά κυρίως με υποδέχτηκαν όλοι ανοιχτά και εγκάρδια! εξάλλου αφορμή για να γραφτώ στα ρεμπετοφόρουμ (σε μια εποχή που ακόμα έκλεβα ίντερνετ από τους γείτονες), ήταν η καλοκαιριάτικη μάζωξη του σήλαμπς στην κουρούτα.
τώρα μετά από δέκα χρόνια, είμαι πανευτυχής που συνεχίζουμε σε αυτήν την παρέα, έχοντας γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους σε όλη την ελλάδα, έχοντας κάνει τρελά γλέντια, έχοντας μάθει και μοιραστεί τεράστιο όγκο πληροφοριών, και κυρίως έχοντας κάνει στενές και δημιουργικές φιλίες με αποκορύφωμα την ίδρυση του συλλόγου για τον βαγγέλη παπάζογλου.
ευχαριστώ το φόρουμ, δημιουργούς και διαχειριστές και μέλη και αναγνώστες, που με ανέχτηκαν τόσα χρόνια με τους τσακωμούς και τις διαφημίσεις μου, και με αυτήν την εμμονή στα μικρά γράμματα. θα σας πω το δεκαετές μυστικό: αφού τα κεφαλαία στο ίντερνετ είναι σαν να φωνάζω, προτιμώ να γράφω μόνο με μικρά σαν να ψιθυρίζω.
φλυάρισα πάλι, κλείνω με την παλιά υπογραφή μου που χάθηκε στο καινούριο φόρουμ: “το περίσσιο χαλάει το ίσιο”.
καλή συνέχεια σε όλους μας!

22 «Μου αρέσει»

Να τα κατοστήσεις Νικόλα!

Είσαι σταθερά μία από τις (πολλές!) πιο θετικές παρουσίες στο φόρουμ.

Το συμμερίζομαι κι εγώ, παρόλο που έχω κρατήσει εντελώς αντίθετο προφίλ, αποκλειστικά διαδικτυακό.

3 «Μου αρέσει»

σ’ευχαριστώ περικλή μου! το ίδιο ακριβώς θα έλεγα και για σένα.
παρεπιμπτόντως, πρέπει να είμαι από τους λίγους που σε έχουν δει από κοντά -αλλά δεν αποκαλύπτω παραπάνω.

1 «Μου αρέσει»

@liga_rosa ότι και να πω για την παρουσία σου στο φόρουμ θα είναι λίγο! Η ανιδιοτελής διάθεσή σου να βοηθήσεις τον οποιονδήποτε, καθώς και η ενέργειά σου στις μαζώξεις (πραγματικά είσαι η ψυχή των συναντήσεών μας) είναι νομίζω τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν την παρουσία σου στην παρέα μας.

Το φόρουμ μας θα ήταν πολύ διαφορετικό χωρίς εσένα.

Η παρέα μας μεγαλώνει και διευρύνεται, και αυτό το καταφέρνουν τα ενεργά μέλη του φόρουμ, παλιά και νέα. Με την ενέργειά τους, την διάθεσή τους και τις γνώσεις τους. Είναι τα μέλη αυτά, που μεταδίδουν την αγάπη τους για την ρεμπέτικη και την παραδοσιακή μουσική, και κάνουν την παρέα μας ξεχωριστή.

Σας ευχαριστούμε!


@pepe νομίζω ότι κάποια στιγμή είχες εμφανιστεί σε μάζωξη, αλλά ήσουν incognito. Εγώ ήμουν αρκετά μικρότερος τότε, ακόμα Γυμνάσιο, ίσα - ίσα γρατζουνούσα κιθάρα και τα έπαιζα όλα χασάπικα :rofl: ! Έχω την αίσθηση ότι σε είδα εκεί όμως…

σ’ευχαριστώ πολύ χρήστο! κι εσύ έχεις δώσει νέα ώθηση στο φόρουμ με την όρεξή σου.

άλλος για λιβάνισμα; :grin:

1 «Μου αρέσει»

Μια και θέλεις λιβάνι :grin:
Νίκο, σε γνώρισα μέσα από το ρεμπέτικο φόρουμ και είμαι πραγματικά περήφανος που σε αποκαλώ φίλο μου.
Ότι και να πω θα είμαι προκατειλημμένος οπότε το αφήνω εδώ.
Ευχαριστώ εσένα και το ρεμπέτικο φόρουμ για΄όσα πράγματα έχω μάθει.

Περικλή και εγώ έχω την εντύπωση ότι σε είχα δει χωρίς να είμαι σίγουρος αν είχαμε μιλήσει στην ημερίδα για το ρεμπέτικο.
Θυμάμαι έναν αδύνατο τύπο όρθιο στον τοίχο που έκανε ερωτήσεις.

2 «Μου αρέσει»

κεριά και λιβάνια! ρε παιδιά το θέμα το άνοιξα για να ευχαριστήσω το φόρουμ και να μοιραστώ κάποια συναισθήματα, όχι για να λέμε τί γαμάτος τύπος που είμαι (που είμαι :sunglasses:).
λουκά μου κι εγώ έτσι νοιώθω, μακάρι να είμαστε καλά γιατί έχουμε πολλά πράγματα να συζητήσουμε και να κάνουμε.

2 «Μου αρέσει»

Μα “το φόρουμ” είμαστε όλοι εμείς και η μοιρασιά συναισθημάτων γίνεται αμφίδρομα :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Μια μάζωξη για να το γιορτάσουμε, ρε παιδιά!!

2 «Μου αρέσει»

Δημήτρη αυτό δίνει λαβή και ιδέα για μια μάζωξη πέραν των “αθηναϊκών”, αρκεί να το θέλετε κι εσείς με τη δική σας βοήθεια. Πχ μια μάζωξη στην Πάτρα ( ?!? ) για όσους είναι κοντά προς εκείνα τα μέρη και εν Αθήναι να το κάνουμε εκδρομή!

3 «Μου αρέσει»

δημήτρη ήσουν από τους πρώτους ανθρώπους που γνώρισα στην κουρούτα του 2009! είχαμε κάνει ωραία παιξίματα τότε…

1 «Μου αρέσει»

Οργανώνεται η μάζωξη :wink:

1 «Μου αρέσει»

δυστυχώς πέφτει λίγο μακριά η αθήνα για τον μήτσο…

1 «Μου αρέσει»

Δεν πέφτει μακριά αλλά ακριβά! Ωστόσο, για γιορτές το παλεύω να είμαι!

3 «Μου αρέσει»

εγώ αποφεύγω την εθνική και πάω από ναύπακτο-αράχωβα-δελφούς που είναι ωραία (καλοκαιράκι βέβαια, που έχει δροσιά).
μακάρι να τα καταφέρεις ρε φίλε!

1 «Μου αρέσει»

Liga Rosa διαχειριστης τωρα!
:slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

αρνούμαι την θέση που μου προσφέρθηκε, είμαι ενάντια σε κάθε μορφή εξουσίας.

1 «Μου αρέσει»

@liga_rosa Τακτοποιώντας από εδώ και από εκεί, βρήκα το πρώτο σου μήνυμα :slight_smile:

Δυναμικός στις μαζώξεις από τότε!!!

2 «Μου αρέσει»

έλα ρε χρήστο! με συγκίνησες τώρα…
πάντως οι μαζώξεις ήταν η αιτία να μπλεχτώ με τα ρεμπετοσάιτ.

2 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.