Aναζητηση Δασκάλου Μπουζουκιού (2009)

Αφου τελικως αποφασησα ειδος κλπ κλπ σε οτι αναφορα το μπουζουκι εχω ενα μικρο προβλημα οσο αναφορα το δασκαλο και ετσι ψαχνω για αλλον. Η περιοχη μου ειναι Αγ. Δημητριος-Μπραχαμι και θελω δασκαλο ειτε να ερχετε στο σπιτι ειτε να πηγαινω εγω (στην περιοχη μου αμα ειναι να πηγαινω εγω). Εχετε καμια ιδεα …??? :240:

Κατ’ αρχήν, δεν είναι “σε ότι αναφορά”, αλλά “σε ό,τι αφορά”.

Δεύτερον, πώς το βλέπεις τώρα; Θα ξεκινήσουμε νέο γύρο συζητήσεων μέχρι να αποφασίσεις σε ποιό δάσκαλο θα πας; Και όταν αποφασίσεις, θα έχουμε άλλο κύκλο για να καταλήξεις αν θα έρχεται σπίτι ή αν θα πηγαίνεις εσύ;

Επειδή γενικά σε βλέπω πολύ αποφασιστικό, κάνε μια γερή αναζήτηση στο Φόρουμ και διάβασε τις -σημαντικά- πολλές συζητήσεις γύρω από το θέμα. Υπάρχει κίνδυνος να βρεις απάντηση.

Πάρη,

κάνε μιά αναζήτηση και θα βρείς ότι το φόρουμ έχει μέχρι και ειδικό χώρο για Δάσκαλους μπουζουκιού

Γενικότερα, ψάξτο λίγο το πράγμα προτού αμολύσεις ένα οποιοδήποτε μήνυμα. Για σένα είναι κάτι καινούργιο αλλά για πολλούς από μας είναι μιά ακόμα από τις δεκάδες “ίδιες” ερωτήσεις.

Άντε τώρα, στρώσου και διάβαζε.

ΟΚ ευχαριστω για τις πληροφοριες και συγνώμη…!!!

Δεν είναι θέμα συγνώμης φίλε Πάρη.
Απλά πριν κάνουμε μια ερώτηση για τετοιου είδους θέματα ρίχνουμε και μια ματιά αν έχει ειπωθεί κάτι ξανά.

Απλά θα κάνεις μια αναζήτηση. Το κουμπί είναι πάνω δεξιά στην μπλέ μπάρα.

Λοιπον αφου βρηκα πολους δασκαλους και επικοινωνησα μαζι τους ειμαι σε αδιεξοδο γιατι οι περισσοτεροι δεν μπορουν ή ειναι μακρια…!!!:016:
Ετσι δεν μπορω να ξεκινησω μπουζουκι…!!!
Θέλω εναν δασκαλο που να ερχεται σπιτι μου και να μπορει να διδαξει τριχορδο μπουζουκι. Μένω στον Αγιο Δημητριο-Μπραχαμι…!!!
Αν υπαρχει καποιος που ειναι δάσκαλος ή ξερει καποιον δασκαλο διαθεσιμο ας μου στειλει ενα πμ ή ας απαντησει στο θέμα…!!!
Ευχαριστω εκ των προτέρων, Παρής!

Γιατί βαριέσαι ή φοβάσαι να πας εσύ?

Ξεκίνα με τον θείο σου τότε.

Σπύρος Γκούμας φίλε, διδάσκει στον Άγ.Δημήτριο κοντά στο μετρό, εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Αν θες άλλες πληροφορίες στείλε π.μ.

Aπλα επειδη ολοι οσοι βρηκα πρεπει να εχεις καποιο αυτοκινητο μηχανανακι για να πας και θα χανεις και χρονο στο πηγαινε ελα θα ηθελα καποιον στο σπιτι ή τουλαχιστον στην περιοχη μου…!!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 21:10 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 21:08 —

Κοιτα τα πμ σου…!!!:088:

Έχεις δίκιο που δεν θες να χάνεις χρόνο στο δρόμο, αλλά προκειμένου να μάθεις και να κάνεις το μεράκι σου, κάνε και ένα δρομολόγιο στις 10 μέρες, σιγά το πράγμα!!
Μιλάω έτσι γιατί εγώ πηγαινοερχόμουν Μεσολόγγι-Αθήνα, μία φορά το μήνα για 4 χρόνια!!! για τις μουσικές μου σπουδές. Ξεκίναγα στις 5:00 το πρωί, έκανα μάθημα 8:00-10:00 και γύρναγα στις 13:00.
Σκέψου χρόνο και χρήμα λοιπόν!!

Πάντως μου θύμησες λίγο και την παροιμία “Όποιος βαριέται να ζυμώσει, δέκα μέρες κοσκινάει”.:slight_smile:

εξι σελιδες γεμισε
ο Παρης να ζηταει
τι σοι αληθεια οργανο
να μαθει να βαραει …

τετραχορδο ξεκινησε
γιατι και για διοτι
απο μικρος ειχ` ονειρο
να μοιασει με τον Χιωτη …

και πεσαν απο πανω του
ολοι οι συμβουλατορες
την γνωμη τους να δωσουνε
σαν πονηροι αλιγατορες …

δεν ηξεραν πως εμπλεκαν
με δυσκολο καρυδι
ουτε πως θα τους πριζονταν
το αριστερο τους … ματι …

ωστοσο τον συμβουλευαν
λεφτα να μην ξοδεψει
μια κι ειχε θειο μπουζουκτση
αλλον να μην διαλεξει …

εγω ημουνα καθετη
αρνητικη καθ` εξη
αμα μπλεχτεις με συγγενη
θε να σου την φορεσει …

κι εκει που ημουν σιγουρη
πως τελειωσε το θεμα
αλλα μαρτυρια αρχισαν
κι αυτο δεν ειναι ψεμμα …

νατος ο Παρης τριχορδας
ποιος αραγε θα κρινει ???
πως αμα μαθαινε βιολι
θαταν ο Παγκανινι …

τρεμε μπουζουκι τριχορδο
τρεμε αντρειωμενο
νεο αστερι ξεκινα
ονειρα φορτωμενο …

μετα ηταν η αποσταση
εμενε στο Μπραχαμι
που δασκαλος δεν παει εκει
μυαλο αν εχει δραμι …

μεχρι κι ο Μπομπομαστορας
τα πηρε στο κρανιο
και εχασε τον ελεγχο
κι αυτο ηταν επι δυο ( Χ2 ) …

πρωτον κατι του αστραψε
στον οφθαλμο το " ο,τι "
και δευτερον ο δασκαλος
που θα πηγαινει … διοτι …

ανοιγεται αυτοματα
κυκλος επισοδειων
και αλλο τοπικ μαγκες μου
κι αυτο μετ` εμποδιων …

γιατι εαν ο Παρης μας
στο τελος καταληξει
καποιος λεβεντης απο σας
εμενα θα πηδηξει …:092:

Παιδια ειμαστε οκ …!!!
Αν και ξεκινησα λιγο στραβα και καλο μπουζουκι παρηγειλα και δασκαλο πιστευω βρηκα…!!!
Αυτα μεχρι νεοτέρας…!!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 11:48 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 11:46 —

Δεν ειναι οτι βαριεμαι απλα δεν εχω χρονο γιατι εχω χιλια δυο να κανω…!!!
Αγγλικα(Proficency level) Γαλλικα (b2 level) Σχολίο και ποδοσφαιρο καθε σαβατοκυριακο…!!!

Είσαι στο δημοτικό σου λένε τρέξε παιδάκι μου και θα πας γυμνάσιο τότε θα μπορείς να βγαίνεις έξω με τους φίλους σου να πιεις καμιά μπύρα…( είναι ένα κίνητρο για να μεγαλώσεις) πας γυμνάσιο σε λένε μέχρι τις 11:00-12:00 να είσαι σπίτι και περιμένεις να πας λύκειο για να μεγαλώσει ο χρόνος χαλαρώματος…
Πηγαίνεις λύκειο σου λένε βγες παιδί μου να ξεσκάσεις αλλά 2:00-3:00 να είσαι σπίτι κ να ζοριστείς με τα μαθήματα σου (συνυπολογίζοντας τα φροντιστήρια ξένων γλωσσών κ των σχολικών μαθημάτων ) ….για να μπεις κάπου φοιτητής ,άντε να βρεις χρόνο για άλλες ασχολίες κ άντε να βρεις και κουράγιο τώρα που το λέμε …. Έτσι κ μπεις παλικάρι μου φοιτητής θα χαρείς την ζωή σου λένε όλη την ώρα…
Μπαίνεις σε μια σχολή (αναλόγως την σχολή αν δεν έχεις εργαστήρια) βγαίνεις όσο θες όση ώρα θες μέχρι που τα φράγκα τελειώνουν 10 μέρες πριν οι ʽʼμεγάλες δυνάμειςʼʼ σου ξαναβάλουν εκτός αν δουλεύεις ο χρόνος φαντάζει άπλετος για να ασχοληθείς επιτέλους με ότι θέλεις ( μουσική , αθλητισμό ) μέχρι που φτάνεις στο 3 έτος και αρχίζουν να λένε πως πάει παλικάρι μου ; Του χρόνου πτυχίο ; με ότι συνεπάγετε αυτό …. Υπάρχουν παιδιά που δεν τους επηρεάζει υπάρχουν άλλοι που λένε τέρμα τα πολλά πολλά γιατί χρωστάμε κ μερικά μαθηματάκια ήρθε ο καιρός να πάμε για πτυχίο …. Αρχίζουν να αναγνωρίζουν την προσπάθεια κ λένε άντε παιδί μου ζορίσου λίγο κ θα πάρεις το πτυχίο σου και μετά θα κάνεις ότι γουστάρεις……
Παίρνεις το Πτυχίο … ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ (προς το παρόν μόνο στον ύπνο τις βλέπω αυτές τις στιγμές) κλάμα γονείς το παιδί τους έγινε επιστήμονας , το παιδί τους που το μεγάλωσαν από τόσο δα και πάνω που λες ήρθε η ώρα να κάνω ό,τι γουστάρω έρχεται η μαμά πατρίδα και σου λέει να παρουσιαστείς…
Αυτά που ακολουθούν σίγουρα τα ξέρετε καλύτερα από εμένα… μια ζωή τρέχουμε όλοι μας…. :106::093:

Πολυ σωστος φίλε πλεον 1 ωρα ελευθερη ειναι σαν βρισκεις 100ευρω στον δρομο…!!!
Αντε λενε 2 χρονακια ακομα και μετα φοιτητης…!!!:slight_smile:

Πελαγία!!! Ντροπή!!!:256::019:

Γιατί, εάν δεν υπήρχε το κίνητρο δεν θα μεγάλωνες?:slight_smile: