Εύρεση δρόμου από νότες

@Αριστομένης θα σου πρότεινα να πας σε έναν δάσκαλο και με απλό τρόπο θα σου εξηγήσει το τροπικό σύστημα, τους δρόμους, τη θεωρία και θα σου λύσει τις απορίες. Να βρεις κάποιον δάσκαλο που θα ταιριάζετε σα χαρακτήρες, θα τον εκτιμάς και θα τον εμπιστεύεσαι. Έτσι θα απολαύσεις το μάθημα και δε θα χαθείς δημιουργώντας απορίες από τη βιβλιογραφία.

2 «Μου αρέσει»

Είμαι φοιτητής και δεν διαθέτω τα χρήματα για δάσκαλο, καθώς ζητάνε και πολλά οι περισσότεροι.

Καλησπέρα και να με συγχωρέσεις, που κρατάω αυτή τη στάση αλλά έχουν συζητηθεί πολύ συχνά τα παραπάνω. Δε μπορεί κανείς να κρίνει την κατάσταση κανενός, ωστόσο αν το θες πραγματικά να μάθεις υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι δάσκαλοι και δεν κοστίζει μια ώρα την εβδομάδα τόσο ακριβά όσο φαντάζεσαι. Ένα μικρό μέρος από το χαρτζιλίκι είναι αυτή η μία ώρα ή ένα πολύ μικρό μέρος του μισθού σου αν δουλεύεις παράλληλα. Σκέψου πως διαθέτεις κάθε εβδομάδα ένα μικρό μέρος από το χαρτζιλίκι σου για αυτό που αγαπάς… αξίζει νομίζω να το δοκιμάσεις αν το σκεφτείς έτσι… και θα σου λυθούν απορίες απολαμβάνοντας αυτό που θα μάθεις… καλό βράδυ σε όλους!

σέβομαι απόλυτα αυτό που λέει ο αριστομένης. σε πολλούς δεν περισσεύει ούτε το 40-60άρι για μερικά μαθήματα τον μήνα.
βέβαια έχει δίκιο και ο παντελής, ένας καλός δάσκαλος βοηθάει να βρεις τον δρόμο σου σε σύντομο διάστημα.
όμως το αν ζητάνε πολλά οι δάσκαλοι ή όχι, είναι άλλο ζήτημα που το έχουμε κουβεντιάσει αρκετές φορές.
στην τελική υπάρχουν και τα δημοτικά ή κοινωνικά ωδεία, καθώς και άλλες δομές σε διάφορες περιοχές. συχνά γίνεται εξαιρετική δουλειά με πολύ προσιτά δίδακτρα ή και δωρεάν.

5 «Μου αρέσει»