Βοήθεια στην αγορά μπαγλαμά

Φίλε, ότι και να σου πούμε, Εσύ πρέπει να αποφασίσεις.

Το τι είναι καλό όργανο για μένα δεν έχει καμία σχέση με το τι είναι καλό για κάποιον άλλον.
Επίσης, εάν έβλεπες 19 μπαγλαμαδες από τον ίδιο μάστορα, δεν σημαίνει ότι θα σου άρεσαν όλοι, μπορεί ένας, τρεις, κανένας…
Άρα, Εσύ είσαι αυτός που θα καθορίσει τι θέλεις και τι σου ταιριάζει.
Καλό διαδικτυακό ψάξιμο.

Αφού μπορείς, πάρε καλό όργανο από τώρα, να το χαρείς.

Τέλος, αυτό το όργανο για μια ζωή, δεν το καταλαβαίνω πια… παίρνεις κάτι ανάλογα με τις ανάγκες σου και τα φράγκα σου, αν δε σου κάνει σε 2 χρόνια το πουλάς και παίρνεις άλλο.
Χωρίς άγχος.

2 «Μου αρέσει»

Χωρίς άγχος μεν, αλλά προφανώς προτιμάς να σου κάνει! :slight_smile:

2 «Μου αρέσει»

Οι δυο καλύτεροι μπαγλαμάδες που είχα πιάσει στα χέρια μου ο ενας ήταν κατασκευή Βεργετη απίστευτο σκαφτο οργανο σε ισορροπία ήχου μαλακο πραγματικά εξαιρετικο και ο άλλος κατασκευή
Καφετζόπουλου νομίζω πως ήταν κελεμπεκι και αυτος σκαφτος τον δεύτερο μπορείτε να τον ακούσετε από τον δεύτερο δίσκο του συγκροτήματος ΜΙΚΡΕΣ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΕΙΣ και μετα.

2 «Μου αρέσει»

Του Καφετζόπουλου είχα δει κι εγώ έναν μεγαλούτσικο με δούγιες, πιο πρόσφατα όμως. Κάτι ανάμεσα σε μπαγλαμαδίσιο και μπουζουκίσιο ήχο, αλλά πολύ ιδιαίτερο και με προσωπικότητα.

4 «Μου αρέσει»

For me as a german it is wonderful to walk through Athens, i love it so much but the last months, when we lived at Evia we could not visit Athens. So sad! But last November in 2019 i bought my new BAGLAMAS at Exarchia in the shop of NIKOLAS BRASS, from himself.logo-Nikolas Brass

4 «Μου αρέσει»

We expect photos and, if possible, sound sample!

2 «Μου αρέσει»