Ενισχυτης για 2 όργανα

Παιδιά καλησπέρα,
Επειδη έχω διαβάσει διάφορα για ενισχυτές, προενισχυτές κλπ και καθώς είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα, που μπορώ να μάθω τι ακριβώς χρειάζεται για να παίξουν μαζί ένα μπουζούκι και μια κιθάρα μέσα σε μια παρέα σε σπίτι (όχι σε μαγαζί).

Για παράδειγμα αυτός ο ενισχυτής το υποστηρίζει αυτό που θέλω ή χρειάζεται να αγοράσω και επιπλέον εξοπλισμό, καλώδια κλπ;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
ο άσχετος

www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/GRD/ViewProductDetail-Start?ProductRef=GIT0007004-000%40MusicStore-MusicStoreShop&JumpTo=OfferList

Καλημερα φιλε. Ενας ενισχυτης γι αυτην τυην δουλεια που θελεις πρεπει να εχει τα εξης. Να εχει βαθος εφοσων προκειτε για ακουστικα οργανα αφου θα βαλεις πανω μμπουζουκι. Να εχει εισοδους (καναλια) για δυο οργανα πιθανοτατα και για μικροφωνο και ενα παραμετρικο το οποιο εχουν πανω οι ποιο πολλοι. Επισεις αυτος που εβαλες στο λινκ ειναι καλος αλλα ειναι μονο 20 watt που παει να πει οτι ειναι μονο για κιθαρα ως συνηθως δεν κανει για κατι αλλο.Και αν βαλεις δυο οργανα θα σου καψει το ηχειο στην χειροτερη η ο ηχος που θα βγαινει θα ειναι τελειως μαπα δηλαδη αλλοιωμενος και παραμορφωμενος. Απο καλωδια το μονο που θες ειναι το ρευμα του ενισχυτη που εχει πανω η συσκευη και δυο καρφι καρφι για το μπουζουκι και την κιθαρα. Εκτος αν η κιθαρα χρησιμοποιει πεταλακι η κατι τετοιο που απλα θα χρειαστειστε ενα ακομη καρφι. Αυτα. Ενας πραγματικα καλος ενισχυτης της ιδιας σειρας μ αυτον που εβαλες αλλα σε ποιο πολλα watt που μπορουν να παιξουν ανεττα δυο οργανα ακομα μπορεις να βαλεις και μικροφωνο πανω ειναι αυτος.

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Behringer-ACX-900-2-Kanal-90-Watt-Stereo-Akustik-Instr.-Combo/art-GIT0009471-000?recId=b41d1abe-fb08-4225-8876-79b726849c0e&campaign=EPOQ

Τον εχω κι εγω και ειναι παρα πολυ καλος. Γι αυτο που θες ειναι ιδανικος. Ειναι 90 watt και εχει δυο 8αρια ηχεια μεσα. Επειδη λογω αλλαγης εξοπλισμου τον εχω και καθετε τον πουλαω. Ειναι σε αψογη κατασταση και λειτουργεια. Μαζι δινω και μια βαση για να τον βαζεις πανω. Τον δινω 150 ευρω. Αν θες πες μου. Στο καταστημα τον εχει 219 + τα εξοδα. Αν ενδιαφερεσε στειλε μου πμ
Ευχαριστω

Laike σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και για την προσφορά που μου έκανες, αλλά μου είναι λίγο δύσκολο αυτή την εποχή να δώσω τέτοιο ποσό.