Αναζήτηση τζουρά κοντά στα 300 ευρώ

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον κατασκευαστη που να φτιαχνει τζουραδες κοντα στα 300 ευρα η αν ξερετε καποιον που να ανταλλασει τζουρα με αυτο το σετ μπασου

O Πέτρος Ζαράνης φτιάχνει τζουράδες κοντά σε αυτή την τιμή και λίγο πιο ψηλά
κοίτα http://www.p-zaranis.gr/tzouras.htm

Ο Σπουρδαλάκης μέχρι πριν από λίγο καιρό είχε κάτι ωραία σκαφτά τζουραδάκια στα 300 ευρώ. Όχι δικιά του κατασκευή όπως το δήλωνε και ίδιος αλλά πολύ καλά όργανα για τα λεφτά τους. Για ρίξε ένα τηλέφωνο αν έχει ακόμη.

Σημερα πηγα και επαιξα με εναν τζουρα του κεβορκιαν που μου φανηκε πολυ καλος για τα λεφτα του. Εχει κανεις τζορα απο τον κεβορκιαν να μου πει την γνωμη του;;;

Καλησπέρα,
Έχω ενα σκαφτο τζουραδακι από τον Κεβορκιάν εδω και σχεδόν 2 χρόνια.Το είχα πάρει στα 280 ευρώ τοτε. Πιστεύω για τα λεφτά του είναι αψογος, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο πολλές φορές και όσοι έχουν παίξει το έχουν ευχαριστηθεί.μαλακός και ευκολόπαιχτος. Και απο ήχο πολύ σωστός τζουρας, σε αυτο συμφωνούν κ όσοι τον ακουν κατα καιρους.!Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα προβλημα μέχρι τώρα.

Απο οτι διαβασα καλους τζουραδες κανει και ο νικολας μπρας εχει κανεις τζουρα του;;;;

Εϊσαι σίγουρος οτι ο Νίκος Μπρας θα σου δώσει όργανο με 300 ευρώ;
Δεν έχω γνώμη για τους τζουράδες του αλλα έχω γνώμη για τον ίδιο και την δουλειά του σαν έμπορος-κατασκευαστής-συντηρητής βιολιών…και δεν είμαι σίγουρος οτι είναι η καλύτερη, αλλα ας μην πω παραπάνω, έχω να τον δω πάνω απο δεκαετία.

Επεξεργασία: Οχι θα πω γιατι τα θυμάμαι τώρα και νευριάζω:
Πρωτα αγόρασα ακριβό βιολί απο εκείνον, το οποίο όμως μόλις έφτασα αγγλία διαπίστωσα οτι δεν το αγοράζει κανείς γιατι είχε ένα τόσο άσχημο σπάσιμο στην ψυχή στο καπάκι, που είχε επισκευαστεί με νέο κομμάτι ξύλο…
Δεν ήξερα, ενώ είχε πολλά στο μαγαζί του, εμένα μου έστειλε μονο το σπασμένο να δοκιμάσω…Λες και είχα ξαναδεί βιολί. Με ένα κινέζικο έπαιζα μέχρι τότε. Μου πήρε ένα εκατομύριο δραχμές, το 94 ή 95.
Το 96-97 επισκεπτόμουν την αθήνα (ζούσα στην κερκυρα) για διάφορες εξετάσεις ακροάσεις ωδείου.Κάποια στιγμή αποφάσισα να αλλάξω το υποσιάγονό μου(το πραματάκι που εφαρμόζει στο σαγόνι πάνω στο βιολί) γιατι δεν μου ταίριαζε το δικό μου και μου δημιουργούσε προβλήματα. Τοτε ήταν ο μοναδικός που ασχολούνταν με βιολιά. Τον παίρνω τηλέφωνο, του μιλάω, μου λέει θα σου έχω 3 διαφορετικά δικής μου κατασκευής, να διαλέξεις. Παω εκεί και έχει μόνο ένα, σχεδόν μου ταίριαζε αλλα ήθελα μια μικρή αλλαγή, του εξηγώ και μου λέει …θα σου κάνω άλλο,σε μια βδομάδα θα είναι έτοιμο. Ξαναπερνάω απο την αθήνα 10 μέρες αργότερα πάω απο το μαγαζί, μου δίνει το καινούργιο…και ήταν το παλιό…Και με ρώτάει…για δες, καλύτερο αυτό;
Και ήμουν 16 χρονών πιτσιρίκι, τον πλήρωσα, το πήρα και έφυγα. Και δεν ξαναπάτησα.

Οποιος δουλεύει 16 χρονών παιδί, δεν ξέρω πως ονομάζεται…εχω κάτι ιδέες αλλα ας τις κρατήσω για μένα.

Τελευταία επεξεργασία:Δεν έχω ξαναμιλήσει άσχημα για μάστορα σε αυτή τη σελίδα, και όποιος πιστεύει οτι εκμεταλλεύομαι την ανωνυμία του διαδικτύου για να βγάλω βρωμιές για μάστορα,
ονομάζομαι Αλέξανδρος Κούστας.

Τζουρά από τον Κεβορκιάν είχααν πάρει πριν από μερικά χρόνια δύο φίλοι. Για την τιμή τους (€170) ήταν αξιοπρεπέστατοι και στην πορεία του χρόνου δεν έβγαλαν προβλήματα.

Σωστός.

Από τον άνθρωπο αυτό (Νικόλαο Μπρά) ίσως εγώ να την έχω πατήσει πιο πολύ από τον alk την ίδια περίπου εποχή και δεν ξέρω προσωπικά ούτε έναν συνάδελφο, που να είναι ευχαριστημένος από τον οργανοποιό αυτόν (μιλάω τώρα ως χαρακτήρα και έμπορο).

Προσωπικά όμως μου έκανε και κάτι καλό: Την τελευταία φορά που τον επισκέφτηκα, είχα αφήσει το βιολί μου για αλλαγή ταστιέρας και κάθε φορά μου έλεγε θα είναι έτοιμο την άλλη εβδομάδα και ούτω καθεξής. Αυτό κράτησε πάνω από έξι μήνες, ώσπου νευρίασα και πήγα και το πήρα πίσω.

Αγόρασα σιγά - σιγά δικά μου εργαλεία, ψάχτηκα, και από τότε ασχολούμαι μόνος μου με επισκευές - επιδιορθώσεις κ.α. Έχω μάθει αρκετά πράγματα και με εμπιστεύονται και αρκετοί συνάδελφοι.

Αυτά που αναφέρω για τον συγκεκριμένο μάστορα είναι πάνω από 10 χρόνια περιστατικό, οπότε τώρα μπορεί να έχει αλλάξει νοοτροπία.

Δεν τον έχω ξαναδεί από τότε, ούτε τον χρειάζομαι προσωπικά.

Ε είχε δουλειά ο άνθρωπος, ετοίμαζε το υποσιάγονό μου:019:

Εγώ έχω πάρει ένα τζουρά από ένα μαγαζί στη Μαινάνδρου με την επωνυμία ‘Καντέλης’ Παιδιά το όργανο φυσάει και το πήρα μόνο 320€

Ξερετε αν ο βαρλας η ο τσακιριαν εχουν τζουρες μεχρι 350 ευρω και αν οχι ξερετε καποιον αλλον εκτος απο αυτους που αναφερθηκαν γιατι αυριο θα κανω μια γυρα στα μαγαζια

Κανεις;;;;;;;;;

Αν κατέβεις στον Πειραιά, στην Αλιπέδου, ο Τσακιριάν νομίζω πως πουλαει στην τιμή που λές τζουράδες αρκετά αξιοπρεπείς όπως και ο Σκεντερίδης. Του Σκεντερίδη μάλλον είναι οι ίδιοι που πουλάει κι ο Σπουρδαλάκης, σκαφτοί από φλαμούρι. Πήγαινε όμως να τους τσεκάρεις, νομίζω πως αξίζουν.

Στεφανακο ποιον τσακιριαν εννοεις τον αραμ η τον καρολο;;;
[b][u]

Μήνυμα από συντονιστή[/u]: Κύριοι παρακαλώ με π.μ. Τσατ κατάντησε το ποστ.[/b]