Αγορά Ουτιού - Συμβουλές/προτάσεις

Νικόλα μου καλημέρα σου απο τα μακρυνά,
Δεν ήρθες τελικά.Καλά ήταν το καλοκαιράκι μα πέρασε …έφυγε. Το ούτι που κρατώ είναι δική μου κατασκευή… το προτελευταίο. Το έχω αφιερώσει εξαιρετικα σε ένα πολύ αγαπημένο φίλο μου που πέθανε πρίν απο 3-4 χρόνια. Τον Βασίλη τον Ταραίο που ήταν πολύ καλός μουσικός , εξαίρετος γνώστης της παραδοσιακής μουσικής και απίθανος εκτελεστής.Ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το γεγονός. Τέλος!!!
Θα το ακούσεις πολύ σύντομα!!!
Γιώργος

http://www.youtube.com/profile?user=ADAMPAPADAM

Καλημερα…

Λοιπον…αποφασισα οτι θελω ουτι.

  1. Δεν εχω ιδεα απο ουτια
    2)Πολυ λιγες φορες εχω παιξει με ουτι.

Τι ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω στην αγορα καινουριου ουτιου.?

Το πιο σωστό είναι να πας μαζί με έναν προχωρημένο ουτίστα, να εξετάσει και να διαλέξει αυτός ένα ούτι για σένα από κάποιο κατάστημα η κατασκευαστή ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις, για να μην την πάθεις.

Σύμφωνοι με αυτά που είπες…αν και εφ’οσων ημουνα Ελλαδα.
Όλα αυτα ομως λίγο δύσκολο να τα κάνω λογω του οτι ειμαι στο Αμστερνταμ…

Να περιμένω λιγο λες ε?

Ελα που ειμαι ανυπόμονος…:085::085::085:

Ουτι θελω…τωρα το θελω…:112:

Nikola outi exei kai to palmguitars.nl kai logika 8a exei kai kati a3ioprepes alla 8a to plhrwseis panakrivo.

Ελα Ανδρεα…βασικα για το Palmguitars σκεφτομουνα που μπηκα και ειδα κατι ωραια κομματια…
αλλα οσο ναναι… να αγορασω Ουτι απο Ολλανδικο μαγαζι…λιγο καπως ακουγεται.Αυτος απο οτι καταλαβα απο Ελλαδα,Τουρκια και Αιγυπτο τα εισαγει…

Οπως το κοβω…μαλλον στην αναμονη θα την βγαλω.:016:

Λέτε να επιβάλεται τελικά μια βόλτα;Ίσως καταφέρω να φτιάξω ένα καλύτερο κομπόδεμα και ανέβω,γιατί η αλήθεια είναι ότι δε μου αρέσει και πολύ το cumbus,ούτε θα ήθελα να σκέφτομαι ότι με τα ίδια λεφτά θα μπορούσα να είχα καλύτερο όργανο αλλά βιάστηκα…Ευχαριστώ,να είστε καλά.