Tσιτσάνης τα βινύλια και η αναγνώριση του Χιώτη

Δηλαδή όλοι αυτοί που λένε οτι ο Ζαμπέτας δεν ηταν δεξιοτέχνης υποτιμουν εμένα; Γνωμη μου ειναι, την οποια μπορεις να τσαλακωσεις σε ενα χαρτι και να την πεταξεις στα σκουπιδια. Ουδεποτε γύρεψα να μειώσω εσένα προσωπικά ή όσους θεωρούν τον Τσιτσάνη. Δεν θα το έκανα ποτε. Η γνωμη μου ειναι. Και δεν ειπα οτι δεν ηταν καθολου δεξιοτέχνης. Απλα υπήρχαν καλύτεροι του. Τώρα οσον αφορά το γιατί τον πρόσεξαν, δεν το γνωρίζω. Μπορει ο ίδιος να χώθηκε τοσο πολύ μέσα στα πράματα και επειδη δεν υπήρχαν πολλοί τότε να τον πήραν.

Πολύ σωστά! Ο Τσιτσάνης ήταν ολίγο απο δεξιοτέχνη και τον προτιμούσαν στις ηχογραφήσεις επειδή δεν υπήρχαν άλλοι τότε αλλά και επειδή ήταν μέσα στα πράγματα.???

Τώρα συγνώμη δηλαδή αυτό είναι άποψη ανθρώπου που έχει σχέση με την λαϊκή μουσική και παίζει και μπουζούκι?
Το ότι ήταν Μεγάλος παίκτης δηλαδή το αποκλείουμε σαν ενδεχόμενο ?

Πραγματικά είναι να απορεί κανείς με τις απόψεις μερικών εδώ μέσα

[i][b]Στον ασύγκριτο δεξιοτέχνη μας ΜΑΝΩΛΗ ΧΙΩΤΗ , τον κεραυνοβολητή και καταπέλτη, αποδίδω τιμάς. Με τις δηλώσεις του έβαλε την σφραγίδα της ευθύνης και έγινε σκληρός κατήγορος των Ασυνειδήτων Εμπόρων Συνθετών.

[/b][/i]
Από το περιοδικό ΝΤΟΜΙΝΟ τον Δεκέμβριο του 1967 τεύχος 510 με αφορμή την μεγάλη κόντρα του Τσιτσάνη με όσους αντι-γράφανε Ινδικές μελωδίες.

1 «Μου αρέσει»