Καλώς σας βρήκα και καλή μου αρχή

ξέχασα να σε ρωτήσω πριν, κάτι μου λέει το όνομα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ.

1 «Μου αρέσει»

Αν δεν μπερδεύω το όνομα, ο Χρήστος είναι κοντά στην πλατεία Προσκόπων, στο Παγκράτι. Κατά κόσμον ασχολείται πιο πολύ με τη συντήρηση επίπλων, είναι και οργανοποιός αλλά δε μοστράρεται για τέτοιος, και τα όργανά του πιο πολύ τα σπρώχνει στην ηλεκτρονική αγορά.

Αυτόν λέμε;

3 «Μου αρέσει»

αν είναι αυτός, τον είχα γνωρίσει μέσω του φόρουμ και φτιάχνει όντως αξιοπρεπέστατα όργανα!

3 «Μου αρέσει»

Για τον ίδιο λέμε κι οι τρεις μας. Αξιοπρεπέστατος άνθρωπος, όπως και τα όργανά του.

Αν καταφέρω εντός εβδομάδος θα ηχογραφήσω κάτι ενδεικτικό να ακούσετε και τον ήχο.

3 «Μου αρέσει»

Ο κατά τα άλλα ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΑΤΟΣ Μαργαζιώτης.[https://el.wikipedia.org/wiki/Ιωάννης_Μαργαζιώτης}.Εγώ είχα καθηγητή μαθητή του ,που άφησε εποχή για την κακία του.

2 «Μου αρέσει»

Ε, μα εκεί είν’ το θέμα! Δεν νομίζω να έχω γνωρίσει χειρότερο δάσκαλο… Κακός, δεν ήταν, αλλά ούτε δάσκαλος ήταν. Μίσησα τη μουσική, με αυτόν να την εκπροσωπεί.

2 «Μου αρέσει»

Ακόμα Νικόλα δεν μιλάω για την βίδα που ρυθμίζει σώμα και μπράτσο στο όργανο, αλλά για το κλειδί στην μέση της ταστιέρας,που ρυθμίζει την επάνω μπάσα χορδή η μοποία ξεκινά από το μέσον της ταστιέρας.

Ε, φυσικά! Μα, όπως λέω κι εγώ (σε άλλο θέμα) δεν νομίζω ο παιδιάστικος μηχανισμός του τζουμπούς να αντέξει τόσο μεγάλο μπράτσο…

(μήπως, Νικόλα το #27 σου, μπήκε κατά λάθος σε άλλο θέμα; )

Ναι Νικόλα δεν ξέρω πως έγινε

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.