Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Καλησπέρα σε όλους. Γιώργος ονομάζομαι και παρακολουθώ αρκετό καιρό τα ωραία θέματα του forum.
Ασχολούμαι με το τρίχορδο μπουζούκι και εύχομαι σε όλους καλή υγεία και καλές πενιές!!!

10 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα Γιώργη καλώς ήρθες.

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα !!Καλώς σας βρήκα!!!

καλώς όρισες φίλε! υγεία και καλή καρδιά και σε σένα!

Καλησπέρα, και μια φωτό από το μπουζούκι μου!!!

εικόνα

9 «Μου αρέσει»

Φίλε Γιώργο καλωσόρισες στην παρέα μας! Καλές συζητήσεις να έχουμε!!! :smiley:

ωραίο σχέδιο το μπουζούκι! ποιανού κατασκευαστή είναι;

Καλησπέρα Νίκο. Το έχει φτιάξει ο Παναγιώτης Καφετζοπουλος τα Χριστούγεννα του 2018.
Θα γίνει 2 χρόνων σε λίγο!!!

5 «Μου αρέσει»

χαχα νομίζω το είχα δοκιμάσει τότε! εξαιρετική επιλογή, και το δικό μου από τον καφετζόπουλο είναι και το λατρεύω τόσα χρόνια.

4 «Μου αρέσει»

Είναι πραγματικά πολύ ωραίο όργανο, και όσο περνάει ο καιρός ομορφαίνει ακόμη περισσότερο.

4 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Γιώργο. Πολύ όμορφο το μπουζούκι σου.

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες!Ωραίο το όργανο μπράβο.

1 «Μου αρέσει»

Καλημέρα παιδιά.
Ευχαριστώ όλους για το καλοσώρισμα.
Πράγματι το μπουζούκι είναι πολύ ωραίο με απίθανο ρεμπέτικο ήχο.
Τα εύσημα βέβαια στον κύριο Καφετζόπουλο για το αποτέλεσμα.
Από τη δίκη μου μεριά προσπαθώ να το τιθάσευσω ακόμα, μιας και ασχολούμαι με τη μουσική τα τελευταία 2,5 χρόνια.
Αποφάσισα να αρχίσω να μαθαίνω στα 46, αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ.

Να είστε όλοι καλά!!

10 «Μου αρέσει»

Είμαστε πολλοί με παρόμοια περίπτωση εδώ μέσα. Πριν 20 μήνες ξεκίνησα στην ηλικία των 40 εγώ. Οπότε προχώρα, έχουμε τις δυσκολίες μας λόγο ηλικίας, αλλά θα το καταφέρουμε που θα μας πάει.

4 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα, ξέρεις πιο είναι το κακό της υπόθεσης;
1)Ότι ήταν μεράκι από παιδί και τώρα το αποφάσισα. Είναι αρκετά δύσκολο τώρα.
2)Έχοντας ένα ωραίο όργανο και ακούς τον ήχο που βγάζει όταν το παίζει κάποιος φτασμένος παίχτης, λες ρε παιδί μου εγώ πως ή πότε θα το βγάλω αυτό;
Τέλος πάντων συμφωνώ απόλυτα, το παλεύεις και όπου βγει.
Ευχαρίστηση μεγάλη είναι.

5 «Μου αρέσει»

ποτέ δεν είναι αργά για να κάνεις αυτό που γουστάρεις! αν ένα παιδί ρουφάει σαν σφουγγάρι την γνώση, ένας ενήλικας το κάνει πιο συνειδητοποιημένα και πιο μεθοδικά.

7 «Μου αρέσει»

Ακριβώς ίδια περίπτωση από 5 χρονών θυμάμαι να θέλω να μάθω μπουζούκι.

2 «Μου αρέσει»

Καλώς μας ήρθες Φίλε στο φόρουμ, πολύ όμορφο όργανο, εύχομαι να φτάσεις το επίπεδο που θέλεις. Σε παρόμοια φάση είμαστε… στα 42 άρχισα εγώ, μεγάλωσα σε περιβάλλον με πολλές παρέες να παίζουν μαζί με τον Πατέρα μου. Είχαμε και ένα μικρό εργαστήριο στο Σπίτι που ο Πατέρας μου έφτιαχνε σκάφη για γνωστό μαγαζί του Πειραιά τότε… δεν αξιώθηκα όμως να ασχοληθώ… ποτέ δεν είναι αργά όμως. :wink:

4 «Μου αρέσει»

Το θέμα είναι παιδιά να είμαστε ρεαλιστές και παράλληλα ρομαντικοί και εξηγούμαι:
Δυστυχώς ο χρόνος είναι περιορισμένος και οι υποχρεώσεις πολλές( Οικογένεια, δουλειά).
Για να φτάσεις σε καλό επίπεδο θέλει τουλάχιστον ένα δίωρο μελέτη την ημέρα. Δε γίνεται αλλιώς εκτός αν είσαι ταλέντο. Εγώ δεν είμαι και επίσης είμαι άσχετος με τη μουσική, αλλά μετά από πολλά χρόνια στον επαγγελματικό αθλητισμό(Βόλλευ) ξέρω ότι για να μάθεις πρέπει να ιδρώσεις.
Όμως όντας και ρομαντικός είπα θα το κάνω, όσο μπορώ.
Γιατί με γεμίζει, με ευχαριστεί με κάνει να γελάω με κάνει να θυμάμαι αλλά και με νευριάζει όταν κολλάω κάπου.
Συναισθήματα!!!

4 «Μου αρέσει»

όπως τα λες είναι φίλε μου! αν και μια ωρίτσα ίσως είναι αρκετή εφ’ όσον μελετάς σωστά (και μην νευριάζεις άμα κολλάς, όλα στο παιχνίδι είναι).

4 «Μου αρέσει»