Βρήκα μπαγλαμά στα σκουπίδια

Δεν ξερω πως το κατόρθωσα αυτό, περπάταγα προς το σπίτι μου απο το Μοναστηράκι και στα σκουπίδια βλέπω ενα μακρόστενο πράγμα με 6 χορδές, κοιταω γυρω μου να μην νομίζει κανένας οτι είμαι κανα περίεργο, και το βγάζω έξω και είναι ενα μπαγλαμαδάκι με λουλούδια. Απο οτι φαίνεται είναι πολύ φθηνής ποιότητας (εννοείται πως το καθαρίσαμε) και έχω μάθει ήδη τη φραγκοσυριανή, το χαρέμι στο χαμάμ και τον Πεχλιβάνη. Νιώθω ευλογημένος γιατί ήθελα ενα τρίχορδο εδω και οσο καιρο μπορο να θυμηθώ αλλά ποτέ δε μπορούσαμε να το πάρουμε, ιδικότερα τώρα που θα αρχίσω προετοιμασία για πανελλήνιες. Τρελή ιστορία, δε με πιστεύει κανεις χαχαχα :joy:

3 «Μου αρέσει»

να ξέρεις παντως πως, στους κάδους, εκτός απο σκουπίδια καταλήγουν και κλοπιμαία που δεν είναι τόσο χρήσιμα στους κλέφτες…
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό, απλά να εισαι προετοιμασμένος για αυτή την περίπτωση.

2 «Μου αρέσει»

Όπως και να’χει, κατέληξε σε καλά χέρια αφού ασχολείσαι και βγάζεις κομμάτια!

2 «Μου αρέσει»

Το γνωρίζω δυστυχώς, αλλά ήταν η μόνη ευκαιρία που είχα. Ήταν και παρα πολυ ωραία έκπληξη στους γονείς μου που ειναι λάτρεις του ρεμπέτικου

2 «Μου αρέσει»

Φίλε δε βάζεις και καμία φωτό να δούμε το όργανο ;

Δεν είχα δει νωρίτερα αυτή την καταπληκτική δημοσίευση. Φίλε @nearos συγχαρητήρια! Φαίνεται το μεράκι σου ανταμείφθηκε. Δίκαιο, αφού κι εσύ φέρθηκες αναλόγως, δηλαδή άρχισες αμέσως να βγάζεις κομμάτια!

Για τα λεφτά του καλό φαίνεται! :rofl:

Καλή πρόοδο και καλές πενιές. Μόνο μη σου πάρει τον νου τώρα με τις πανελλήνιες! Με συνετή διαχείριση του χρόνου, προβλέπονται (και εύχομαι) ωραία φοιτητικά γλέντια.

ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΧΟΡΔΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΣΤΑΤΙΚΟΣ :partying_face:

5 «Μου αρέσει»

Πολύ όμορφα! Να το χαρείτε όλοι μαζί το οργανακι!

Καθώς οι γονεις σου αγαπουν το ρεμπέτικο και σου εκατσε κ το καρμικό μπαγλαμαδάκι, οπου αρχισες να βγάζεις κομμάτια, μήπως (λέω μήπως) να αγοραζες ενα τριχορδακι;

Με γλωσσοφάγανε και έσπασε μια χορδή απο το μπαγλαμαδάκι καθώς έπαιζα το φραγκοσυριανή :frowning:

Μη σκας, αναλώσιμες είναι οι χορδές! Όλη την ώρα σπάνε και τις αλλάζουμε.

Αδέρφια, δε χρειάζομαι πια να ανησυχώ για το μπαγλαμά. Πήρα επιτέλους το 3χορδό!!!

5 «Μου αρέσει»

Μέσα σε 2 μήνες πήρες σχεδόν τα πάντα , πάρε και ένα τζουραδάκι να τελειώσεις τη συλλογή :joy:

1 «Μου αρέσει»