Κοινωνική χρηματοδότηση. Βιβλιο για την λαϊκη Κιθαρα

Οπως ίσως ξέρετε οι πιο πολλοί εδώ μέσω εδω και πολυ Καιρο έχω μαζέψει αρκετό υλικό για την έκδοση ενός βιβλίου για την λαϊκή Κιθαρα. Η προηγούμενη μου εμπειρία απο εκδοτικούς οίκους λόγω του βιβλίου που είχα βγάλει για το λαουτο αλλα και οι επαφές μου τωρα για την έκδοση αυτού του βιβλίου με οδήγησαν στο ν αποφασίσω να το εκδώσω μόνος μου. Ετσι λοιπόν προχωρησα στην λύση της κοινωνικής χρηματοδότησης μια και το κόστος ειναι μεγάλο και δεν μπορώ να το καλύψω μόνος μου. Οποίος λοιπόν θέλει και μπορει.

http://www.groopio.com/el/projects/display/338/bibliografia-epitelous-laiki-kithara

άιντε με το καλό… (θα γίνω και groopie τώρα στα γεράματα)

κι άμα χρειαστείς και καμμιά “επιγραφή”…

Δημήτρη βγάζει ότι δεν έχει ακόμα εγκριθεί από το σάιτ.
Σε κάθε περίπτωση, προσωπικά, θα στηρίξω αυτή την προσπάθεια, όσο μου επιτρέπουν οι συνθήκες. Εύχομαι να ενδιαφερθούν πολλοί…

Με ενημέρωσαν οτι θελει μια δυο μερες για να εγκριθεί.

Ωραία γιατί κι εγώ που το δοκίμασα δεν μου δούλευε έλεγε το ίδιο με του Μπάμπη. Άρα υπομονή για όλους μας 1-2 μέρες.

ας το στηρίξουμε όσοι και όσο μπορούμε τέτοιες δουλειές πρέπει να εκδίδονται. καλή τύχη εύχομαι!

Παιδια ευχαριστω για την ανταπόκριση! Θέλω την βοήθεια σας. Για να λειτουργήσει το κόλπο θέλει αντιπαροχες για τους “δωρητές”.
καντε καμμιά πρόταση γιατι εκτός απ αυτές που έβαλα και θα δείτε σύντομα δεν μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο χρηστικό.

ωραίος Δημητρη. Θα βοηθησουμε οσο μπορούμε…
Τι θα περιλαμβανει το βιβλιο; Θα είναι κατι αντιστοιχο με τις πολυ ωραίες σημειωσεις που μας εχεις δωσει;

Τετοιες προσπαθειες πρεπει να στηρίζονται. Περιμενουμε να διαβασουμε τις λεπτομερειες στο site μολις εγκριθεί.

Πολύ σωστή η κίνηση να εκδώσεις ατομικά.

Δεν ξέρω αν κατέληξες σε εκδοτικό οίκο, ούτε κατά πόσο θα βοηθήσει η πληροφορία, αλλά κοίτα και ρώτα στους andyʼs publishers.

Προς το παρόν, μόνο θετικά ακούγονται γι αυτούς στο χώρο του βιβλίου.

Καλή συνέχεια.

Ναι θα ειναι κάτι παρόμοιο αλλα updated!

http://www.groopio.com/el/projects/display/338/bibliography-or-the-greek-folk-music-folk-guitar

Η ιστορια ξεκίνησε. Οποιος θελει και μπορει ας βοηθήσει.

Καλή τύχη Δημήτρη! Πολύ ωραίο το βίντεο που ανέβασες! Εύχομαι όλα να πάνε κατ’ ευχήν και να βγει το γρηγορότερο δυνατόν!
Το βιβλίο αυτό αξίζει πολλά!

Γεια χαρα εχω μια απορια (που δεν ειναι ουτε σποντα ουτε τιποτα) γιατι δεν το βγαζεις στο ιντερνετ που μπορεις να το βγαλεις και τζαμπα?

Εάν αναφέρεσαι σε ebook θα ήταν μια ωραία εναλλακτική ιδέα (σχετικά ανέξοδη) που φαντάζομαι και ο Δημήτρης θα έχει σκεφτεί, αλλά από κάθε άποψη η έντυπη μορφή έχει άλλη ομορφιά. Λίγο πιο ρομαντική, λίγο πιο πρακτική, λίγο πιο συνηθισμένη για τέτοιου είδους βιβλία. Εγώ προσωπικά κάτι τέτοιο φαντάζομαι. Λογικά όμως θα σου απαντήσει και ο ίδιος εάν ισχύει κάτι διαφορετικό.

Το ebook δεν μπορει να διανεμηθεί σε εκπαιδευτικά ιδρύματα (σύστημα ευδοξος κλπ.)

Σε ηλεκτρονικη μορφή οτι είχα ετοιμάσει μέχρι τωρα κυκλοφορεί ελεύθερα στο διαδίκτυο εδω και πολυ Καιρο.

Και αυτό αποδεικνύει πολλά σχετικά με το σκοπό της κάθε ενέργειας σου .Καλή επιτυχία

Δεν λέει όμως, πού ή πώς μπορούμε να καταθέσουμε τη συμβολή μας.

θελει καρτα κυριε Νικο. Ειναι πολυ απλη διαδικασια, αλλα μονο με καρτα
http://www.groopio.com/el/FAQ/

Αντιγραφη απο το λινκ

Μπορώ να πληρώσω με επιταγή ή μετρητά;
Δυστυχώς, για την ώρα, όχι. Ό μόνος τρόπος είναι μόνο με πιστωτική, ή χρεωστική κάρτα.

υπαρχει καποιος τροπος να παρακαμψουμε το ηλεκτρονικο μερος της υποθεσης,ολοι εμεις που δεν εχουμε χρεωστικες κτλ,και να δωσουμε οτι ειναι να δωσουμε πιο αμεσα?

απο καταθεση σε λογαριασμο τραπεζης μεχρι φακελο με 20ευρο πχ

θα μπορούσε να γίνει με πολλούς τρόπους. Ειναι όμως σημαντικό για μένα να πιαστεί ο στόχος, και αυτο να φανεί με απόλυτη διαφάνεια μεσα απ την groopio. Ετσι και άλλοι άνθρωποι που έχουν κάποια καλη ιδέα η κατι αξιόλογο να παρουσιάσουν θα τολμήσουν να το πράξουν με όχημα την κοινωνική χρηματοδότηση.
Μια πρόχειρη λύση που σκέφτομαι ειναι να βάλεις κάποιον φίλο/γνωστό που έχει κάρτα να κάνει την κατάθεση και να του τα δώσεις εσυ στο Χερι. Ετσι οταν θα έρθει η ώρα των ανταποδοσεων όλοι να πάρουν αυτο που πρεπει.