Διαμάχη Τρίχορδου - Τετράχορδου

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ SITE ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ:http://dechiotification.rebetiko.org/
ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΞΙΟ ΛΟΓΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟΙ ΜΗ-ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΚΑΘΩς ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥς ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ.ΤΟ FORUM ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΛΑΚΑ.ΤΑ ΛΕΜΕ.

Τo site αυτό ανήκει στον Αντουάν, έναν Γάλλο που έχει έρθει και τις δύο χρονιές στην Ύδρα, άρρωστος φαν του Ρεμπέτικου που παίζει ούτι (με εξέπληξε) και μπαγλαμά…

Μερικοί από το δικό μας forum τον γνωρίζουμε προσωπικά…

Όπως πάντα,οι Γάλλοι είναι λίγο υπερβολικοί…
Τραβάει λίγο το σκοινι ο Αντουάν σχετικα΄με το τετράχορδο,αλλά έχει πραγματοποιήσει πολύ αξιόλογες μελέτες σχερικά με το ρεμπέτικο.
Θανάση, μιαν ερώτηση: Η Μαγκάλα είναι ρεμπέτικο;
Φιλιά από Λονδίνο
Ο Τρίχορδος Καζαντζιδικός…

Καλώς τον σκυλοτρίχορδο…

Σας παρακαλώ κύριε Αθανάσιε,
Γνωρίζετε το ποιόν μου ως οργανοπαίκτης και ερμηνευτής,και επίσης το γεγονός ότι τραγουδάω τον πόνο του ξενιτεμένου φοιτητή,του Άγγλου αγρότη και κτηνοτρόφου και του Αγγλικού θρόνου που σείεται από τα σκάνδαλα τις τελευταίες μέρες(!!!).Και δεν έχω επιτρέψει να περπατούν ντόπερμαν και μπουλντόγκ πάνω στα τέλια του μπουζουκιού μου!!!Άντε,το πολύ πολύ κανένα κανίς ή κανένα τεριέ…
Θα περάσουμε τις ηχογραφήσεις της Ύδρας σε CD από το mini-disc και θα σου τις στείλω. Μιλάμε, για απίστευτο υλικό.Ηχογραφήθηκε μεχρι και ο μπάτσος που μας σούταρε από τα σκαλοπατάκια!!!
Χαιρετίσματα και μην ξεχνάς…
Σ’ΑΓΑΠΑΩ,ΚΟΙΤΑ!!!

Πάρε και κανα τηλέφωνο ρε κερατά…
Καλύτερα τώρα παρά μετά…