Καλημέρα σε ολους

Καλημέρα σε όλους ,χαίρομαι που συμμετέχω εδώ διαβάζω και το το Φόρουμ και αποφάσισα να γίνω μέλος. Καλη συνέχεια σε όλους.

7 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

2 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες και καλές κουβέντες να έχουμε.

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήλθες και καλές συζητήσεις !

1 «Μου αρέσει»

Καλωσήρθες. Καλές συζητήσεις.

Είσαι ο Σωτήρης ή η Ευγενία;

Θα 'θελες να μας πεις κάτι για τα ενδιαφέροντά σου; Π.χ. αν παίζεις κανένα όργανο, αν ασχολείσαι χρόνια με το ρεμπέτικο ή πρόσφατα (ή και καθόλου!), κάτι αγαπημένο που προτιμάς…;

3 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα είμαι ο Σωτήρης, παιζω κιθάρα αλλά τα τελευταία 2 χρόνια με τραβάνε περισσότερο τα παραδοσιακά οργανα παιζω τζούρα και μπαγλαμά μαθαίνοντας μονος μου.γενικα με γοητεύει ο ηχος του ρεμπέτικου και του παραδοσιακού. Υ.Γ ξεκινησα απο πανκ🤔

5 «Μου αρέσει»

Πάντα χαίρομαι ν’ ακούω ότι κάποιος έχει το θάρρος και το κέφι να ξεκινήσει αυτοδίδακτος. Είχε αρχίσει να γίνεται σπάνιο (τουλάχιστον στο φόρουμ), αλλά τελευταία έχουν εμφανιστεί μερικοί.

Η αυτοδιδασκαλία είναι σπουδαία περιπέτεια. (Όχι πως κι η μαθητεία δεν είναι, αλλά είναι δύο διαφορετικά πράγματα.)

3 «Μου αρέσει»

Δεν είσαι ο μόνος πανκορεμπετης! Παίχτε πανκ ρε!

5 «Μου αρέσει»

Εγώ πάντως, από ροκ εντ ρολ ξεκίνησα.

7 «Μου αρέσει»

Καλωστονε!!!

Κι εγώ ελληνικό hardcore-punk άντε και κάνα crust παρακαλώ ! :laughing:

Υγ- Πλέον τα ακούω μόνο εις ανάμνησιν…το ρεμπέτικο και τα παραδοσιακά με σάρωσαν!

7 «Μου αρέσει»

Καλως όρισες και καλές συζητήσεις να έχουμε.

Είμαστε πολλοί τελικά, κι εγώ με πανκ ξεκίνησα, μετά από κάποια χρόνια πέρασα στο ροκ/psychedelic rock (Jefferson Airplane κτλ) και στα ρεμπέτικα έχω 2 χρόνια(που παίζω όργανο εννοω). Καλά είναι, εχεις πιο σφαιρική εικόνα με τα διάφορα ακούσματα, έχει τη χάρη του το καθε ένα.

5 «Μου αρέσει»

Φίλε Σωτήρη, καλωσόρισες και από εμένα στην παρέα μας! :smiley:

2 «Μου αρέσει»

Καλώς όρισες στη παρέα.

2 «Μου αρέσει»

Είστε όλοι σας μια χαρά από κει που ξεκινήσατε!
Φανταστείτε εμένα που Επτανήσιος ών ξεκίνησα από τη Βυζαντινή μουσική:grinning:, αν και λάτρης της καντάδας και μάλιστα το έκανα και πιο σκληρό, είμαι και ψάλτης κοντά τριάντα χρόνια τώρα. :thinking:
Είναι να προβληματίζεται κανείς…
Χα χα χα, ξεκίνησε από λαμπερός εγκέφαλος και κάπου στο δρόμο… Κάηκε…
Μπράβο παιδιά σε όλους. :ok_hand::wink:

Δε μου έφταναν τα… Καντούνια ήθελα… Κι άλλους… Δρόμους… :sunglasses::stuck_out_tongue_winking_eye:

Ένα είναι το συμπέρασμα…
… Παίχτε πανκ ρε… (όρα ανωτέρω… Νίκος Σαρηγιάνης)!!.

2 «Μου αρέσει»

Χα χα χα απο οτι βλεπω ειμαστε ολοι απο ολα :joy::joy:

2 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.