🎵 Τι τραγούδι ακούμε... τώρα!

Φοβερή ερμηνεία!

4 «Μου αρέσει»

Τον μπαγλαμά μπορεί ο εικονολήπτης να τον αγνόησε πλήρως, ο ηχολήπτης όμως αντίθετα τον υπερτόνισε. Έτσι, προσφέρεται πολύ ως παράδειγμα του πώς μπορεί να συνοδεύσει ο μπαγλαμάς, που είχαν γίνει διάφορες συζητήσεις τελευταία. Από αξιοπρεπή σημερινά (τέλος πάντων νεότερα) παιξίματα, αυτό είναι σαφώς το πιο κλασικό.

1 «Μου αρέσει»

Ακριβώς! Επίσης και το μπάντζο δίνει ένα ωραίο χρώμα!

3 «Μου αρέσει»

Καλημέρα φόρουμ, καλό υπόλοιπο Κυριακής να έχουμε. :pray:t3:

3 «Μου αρέσει»
1 «Μου αρέσει»

Νομίζω ότι πρέπει για την σημερινή μέρα

5 «Μου αρέσει»

Στο βουνό, με τους μάγκες, φορούσε μάσκα;

4 «Μου αρέσει»

Είχαν παγουρίνο :rofl:

4 «Μου αρέσει»

Για ναργιλέ; …

1 «Μου αρέσει»
5 «Μου αρέσει»

Παραπονιαρικο!

4 «Μου αρέσει»

συτές είναι επανεκτελέσεις που αξίζουν! έχουν χαρακτήρα και προσωπική σφραγίδα, με αισθητική και μεράκι όμως.

2 «Μου αρέσει»

Ετσι! Σεμνά,όμορφα και με χαρακτήρα οπως προανεφερες!

2 «Μου αρέσει»

Είμαι περήφανος που ο άνθρωπος αυτός έγινε, χωρίς να το επιδιώξει βέβαια, το κλειδί για την δημιουργία του μουσικού είδους που σήμερα λέμε Πειραιώτικο ρεμπέτικο.

2 «Μου αρέσει»

Ετσι κ.Νικο! Άνθρωποι σαν κι αυτον κατάφεραν σημαντικα πραγματα χωρις να το καταλαβουν και να το επιδιωξουν,με την αυθεντικότητα τους και το μεράκι τους!

1 «Μου αρέσει»

Ένα από τα πράγματα που έχει μείνει ανεξίτηλο στη μνήμη μου από τα πρώτα παιδικά μου χρόνια είναι η εικόνα των φυλακών του Γεντί Κουλέ μερικές δεκάδες μέτρα από εκεί που που παίζαμε καθημερινά. Εμείς με μια μπάλα στα πόδια και μια στραβοκλωτσιά της να μπορεί να την στείλει μέσα στο προαύλιο. Αργότερα όταν οι φυλακές έφυγαν από εκεί περιμέναμε να έρθει η σειρά μας να τρυπώσουμε κρυφά να βιώσουμε όλες αυτές τις (σε μεγάλο βαθμό ψεύτικες) διηγήσεις των μεγαλύτερων παιδιών της γειτονιάς για αυτά που αντίκρυσαν μπαίνοντας κρυφά στις άδειες πια φυλακές. Μόνο και μόνο επειδή το τραγούδησαν με τους αυθεντικούς στίχους.

3 «Μου αρέσει»

Καλό Σαββατοκύριακο Φίλοι και Φίλες.

Καλή δύναμη στου πληγέντες και στις περιοχές που χτυπήθηκαν από τα καιρικά φαινόμενα.

5 «Μου αρέσει»

Πω, είδα τους δύο αυτούς τεράστιους παίκτες…
Θυμήθηκα το Λιόση με το “Τρίχορδο”, αλλά κυρίως τον Κωνσταντίνου, που η πενιά του με “έγδερνε”. Και είχε έρθει και στην τρίτη συγκέντρωση του φόρουμ, αν θυμάμαι καλά, κάπου στον Πειραιά, χαμηλά προς την ψαρόσκαλα. Τι είχε παίξει και τότε…

3 «Μου αρέσει»

Η διάθεση της ημέρας.

2 «Μου αρέσει»