Βοηθεια για αγορά 6χορδου μπουζουκιού ή/και ταμπουρά

Λογικό μου φαίνεται, έχουν ανέβει τραγικά τα κόστη σε όλους τους τομείς…

3 «Μου αρέσει»

Κώστα καλώς ήρθες. Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα.

Και αυτο ειναι η αρχή, εχουν ανέβει υπερβολικά τα μεταφορικά οπότε απο πένες μέχρι ξύλα ολα αυξάνονται σταδιακά.

2 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα σε ολη τη παρέα!
Φίλε Κωστα θα περιγραψω τη περίπτωσή μου γιατι πανω κατω μοιάζει με τη δικη σου.
Ειναι αριστεροχειρας ,αυτοδίδακτος και παιζω μπουζουκι,τζουρα και καποια λιγα ακορντα μπαγλαμά.
Ξεκίνησα πριν 6-7 με μπουζουκι για δεξιοχειρες στο χαλαρο αλλα οσο εβλεπα το αφτι να συνεργαζεται με τα χερια ολο και πιο πολυ ηθελα να βελτιωνομαι και να μεγαλωνω τη γκαμα του παιξιματος μου .
Εκανα ομως ενα λαθος… Δεν γυριζα ποτε το μπουζουκι στα αριστερα,συνεχισα αναποδα (για εμενα) βελτιωθηκα σαφως λογω τριβής με το οργανο,αλλα …παιζω αναποδα!!!
Πρωτα απο ολα βρες μπουζουκι οχι εντελως της πλακας γιατι θα σου φαει και τα χερια και τα αυτια οταν θα αρχισεις να ανεβαινεις επίπεδα και να ειναι για αριστεροχειρα ή ζητα να στο μετατρεψουν.
Δευτερο ,παιζω τζουρα εδω και δυο χρονια επειδη το μπουζουκι ειναι Αθηνα και εγω φυγει 2 χρόνια και το χερι μου εχει κλείσει…
Με το μπουζουκι ανοιγει το χερι ,καλος ο τζουρας αλλα οχι για συνέχεια κατα τη γνωμη μου γιατι το χερι τεμπελιαζει μετα απο ενα σημείο.

Φιλικα!

1 «Μου αρέσει»