Παρέα να παίξουμε/διασκεδάζουμε μαζί

Για σας παιδιά,
Έλεγα, μήπως κάποιος βαριέται σπίτι να παίξει μόνος του, και θέλει λίγο παρέα, έστω και να γίνει λίγο πιο ενδιαφέρων το παίξιμο και τι μελέτη.
Ντρέπομαι λιγάκι, επειδή είμαι κάπως αρχαίος ειδικά στα ρεμπέτικα, αλλά και στο όργανό μου, το ακορντεόν. (είμαι άπο αυτούς που παίζουν πολλά, άλλα όχι καλά :roll_eyes: (ουυτε σωστά, ούτε με γνώσεις :nerd_face: )
Αυτά, Αθήνα μένω, στο Γουδί, αλλά, όπου με πάνε τα ΜΜΜ δεν έχω πρόβλημα να έρχομαι .

5 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα @Juan_Pablo_Moriatis! :smiley:

Πολλές παρέες έχουν φτιαχτεί μέσα από το φόρουμ. Ο καλύτερος (για μένα) τρόπος να γνωρίσεις κόσμο για παίξιμο και μελέτη είναι μέσα από τις μαζώξεις του φόρουμ.

Μάλιστα, μόλις ανακοινώθηκε η ημερομηνία της επόμενης μάζωξής μας (3 Γενάρη 2020)! :smiley:

Στις μαζώξεις, συναντιόμαστε και πίνουμε/τρώμε/διασκεδάζουμε και πάνω από όλα, παίζουμε όλοι μαζί (αρχάριοι, προχωρημένοι και επαγγελματίες). Οπότε σε παροτρύνω να έρθεις, προφανώς μαζί με το ακορντεόν σου! Εκεί, θα έχεις την ευκαιρία να γνωρίσεις πολλά μέλη του φόρουμ, να ανταλλάξεις απόψεις αλλά και να παίξεις σε μια μεγάλη παρέα.

Από εκεί και πέρα, είμαι σίγουρος ότι πολλά μέλη του φόρουμ ψάχνουν παρέα αντίστοιχη με αυτό που ζητάς, οπότε επιφυλάσσομαι και για άλλες απαντήσεις στο θέμα αυτό :slight_smile:

Θα χαρούμε πολύ να σε δούμε στην μάζωξη!

3 «Μου αρέσει»

καλώς να ορίσεις στην μάζωξη, έλα και δεν θα χάσεις!

μήπως εννοείς αρχάριος; καμιά φορά η αυτόματη διόρθωση μας κάνει χουνέρια.

2 «Μου αρέσει»

Ουπς! Ευχαριστώ για την διόρθωση! Μακάρι να έφταιγε η αυτόματη, αλλά όχι :frowning:
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αργεντινή, και παρόν που μένω εδώ στην Ελλάδα πάνω από 13 χρόνια, δεν κατάφερα ακόμα να μιλήσω σωστά :frowning:
Ευχαριστώ και σε σένα για την πρόκληση! Ελπίζω να πάρω θάρρος και να’ρθω! :smiley:

2 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τόσο ζεστό καλωσόρισμα! (θα το μετανιώσετε :stuck_out_tongue:)
Άσε με να το συζητήσουμε με την γυναίκα μου, αλλά 90% ναι, θα’ρθουμε :smiley:
Ευχαριστώ και πάλι!

3 «Μου αρέσει»

να με συγχωρείς φίλε μου… μια χαρά μιλάς πάντως.
σε περιμένουμε στην μάζωξη, μετά χαράς!

1 «Μου αρέσει»