Εφημερον

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

το προ-προηγούμενο Σάββατο πήγαμε με μια παρέα 8 ατόμων. Είχαμε κλείσει τραπέζι στην αίθουσα που έπαιζαν τα παιδιά.
Δεν είχαμε καμιά γνωριμία με τους ιδιοκτήτες ή την ορχήστρα. Περάσαμε καταπληκτικά και δεν μας χρέωσαν “με το κεφάλι”.

Σκεφτομαι απλά ότι επειδή είναι πολύ μικρό μαγαζί, για να μπορέσει να βγει, μάλλον θα αποθαρύνει κάποιον πελάτη ο οποίος έχει την δυνατότητα να
παραγγείλει μόνο1 κρασί και μία τυροσαλάτα. Πολύ λογικό για ένα τόσο ατμοσφαιρικό μαγαζί που φέρνει καλλιτέχνες σαν τον Άλκη Μαύρο
και τα υπόλοιπα παιδιά που διαβάζω ότι παίζουν εκεί.
Άλλωστε οι περισσότεροι από αυτούς τους καλλιτέχνες παίζουν σε διάφορα μέρη κατά την διάρκεια της βδομάδας
οπότε μπορεί κανείς να τους απολαύσει με κάθε βαλάντιο που διαθέτει.

Βέβαια μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω…με κάθε επιφύλαξη!

όπως και νά’χει, ήταν καταπληκτικά τα παιδιά και αξίζει να πάτε οπωσδήποτε.

Καλή Πρωτοχρονιά με χαμόγελο παιδιά.

Α, πώς μου ξεφύγανε?? (έχουμε κι ένα Αλτσχάιμερ…Να μου τα λες αυτά Μπάμπη! ) panagos ο Πάνος Διαμάντης και kkostakis ο Κώστας που παίζει με τον Φώτη, φαντάζομαι…Γι αυτό λέω ότι τα μέλη μας πρέπει να μας ενημερώνουν που παίζουν!

Από χθες με την καμερα του Μπάμπη!

(περιμενω κ τ’αλλα!!!)

Έρχονται.

Θα ήθελα να πω ότι τα παιδιά (Κωστής και Φώτης) είναι εξαιρετικά. Από τα δυνατά ντουέτα, με ζόρικα παιξίματα, ψαγμένα τραγούδια, ωραίες φωνές και μεράκι. Όσοι από το φόρουμ βρεθήκαμε εκεί συμφωνήσαμε ότι αξίζουν της προσοχής μας με το παραπάνω.

Αστέρια είναι!! με βαρια καρδια έφυγα χθες! Μπραβο Μπάμπη για τα βιντεάκια σου!:110:

http://www.youtube.com/watch?v=x5WJfjoFUQw&feature=share

Κομματάρες και παιχταράδες!!! Την άλλη φορά χτυπήστε ένα τηλεφωνάκι και σε μας ε;;;

Αυτο το διδυμο ειναι απο τα καλυτερα!!!Μπραβο τους!!!Ιδιαιτερα για τον Φωτη τον οποιο παρακολουθω αρκετο καιρο,ειναι απο τις ‘‘αδυναμιες’’ μου γιατι ειναι ενα παιδι με ηθος,ιδιαιτερο ηχοχρωμα,ομορφη τεχνικη και πολυ ωραια φωνη.Δυστηχως δεν ετυχε ακομη να τον γνωρισω απο κοντα.Θα ειναι χαρα μου.( αυτα τα τυχερα εχετε εσεις στην Αθηνα )…Και παλι μπραβο τους!!!

Αυτά τα παλικάρια αντιπροσωπεύουν επάξια το ρεμπέτικο τραγούδι.Θέλω πάρα πολύ να τα ακούσω από κοντα!

Κάθε Τετάρτη στο Εφήμερο! Ο Φώτης παίζει και Κυριακές μεσημέρι στου Σφύρλα στο Λαύριο με τη Μ. Δεικτά και νομίζω Παρ και Σάββατο σε κάποια άλλη ταβέρνα (δεν θυμάμαι αν είναι 25ρακι ή καπου αλλού, ο Μπαμπης και η Τίνα που έχουν καλύτερη μνήμη ας με συμπληρώσουν!).

Σήμερα θα είναι κανονικά ο Φώτης στο Εφήμερον?

Ναι μαζί με Κωστή Κωστάκη :slight_smile:

Το εφήμερο τα σπάει. Μπράβο σας παιδιά. Θα έρθω να σας καμαρώσω!

[LEFT]Απο σήμερα ξεκινά ζωντανά κάθε βράδυ τις κάθημερινές και κάθε Κυριακή μεσημέρι.

Κάθε Δευτέρα η Έφη Ράπτη με τον Χρήστο Μανιφάβα και τον Άλκη Μαύρο.

Κάθε Τρίτη ο Νίκος Τατασόπουλος και ο Δημήτρης Μυταράκης.

Κάθε Τετάρτη η Ευθαλία Παπαπούλιου με τον Γιάννη Νιάρχο και Γιάννη Λογοθέτη.

Κάθε Πέμπτη ο Φώτης Βεργόπουλος και ο Κώστας Κωστάκης.

Κάθε Παρασκευή ο Παναγιώτης Διαμαντής και ο Γιάννης Λογοθέτης.

Κάθε Σάββατο ο Άλκης Μάυρος και ο Παναγιώτης Διαμαντής.

και κάθε Κυριακή μεσημέρι η Αυγερινή Γάτση με τους Κώστα Κοπανιτσάνο και Αχιλλέα Χαχάμη

(ο Βεργόπουλος αναλαμβάνει από την άλλη εβδομάδα μόλις επιστρέψει από Αυστραλία…)
[/LEFT]

[LEFT]“Εφήμερον” 2013-2014:):110:

κάθε Δευτέρα ο Γιώργος Στογιώργης με το κανονάκι και την παρέα του σε μικρασιάτικα και σμυρνέικα.
Κάθε Τρίτη ο Νίκος Τατασόπουλος, ο Δημήτρης Μυταράκης και η Αυγερινή Γάτση.
Κάθε Τετάρτη σμυρνέικα πότε με τον Στέφανο Φίλο, Γιάννη Νιάρχο, Ευθαλία Παπαπούλια και πότε με Δημήτρη Κρανίδα και Νίκο Μουργέλα
[/LEFT]
( καθότι ο Νιάρχος θα περιοδεύει και στη Γαλλία!..)

[LEFT]Κάθε Πέμπτη με τους Κωστή Κωστάκη και Παναγιώτη Διαμάντη σε ρεμπέτικα μόνο με κιθάρες.
Κάθε Παρασκευή με τον Παναγιώτη Διαμαντή τον Γιάννη Λογοθέτη και την Ειρήνη Λιοκουκουδάκη.
Κάθε Σάββατο ο Ευγένιος Χαλίλ και ο Παναγιώτης Διαμάντης
Και κάθε Κυριακή απογευματάκι κατά τις 19:00 με τους Τζίτζικες σε παραδοσιακά και σμυρνέικα.

[/LEFT]