Καινούργιες χορδές inox Galata Luthiers

Ο πολύ καλός μου φίλος και δεξιοτέχνης στο ούτι Γιώργος Μαρινάκης ασχολείται πλέον και με την οργανοποιία στην Κωνσταντινούπολη. Εκτός απ τα εγχορδα που κατασκευάζει έχει και χορδές. Μου έστειλε λοιπόν δυο σετάκια για δοκιμή και βλέπω πως είναι πάρα πολυ καλες με λαμπερό ηχο. Προσεγμένη συσκευασία σε νάυλον σακουλάκι σε κενο αέρος και νάυλον περίβλημα κοντά στη θηλιά.
Δεν έχουν φτιάξει ακομα eshop , μονο μέσω facebook (στη σελίδα του Galata Luthiers) προς το παρον μπορουμε να επικοινωνουμε.


3 «Μου αρέσει»

Μπορείς να μας πεις τιμή?Τις δοκίμασες?

πολύ ενδιαφέρον! αλλά ας περιμένουμε για να μην επιβαρύνουμε τους κούριερ εν μέσω κοροναϊού.

1 «Μου αρέσει»

Νίκο έχεις απόλυτο δίκιο.
Φίλε Λάμπρο όταν μάθω όλες τις λεπτομέρειες θα ενημερώσω.
Τις έχω ήδη δέκα μέρες στο μπουζουκι και μου φαίνονται πάρα πολύ καλές. Η λα είναι καμπάνα και η μουργκανα αξιοπρεπέστατη. Η συμπεριφορά βέβαια διαφέρει από όργανο σε όργανο.

2 «Μου αρέσει»

σε τί όργανο τις έχει βάλει τάκη;

Στου Κλεφτογιάννη, το θυμασαι;

1 «Μου αρέσει»

βεβαίως, οργανάρα! οπότε μιλάμε ότι ταιριάζει σε πιο λαϊκό ήχο, αλλά και επίσης ότι “καθάρισε” ένα μπάσο όργανο;

Δεν είναι μπασο. Μεσαιο (προς πριμο) θα το ελεγα.
Μένει να τις δοκιμάσω και σε πιο πρίμο όργανο για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

1 «Μου αρέσει»

οκ, το εννοούσα σε σχέση με κάτι άλλα που έχεις. ευχαριστούμε πολύ για την παρουσίαση!

1 «Μου αρέσει»

Κοιτούσα για χορδές και βρήκα μάλλον αυτές του Μαρινάκη στα 10 ευρώ.Αυτές είναι?


Αυτές κρατάνε καιρό?

Αυτές είναι φίλε μου.
Κρατάνε ένα τρίμηνο άνετα.

1 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ.Είναι δεκάρες βέβαια αυτές που έδειξα.Θα παραγγείλω κάποια στιγμή να τις δοκιμάσω.

Τις medium θα παραγγείλεις αν βάζεις 11αρες.

1 «Μου αρέσει»

Ναι το ξέρω απλά δοκίμασα 10αρες άλλης μάρκας πρώτη φορά αλλά θα το ξαναγυρίσω μάλλον σε 11 άρες.Πάντως θα τη δοκιμάσω τη συγκεκριμένη μάρκα.Είναι παρόμοιες με τις inox του Σπουρδαλάκη σαν ποιότητα?

Έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω του Σπουρδαλακη αλλά θυμάμαι πως και αυτές ήταν πάρα πολύ καλές.
Δεν χάνεις τίποτα να τις δοκιμάσεις για να έχεις ο ίδιος άποψη.

1 «Μου αρέσει»