Ηχογράφηση κιθάρας σε υπολογιστή

καλημέρα
Χθές έκανα την πρώτη μου ηχογράφηση στον υπολογιστή μου και μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες.
Ξεκινάω απο τα θέματα οργάνων και στη συνέχεια θα γράψω και για τεχνικά θέματα

Η πρώτη ερώτηση εχει να κάνει με το παίξιμο της κιθάρας. Οταν παιζω κιθάρα στην παρέα χρησιμοποιώ αλλοτε συγχορδίες “ανοιχτες” πχ Ρε μινορε μι μινορε κλπ (με δυο τρεις χορδες πιασμένες ) και άλλοτε μπαρε.
Πως πρεπει να παίζω στην ηχογράφηση; Μπαρε; Να τις κοβω μολις παιχτουν ; Να τις αφηνω να συνεχίζουν;
Τι είναι το σωστό;
Ευχαριστω… θα επανέλθω και για τεχνικές απορίες… :slight_smile:

Ρε Γιώργο, έλα Αθήνα και πέρνα απ το σπίτι να σου γράψω καμιά κιθάρα…

Γεια σου ρε Αρη :slight_smile:
Σε προσλαμβάνω επισημο μπουζουκο-κιθαρο-midi-παίχτη μου :063:
Ασε προσπαθω να ηχογραφήσω αλλα είμαι μαυρα μεσανυχτα. Γελάει και το παρδαλό κατσίκι… :019: Αγοράσα μικρόφωνο καλό, παραγγελνω όπου να ναι κάρτα ηχου 300Ε αλλα μάλλον για πεταμα θα πανε…
Ολα καλά;
Καλαμάτα θα έρθετε για καμια συναυλιούλα;

(Από συντονιστή: Δύο ώρας μετά την “απομάκρυνσιν εκ του ταμείου” (δηλαδή από τη δημοσίευση), ουδέν λάθος διορθώνεται. Μόνο κανένας συντονιστής μπορεί να σ’ αβαντάρει, και μάλιστα χωρίς τσέκια απ’ την Αμερική…)

Καλαμάτα 7 Αυγούστου νομίζω.
Για τις ηχογραφήσεις ότι θες πάρε τηλέφωνο.

Παρασκευή πεφτει; Ειναι το μοναδικό ΣΚ που θα λείπω. Αλλα αν είναι να κάτσω παρασκευή. :088:

Με Μητροπάνο ετσι; Να το έχω στο νου μου να μην σας χάσω…

Αλήθεια πως διορθώνω μηνυμα αλλά όχι το τελευταίο; Βγάζει μάτι αυτό το “για” σου Αρη

Παίδες αυτά μπορείτε να τα πείτε και μέσω προσωπικών μυνημάτων. Ας μη γεμίζουμε την βάση με μηνύματα που δεν έχουν σχέση με το κυρίως θέμα…:088:

σωστός…

http://www.youtube.com/watch?v=FdA4jc6
Ντοκουμεντο Σε ολατα παιδιά του φόρουμ της Σαλονίκης ,και ολης της Μακεδονίας!