Δάσκαλοι μπουζούκι - Τζινέλλης & Τσακαράκας

Γεια χαρά σε όλους τους παίχτες της παρέας. Ήθελα την άποψη σας , αν έχετε προσωπική γνώμη ή έχετε ακούσει, για δύο συγκεκριμένους δασκάλους μπουζουκιού.
Θοδωρής Τζινέλλης
Γιώργος Τσακαράκας

1 «Μου αρέσει»

Και οι 2 είναι του youtube, και οι 2 διδάσκουν 8χορδο και 6χορδο, και οι 2 μου είναι συμπαθεστατοι.
Το έχω αναφέρει πολλές φορές πως αν ποτέ ήθελα να μάθω 8χορδο θα πήγαινα στον Γιώργο, τον θεωρώ λαϊκό, καλό παιδί με πολύ χιούμορ και δυνατό παίχτη.
Να υποθεσω ότι πας για εκμάθηση 3χορδου ?

2 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα. Έχω 4χορδο το είχα πάρει σε χαμηλή τιμή είχε αγοραστεί κοντά στα 600€ και στα ακούσματα μου είμαι για 4 χορδο. Ωστόσο κάτι με.τρωει για 3χορδο δεν ξέρω. Τί άποψη έχετε εσείς για τους δασκάλους που διδάσκουν και τα δύο; Είναι εφικτό;

Φαντάζομαι ότι εξαρταται από τις προσδοκίες σου.
Έχουμε αρκετούς αξιόλογους δασκάλους και εδω στο φόρουμ που μπορείς να ψάξεις στα αντίστοιχα νήματα και φυσικά να επικοινωνήσεις και μαζί τους.
Τώρα αν μπορεί κάποιος να μάθει καλά και τα 2 δεν το θεωρώ και ακατόρθωτο. Αλλά αν δεν είσαι 15 χρόνων με όνειρο ζωής να βιοποριστεις από το μπουζούκι θα πρότεινα να κλείσεις με δάσκαλο που θα σου κάνει το κλικ και θα είναι κοντά στο ρεπερτόριο που σου αρέσει.