2 ακομα στεκια για το χειμωνα

Καποια χρονια?Ποια να ειναι αυτη ομως…Ειναι ενα θεμα αυτο…Μην ξεχναμε ποτε γραφτηκε το τεραστιο Απελπιστηκα του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Μαρκου για παραδειγμα.Αντωνη ευχαριστουμε που ηρθες για ακομη μια φορα και μας γεμισες με την παρουσια σου…Πετυχες και σε καλη βραδια σε ο,τι εχει να κανει με τον κοσμο.

Σωστά Κώστα γιατί όπως λέει και ένας μαγκίτης: “το περίσσιο χαλάει το ίσιο”.

Όντως Γιάννη δεν είναι απόλυτη η χρονιά, όμως ίσως είναι ο μπούσουλας.

Και εμείς σας ευχαριστούμε για την όμορφη βραδιά.
Όλα ήταν υπέροχα, τραγουδήσαμε και γουστάραμε με την ψυχή μας, μια παρέα όλο το μαγαζί.
Και όπως υποσχέθηκα την πρώτη φορά που ήλθα, ανέβασα δύο βιντεάκια στο YouTube για να σας γνωρίσουν και όσοι δεν μπορούν να σας χαρούν από κοντά.

Πέφτεις σε λάθη & Χατζηκυριάκειο

Αλήτη μ΄είπες μια βραδιά & Ταταυλιανό ζειμπέκικο

Να είστε καλά και να προσέχετε τις σπουδές σας.
Τα μάτια σας στο οχυρό μας (και από τους οχτρούς και από τους…πεμπτοφαλαγγίτες :089:).

Υ.Γ. Πάντως Κώστα δεν κράτησες την υπόσχεση σου για ένα ακόμη του Μάρκου και είχες πάρει 2 μήνες περιθώριο!!!

Eιμαι οντως απαραδεκτος, αλλα και ξεχασιαρης… Ισως μια υπενθυμιση παραπανω να βοηθουσε, χαχα!

Αντωνη την βαβουρα δεν την απεφυγες…Δεν ξερω πραγματικα πως να αντιμετωπιζω αυτο το πραγμα…Ειμαι και οξυθυμος,θα γινει καμια φασαρια,θα χασω και τη δουλεια μου…χααχαχαχαχαχα!!!Εσυ δεν εχεις να ευχαριστας,τα πραγματα που περνουμε απο ανθρωπους σαν και εσας ειναι ανεκτιμητα…ΟΧΥΡΟ ΜΩΡΕΕΕΕΕ!!!

Γιάννη, Κώστα και Παντελή, τα συζητήσαμε εδώ μέσα χιλιάδες φορές και άκρη καμία !

Εάν βρίσκεστε με παρέες σαν την δική μου η του Αντώνη, θα τραγουδάτε για άτομα που
εκτιμούν την προσφορά σας και συμμετέχουν, εάν όχι, θα κάνετε την δουλειά σας και θα
γλεντάτε μόνοι σας, επειδή απλά κάνετε αυτό που σας αρέσει, προσπαθώντας κάθε φορά
να παίζετε καλύτερα απ`την προηγούμενη !

Συνάντησα εκεί μέσα, άτομα ηλικιωμένα που σας σέβονται και σας εκτιμούν !!!
Γι αυτούς θα τραγουδάτε καλά μου παιδιά και για όσους υπολογίζουν τον κόπο σας …

Οξύθυμε μου, κράτησε τα νεύρα σου και πες καλύτερα στο αφεντικό να κάνει κουμάντο …

Ακόμη ένα μήνα περιθώριο και έρχομαι για…ηχογράφηση.
Στα φωνητικά…εγώ, για να σου φύγει το άγχος των στίχων :089:

Η βραδιά ήταν εξαιρετική.
Οι θαμώνες είχαν πολύ καλή συμπεριφορά, μη γινόμαστε υποχόνδριοι, δεν είμασταν και σε…αγρυπνία :089:
Νομίζω πως στα βιντεάκια αποτυπώθηκε το κλίμα.

Επειδη πολυ μου δινεις, απο την αλλη εβδομαδα, το πολυ την παρααλλη, θα το εχω ετοιμο! Οντως αυτο το Σαββατο ηταν ικανοποιητικο, κατι που την Παρασκευη δεν ειχαμε… Ιδωμεν…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 22:43 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 22:39 —

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ : Την προσεχη Πεμπτη, εγω (κιθαρα) με τον Γιανν΄ς (μπαγλαμα) και τον συμφορουμιτη zabe (μπουζουκακι) στο Ουζαδικο. Αν μας παει καλα η μερα, θα καθιερωθει. Οσοι πιστοι, προσελθετε!

Την προσεχη Πεμπτη, εγω ο Γιαννς και ο zabe στο Ουζαδικο για ρεμπετογλεντι!

Χθες ήμουν ουζάδικο. Συγχαρητήρια παιδιά, πολύ καλό δέσιμο, πολύ καλό ρεπερτόριο. Αξίζετε για το καλύτερο.

Πολυ ομορφο το βραδυ χθες,με καλο κοσμο και με τον Κωστα να μας σκλαβωνει…Σ’ευχαριστουμε πολυ εσενα και την καλη σου παρεα,θερμαστη!!!Την αλλη φορα με οργανο(βαρεθηκαμε να το λεμε,χαχαχαχαχΑ)

Αγαπημενοι μας φιλοι!!!Πωωω και γαμω τις εισαγωγες…(χμ)…Επειδη ο καιρος ανοιγει και δεν ξερουμε τη μοιρα μας στο Ουζαδικο…Ποσο θα συνεχισουμε να παιζουμε δεν γνωριζουμε,οσοι ηρθατε ξερετε ειναι χειμωνιατικο μαγαζι και εχει μονο μεσα.Αμα συλλογιεστε κανα απαντημα στο εν λογω μαγαζι να μας ρωτατε για το αν θα παιξουμε (αμαν ψηλα ο μανες,θα γελαει ο κοσμος μαζι μας,τελος παντων καταλαβαινετε τι εννοω,μεγαλη η χαρη μας,χαχαχαχαχα)…Πεμπτη - Παρασκευη- Σαββατο ειμαστε αλλα με τα κεφια του καιρου…Σημερα κανονικα Ζαμπε-Γκουβς-Γιανν’ς σας περιμενουμε!

Λογικό είναι αυτό που γράφεις, καθότι και εφ όσον ο καιρός αρχίζει να ζεσταίνει …!
Και ο ίδιος ο ιδιοκτήτης θα μετακομίσει στην ταράτσα σε λιγάκι …

Τεσπα, περάσαμε απίθανες βραδιές, είστε χάρμα αυτιών και σας ευχαριστούμε πολύ …!

Καλό καλοκαίρι και του χρόνου πάλι με υγεία …!

(το “ας με κρίνει κοινωνία” το πέρασε ο Κωνσταντίνος :wink: … χλωμό …:080:

Τελευταια εβδομαδα αυτη!!!Πεμπτη-Παρασκευη-Σαββατο,στο Ουζαδικο…

Τελευταια μερα Σαββατο…Θα ειμαστε ολοι, κ ο Ηλιας κ ο Παντελης κ ο Κωνσταντινος κ ο Γιαννης (εγω,χαχαχαχα)…Σας περιμενουμε για ρεμπετογλεντι,να περασουμε καλα…Ελπιζω να μην θεωρηθει εκ του πονηρου,για το μεροκαματο μας,ο,τι ηταν να παρουμε το πηραμε…Θελουμε για αντιο ενα καλο γλεντι με ανθρωπους που αγαπαμε,οσοι μας γνωρισατε το ξερετε καλα,φερνετε οργανα,ιδεες,στιχους,φωνες…Να πουμε το γκουντμπαι ομορφα κ να ξανασυναντηθουμε στις 5 του μηνα…Ο Ηλιας παει Ιω,οι αλλοι 3 στην Αυρα στη παραλια του Βολου,κ εκει καλοδεχουμενοι…Να ειστε κ να ειμαστε (εννοειται) καλα!!!

Και φυσικά … θα σας τιμήσουμε ! :088::089::110:

Καλή σας διασκέδαση! Να κλείσουμε το θέμα;

Nικο καλυτερα οχι γιατι μπορει να εχουμε εκτακτες εμφανισεις…

Και για να ποσταρουμε τα καμωματα μας.

//youtu.be/5hygmcTwtno

Αγαπημένα μου παιδιά , καλό χειμώνα …! :088:

Αν ξεκινήσατε κάπου να παίζετε, βάλτε μια ανακοίνωση
να κάνουμε και μεις τα κουμάντα μας …
('Ονομα , διεύθυνση , τηλέφωνο της ταβέρνας)
Ευχαριστώ πολύ … :slight_smile:

Πελαγια μου!!!Τι κανεις?!Ειμαι ενα καθαρμα το ξερω!Για το καλοκαιρι στο Βολο λεω!Ελπιζω να περασες καλα!Ειχα μια δουλεια εκεινες τις μερες,βασικα κλασικες χωριατικες οικογενειακες υποχρεωσεις,να δω τα σογια μου ανα τα χωρια του Πηλιου…Στο θεμα μας τωρα!!!Ειμαστε στα ψαξιματα ακομα κ παιζουμε απο εδω κ απο εκει μεχρι στιγμης ,μεχρι να κατασταλαξουμε σε ενα προγραμμα σταθερο.Το καλο ειναι οτι υπαρχουν αρκετα μαγαζακια που μας προσεγγισαν και τωρα τα βαζουμε κατω.Εννοειται πως θα ενημερσουμε και θα αναρτησουμε το προγραμμα,μεχρι την επομενη εβδομαδα λογικα θα ληξει αυτο!!!Αυριο Τριτη 27/9 θα παιξουμε σε ενα καινουργιο μαγαζι στο μπιτ μπαζαρ που ομομαζεται Πορφυρα…Οσοι πιστοι προσελθετε!!!χαχαχαχαχα!!!