Καφενειον "Ο ΜΠΕΡΝΤΕΣ"-ΚΕΡΚΥΡΑ

Αγαπητοι φιλοι…σας ανακοινωνω με μεγαλη χαρα πως…

Στην περιοχη του παλιου λιμανιου της Κερκυρας,επι της οδου Προσαλενδου στον αριθμο 13 ανοιξαμε το Μπερντε και σας περιμενουμε!

Ο χωρος λειτουργει ως παραδοσιακο καφενειο προσφεροντας καφεδακι,τσιπουρο,κρασι,μεζεδακια κ.ο.κ. απο νωρις το μεσημερι μεχρι το βραδυ.Οργανα ετοιμοπολεμα εντος περιμενουν απλα ενα ξεκρεμασμα για να αρχισει το γλεντι…απλα και ομορφα:)

Οσοι φιλοι λοιπον,περασετε απο Κερκυρα κοπιαστε να τα πουμε,να τα πιουμε και να ριξουμε καμια πενια!

image image image image

image

http://www.stigmap.gr/xartis-27616-prosalendou-kerkira.php

μπράβο ρε μήτσο! καλορίζικο! καλές δουλειές και ψυχραιμία.

Να’σαι καλα Νικο!!!

Ορεξη υπαρχει,μερακι υπαρχει και κεφι γινεται…ολα καλα πανε!

Ελα κοπιασε να σε φιλεψω και εχω “αγιασμα” απο Κονιτσα μερια:)

Τόπες και τόκανες ρε σκύλε! Καλορίζικο και ό,τι ποθείς! Πάντα με πολυκοσμία και κέφι!

Σένιος ο καφενές, ομορφιά σκέτη! Θα σούρθω φάντης!

Καλορίζικο Μπλέκος!
Του γούστου μου το’ κανες! Σου εύχομαι ολόψυχα καλές δουλειές.
κοίτα μόνο μη σε φάνε τα κεράσματα στα μέλη του φόρουμ!:019:

Πικινε…οποτε θες,μονο μην ερθεις Κυριακη γιατι ειμαστε κλειστα:019:

Ωιμε,παλι καλα που εχω και την κοπελια στο πλαι να με συνετισει,αλλα και να την παθουμε ετσι μετα θα ανοιξω νεο τοπικ…“ρεμπετικος ερανος για τη διασωση του μπερντε”…λες να μην υπαρξει ενισχυση;:019:

Μασκώτ μου, καλορίζικο με υγεία και καλές δουλειές !

Όσο κι αν οι εποχές που διανύουμε είναι δύσκολες,
αν προσέξεις το “τσαρδάκι” σου, θα γίνει διάσημο στο νησί…:slight_smile:

Καλές δουλειές πατρίδα
Θα περάσω το καλοκαιράκι

Καλές δουλειές αν και είμαι σίγουρος οτι θα πάει καλά!!

Καλές δουλειές.Αν έρθουν τα πράγματα καλά,θα τα πούμε το φθινόπωρο.

Καλοριζικο και καλές δουλειές και απο εμένα Δημήτρη!
Μπραβο… Ολα όμορφα και παραδοσιακοτατα !
…ρεμπετοκαφενες με τα ολα του!

Αμα κατέβω ποτε προς το όμορφο νησί σας θα σε επισκευτω σίγουρα !.. Ε ρε γλέντια μανούλα μου :slight_smile:

Συνχαρητήρια φίλε μου.Τώρα το είδα.Λιτό καί ωραίο.Καλές δουλειές καί καλές πενιές!!!

Γενικα το Πασχα για τους επισκεπτες ειναι γεματο που να πρωτοπανε και τι να πρωτοδουν; :)Κριμα παντως…κι εχασες το γλεντι της Μ.Παρασκευης:)Και το καλοκαιρι εκει θα ειμαστε…να περασεις να σε γνωρισουμε,μιας και βλεπω οτι εισαι γειτονισσα…ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ.Οποιος φιλος/η περασει απο το νησι θα χαρω να γνωριστουμε…για κοπιαστε!!!Τοσο καιρο τους περισσοτερους φιλους τους γνωριζω σαν εικονιδια (avatar)…:)…λογικα το μυνημα αυτο εχει κακη συνταξη,φταιει που στελνω απο κινητο!

Μπράβο ωρέ ΒLΕΚΟS καλές δουλειές ρε φίλε !

Μπράβο τσου κορφιάτες μουζικάντιδες ! ωραία πράματα, άντε να το ξανακάνουμε :110:

Ψυχη τση ψυχης μου εκατσαμε και μετα και πιακαμε τα οργανα με τσου Φραγκους και ειχε την τιμητικη του ο Μαρκος και οι τεκεδες:)

Είχα την μεγάλη τύχη να βρεθώ στην Κέρκυρα για κάποια υπόθεση,και φυσικά επισκέφθηκα το καφενείο του συμφορουμίτη μας του Δημήτρη (Μπλέκος). ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ !!! καλές πενιές, με καλούς φίλους.Είχαμε δε την ευκαιρία να παίξουμε παρέα με έναν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΟΥΣΙΚΟ, τον Ιάπωνα Kyoji Yamamoto, (εδώ συνοδεύει στο κομπολόι).https://www.facebook.com/photo.php?v=728964743831511

Γεια σου Νικο εχαρηκα που σας γνωρισα κι εγω!
Ηταν εμορφα οσο παιξαμε…κι αν ηταν χειμωνας θα παιζαμε μεχρι αργα…αλλα τι να σας κανω;
Οι κυρατσες της Κερκυρας εχουν ανοικτα τα παραθυρια και καραδοκουν το καλοκαιρι!..Θα μας σπασουν τα μπουζουκια:)

Ωραια περασαμε…εδωσε κι ο Ιαπωνας ρεστα…το βιντεο που παιζει μπαγλαμα αλα ΤΣΑΪΝΙΖ που ειναι;!!!

Απο χειμωνα που θα ερθω βολτα Αθηνα θα ριξω συρμα!

…θα σας πάνε πλημμέλημα επί διαταράξει…:slight_smile:

Γειά σου Μπλέκο με τις πενιές σου!

Αυτά βλέπω και ζηλεύω, αλλά που θα πάει κάποια στιγμή θα σώσω να έρθω στο νησί… και ει δυνατόν οργανο-μένος…

Που σαι ρε Διονυσαρε…που σαι ρε μαστορα;!!!

Ελα εσυ νησι και μη σε μελλει…οργανα εδω να δουν τα ματια σου και να παιξουν τα χερια σου…εχω και ενα ωραιο του Τσαντουλη…τον σημαδεμενο!!!

Ελα ελα…ελα και χαθηκαμε ωρε παιδι!