Καινούριο μπουζουκάκι

Θα ήθελα να σας δείξω το μπουζουκάκι που έφτιαξα,αφού πρώτα ευχαριστήσω όλους όσους μοιράζονται τις γνωσεις τους μαζί μας. Ιδιαίτερα τον φίλο Δημήτρη Ανδρέου ,ο οποίος ποτέ δεν αρνήθηκε να δώσει τη βοήθειά του στις ερωτήσεις μου!

Το σκάφος είναι καρυδιά,το μπράτσο κελεμπέκι με παλίσανδρο,καπάκι έλατο και ταστιέρα έβενος.Προσεχώς και βιντεάκι για τον ήχο.

Αν στον ηχο ειναι οπως και στην οψη (πανεμορφο δηλαδη), απο τωρα τα θερμα μου συγχαρητηρια!!

Φιλε mike το μπουζουκι ειναι παρα πολυ ομορφο! Συγχαρητηρια για την αισθητικη σου!!
Περιμενουμε και τον ηχο!!

Τι ζημια μας εκανες…πανεμορφο,παλαιικο εντελως…χιλια μπραβο.
Ποσο καιρο σου πηρε να το ολοκληρωσεις?

Σας ευχαριστώ πολύ.Μου πήρε περίπου 3 μήνες γιατι έπαιξε πολύ “ράβε-ξήλωνε”. 'Εκανα αρκετά λάθη και από άγνοια και από βιασύνη.Ειδικά οι πατούρες με παίδεψαν πολύ μιάς και δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει φρέζα στο dremel. Βάζω και δυο φωτογραφίες από το καράολο που δεν χώρεσαν προηγουμένως.Η πίσω όψη έχει και μια τελευταία παρέμβαση,έτσι για να μην ξεχνάμε και το φόρουμ!!!IMAG0199..jpg

Ειναι απλα κουκλι το μπουζουκι,χιλια μπραβο!
Αναμενουμε ηχο!!!

πολυ καλο ,μπραβο και ξανα μπραβο!

πανεμορφο! μπραβο και απο εμενα!

Μπράβο Μεγάλε !!

Εγώ είμαι σίγουρος ότι και η φωνή του “κουκλιού” σου θα είναι αντάξια της εικόνας του. Απίθανη !!

Μπράβο και πάλι !!

Καλημέρα σε όλους.Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Μετά από μια μικρή παρέμβαση του φίλου Δημήτρη Ανδρέου(ο οποίος παίζει και στο βίντεο) στα χαράγματα του καβαλάρη σας παρουσιάζω ένα μικρό δείγμα του ήχου.Η εγγραφή είναι από κινητό στο εργαστήριο του Δημήτρη.Περιμένω σχόλια. Δημήτρη σ’ευχαριστώ πολύ
//youtu.be/SfcycoQGrvI

Μπραβο !!!
Πολυ ωραιος ήχος, πολυ ομορφο μπουζουκι

Ο Δημητρης σιγουρα ήταν καλος δασκαλος… :110:

Και το καραβακι ολα τα λεφτα :109:

Άψογος, μπράβο για το μεράκι και για το αποτέλεσμα :110:

πολυ ωραιο φιλε μου μπραβο . μου εκαναν εντυπωση τα κλειδια .μπορεις να μου πεις τι μαρκα ειναι και πιο μοντελο?
ευχαριστω.

Α ρε μητσαρα μεγαλε παντα να βοηθας ξερεις.Φιλε μου πολυ καλη δουλεια μπραβο

Εκανα ενα καινουριο τριχορδο,δεν ειναι τελειωμενο ακομη αλλα μπορει να μας προσφερει τον ηχο του,καλη ακροαση! http://www.youtube.com/watch?v=CfiAKomCyA8

Μπράβο Τάκη μου αρέσει πολύ ο ήχος του!!!

Ωραια ακουγετε ναι. Μπραβο

Χρήστο στο βίντεο φαίνεται να έχει καλό ήχο, θα βρεθούμε κάποια μέρα να το ακούσω και από κοντά…

Φίλε ΤακιςΦ το οργανάκι φαίνεται καλό.
Μια ερώτηση/απορία, μιας και δεν είμαι οργανοποιός: ο κάτω καβαλάρης μου φαίνεται αφύσικα/δυσανάλογα μεγάλος σε σχέση με το πλάτος του σκάφους. Θα τον κόψεις ή είναι επίτηδες έτσι;

Ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο και το ακουσατε οπως και για την κριτικη σας.
Μπαμπη: οπως γραφω πιο πανω δεν εχει τελειωσει θελει δουλεια ακομη και αισθητικα και ο ηχος του,ο καβαλαρης ναι ειναι μακρυς και προσωρινος,σκοπιμα,θα μπει αλλος μετα.
Θεοφαλτσε (Χρηστος νομιζω…) : Θα χαρω να τα πουμε απο κοντα!