9η Έκθεση Οργανοποιίας - luthier.gr, Κυριακή 16/10/2022

Πέρασαν 3 χρόνια. Πανδημίες, λοκ ντάουν, ενεργειακή κρίση. Ήρθε η ώρα να τα πούμε και πάλι από κοντά.
Για όσους δεν το έχουν ακόμα πληροφορηθεί:
Κυριακή 16 Οκτώβριου 2022 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Μοσχάτου (Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού, Μοσχάτο).
Ώρες λειτουργείας 10:00-17:00
Σας περιμένουμε.
http://www.luthier.gr/index.php?topic=4309.0

9 «Μου αρέσει»

Παιδιά όσοι μπορείτε να πάτε, έχει ενδιαφέρον και επιπλέον αξίζει να στηρίζουμε τους ερασιτέχνες κάθε είδους! Δυστυχώς θα λείπω φέτος…

4 «Μου αρέσει»

Εγώ πάντως θα πάω, κι ας μη χρειάζομαι κιθάρα…

Originally sent in Καφενείο
chrispanag

εσείς που είστε Αθήνα, μπορείτε να κανονιστείτε να πάτε στην έκθεση όλοι μαζί παρέα σαν φόρουμ, θα ήταν πολύ ωραίο αν μπορείτε να συγχρονιστείτε! :slight_smile:

βλέπω ένα κάποιο ενδιαφέρον, να ανοίξω ένα τσατ για να μπορείτε οι ενδιαφερόμενοι να συννενοηθείτε επ' αυτού;

Panos

Μήπως να το γράψουμε στο νήμα που είναι πιο πιθανό να διαβαστεί?

chrispanag

μπορούμε να γράψουμε στο νήμα ότι η συννενόηση για μέρες ώρες κτλ γίνονται σε αυτό το τσατ (νομίζω το τσατ είναι πιο καλός χώρος για συνεργατικά κανονίσματα τέτοιου τύπου, ενώ το νήμα είναι πιο πολύ για συζητήσεις που θα έχουν ενδιαφέρον και στο μέλλον)

Για κανόνισματα λοιπόν σε σχέση με την έκθεση οργανοποιίας, μπορείτε να γράψετε εδώ:

Το συμπέρασμα της παραπάνω συζήτησης θα το μεταφέρουμε και στο θέμα αυτό.

1 «Μου αρέσει»

Καλημέρα. Με μεγάλη χαρά θα σας δούμε. Αναζητήστε με να γνωριστούμε κι από κοντά όσοι δεν γνωριζόμαστε ήδη (αν και έχει και αρκετούς εκθέτες που είναι μέλη και στο φόρουμ εδώ).
Νίκο, φέτος θα έχουμε και τρία σαντούρια στην έκθεση όχι μόνο μπουζουκοκίθαρα.Πιστεύω αξίζει τον κόπο μιά βόλτα.

2 «Μου αρέσει»

Προβλέπω να περάσουν αρκετοί σαν-τουρίστες :laughing: :grin:

1 «Μου αρέσει»

Να υπενθυμισουμε πως η έκθεση είναι σήμερα για όσους το έχουν ξεχάσει.

4 «Μου αρέσει»

Να αναφέρω οτι η σημερινή ημέρα ηταν διπλής χαράς, αφου πρώτα γνώρισα απο κοντά αρκετά άτομα τα οποία ήθελα καιρο να γνωρισω απο κοντά και κατοπιν είδα και έπαιξα με αρκετά ωραία όργανα.
Να πω την αλήθεια περίμενα να δω πιο “ατσουμπαλα” όργανα αλλά διαπίστωσα οτι οι ερασιτέχνες δεν έχουν να ζηλέψουν πολλά (αν οχι τιποτε) απο τους επαγγελματίες.
Μπουζούκια και κιθάρες με ωραία φινιρισματα και ωραίους ήχους.
Πολλά συγχαρητήρια σε όσους διοργάνωσαν και σε οσους συμμετείχαν στην έκθεση.

Τέλος να ευχαριστήσω τον συνονόματο Παναγιώτη Καγιάφα που μου χάρισε κατι αναμνηστικό, άσχετο με την έκθεση αλλά θα το θυμάμαι.

Άντε γέροι να είμαστε και να ανταμωσουμε ξανα του χρόνου (αν όχι νωρίτερα).

Αφήνω και κάποιες φωτογραφίες για την ιστορία.





13 «Μου αρέσει»

Ευχαριστούμε για την ανταπόκριση, όντως κάποιοι ερασιτέχνες κάνουν πολύ πολύ καλή δουλειά.

ελπίζω να μην έχουμε γεράσει όλοι μέχρι του χρόνου :slight_smile:

3 «Μου αρέσει»

Αχχαχα δουλειά κορεκτορα…

1 «Μου αρέσει»

Αχ άτιμε κορέκτορα

πώς μοιάζεις με τον Έκτορα

κατάγεις νίκες στην αρχή

σε τρώει το χώμα στη στροφή…

3 «Μου αρέσει»
5 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα μετά από 365 ημέρες. Δεν επιτρέπονται πια καινούριες απαντήσεις.