Εφημερον

Ενα υπεροχο ταβερνακι στα Εξαρχεια (Θεμιστοκλεους κ΄ Μεθωνης) οπου τραγουδαει ο νταλγκαδιαρης Γιαννης Νιαρχος και παιζει βιολι ο Εκτορας Κοσμας.

Κι εσύ πολύ καλό μπουζούκι(πιο γενικά) αν δεν κάνω λάθος.Σας έχουμε μπανίσει στο youtube.Μπράβο ρε Φωτάρα.Είσαι και καλό μπουζούκι,έχεις και πολύ ωραία φωνή.Τα παιδιά πάντως στο μαγαζί είναι φοβερά.Μπράβο σε όλους σας!

Φίλε ποιες μέρες έχει το μαγαζί ζωντανή μουσική?

Τα παιδια ( Εκτορας , Γιαννης) παιζουν καθε Πεμπτη βραδυ. Τουλαχιστον οσο ημουν Ελλαδα καθε Πεμπτη επαιζαν.

Fotaras007, καλώς όρισες στο φόρουμ!:slight_smile:

Kαλως σας βρηκα παιδια

καλώς ήρθες ρε Φώτη… Πότε με το καλό επιστρέφεις από Αυστραλία;

μήνυμα προς συντονιστή το forum δεν είναι chat.

είναι αστείο αλλα δεν ξέρω να βάζω smiles

Suggnwmh pou grafw me agglikous xarakthres alla eimai sth sxolh twra… Den einai sigouro pote tha epistrepsw…pantws euxomai to suntomotero dunaton…

Δεν είναι συζήτηση…
Είναι καλωσόρισμα…:088:

Και αυτήν την ερώτηση που έκανε ο φίλος την έχω κάνει 100 φορές και εγώ και απάντηση για τα emotions δεν έχω πάρει πως τα βάζουμε

Όταν πατάς απάντηση για να απαντήσεις σε κάποιο θέμα, από κάτω ακριβώς από εκεί που γράφεις το κείμενο είναι και τα emotions. Πατάς όποιο θες και μπαίνει!!!:112:

Για να μπει στο κείμενο φίλε κώστα λέω. Στο θέμα ξέρω ότι μπαίνει από εκεί το εμότιον, στο κείμενο δεν μπαίνει πάντως μια φορά

Κι αυτό το χειμώνα το Εφήμερο έχει καθημερινά (εκτός από Παρασκευή και Σάββατο) μουσική χωρίς μικρόφωνα με πολύ καλούς μουσικούς, όπως πάντα!
Κυριακή (αρχίζουν κατά τις 5μμ):
Κώστας βιολί, Χρήστος ούτι, Νίκος λαούτο (συγχωρέστε με αλλά δε θυμάμαι επίθετα…)
Δευτέρα:
Έφη Ράπτη τραγούδι, Θεοδόσης μπουζούκι, Δημήτρης κιθάρα
Τρίτη ρεμπέτικα με κιθάρες! :
Έφη Σαράντη και Γιώργος Παπαδογιάννης
Τετάρτη:
Βασίλης Σκούτας μπουζούκι, Δημήτρης Μηταράκης κιθάρα
Πέμπτη :εκπλήξεις με εναλλασσόμενα σχήματα (σάζι, κανονάκι κλπ)

Μας βλέπω να κινούμαστε πάλι φέτος στο τρίγωνο των Βερμούδων (τρίγωνο της πενιάς…):
Εφήμερο, 25ράκι, Αρμενιστή! :127::102::246:

Κώστα, πως προστίθεντε emotions, ή αυτά είναι και τέλος; Κάποιο που να λέει ευχαριστώ ας πούμε ή κάποιο που να δίνει φιλάκια σε μια κυρία ή ή ή…:089:

Δεν υπάρχει δυνατότητα προσθήκης άλλων emotions Νικήτα. Για φιλάκια σε κυρίες και τέτοια κόλπα (ή ή ή) μπορείς να δώσεις στo www.filaki.gr :019:

Πως και δε το μετεφερες ν` ανοιξεις νεο θεμα … :089::089::089:

“Μπαρμπαλίκια και πως να τ` αποκτησετε” …:019::019::019:

Χθες το βράδυ ήμουν εφήμερο κι άκουσα Σκούτα -Μηταράκη. Πραγματικά τα παιδιά παίζουν μοναδικά… (Ε, σκάσανε μύτη και κάποιοι φίλοι τους από την Καπνικαρέα, κι έτσι το πρόγραμμα πήγε 2 μπουζούκια και κιθάρα) … ρεμπέτικα και μόνο ρεμπέτικα, απίστευτες εκτελέσεις. Όποιος φίλος του ρεμπέτικου δεν έχει ακούσει αυτό το ντουέτο, χάνει. :088:

Έφη Σαράντη και Γιώργος Παπαδογιάννης είναι το δίδυμο που ήταν πριν αρκετά χρόνια και στο “Μποχώρι” ;

Πράγματι Μπάμπη πήγα και εγώ εκει χθες…απόλαυση είναι και οι 2 τους! Άσε που τα περισσότερα τραγούδια που έπαιξαν δε τα ειχα ακούσει ποτέ!