🎵 Τι τραγούδι ακούμε... τώρα!

2 «Μου αρέσει»

Καλό ξημέρωμα και από μένα, με ένα του μεγάλου Βραχνά.

3 «Μου αρέσει»

Αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Μα, χιλιοστό του δευτερολέπτου δεν του ξεφεύγει, μα χιλιοστό του χέρτς δεν πέφτει παραέξω. Κάτι ήξερε ο Τσάρλς Χάουαρντ, που τον συμπεριέλαβε στο σιντί του….

(άθελα, μου ήρθε στο μυαλό σύγκριση με Σόλωνα Λέκκα. Δεν θα έπρεπε όμως να γίνονται τέτοιου είδους συγκρίσεις.)

1 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»

Φοβερή ερμηνεία!

4 «Μου αρέσει»

Τον μπαγλαμά μπορεί ο εικονολήπτης να τον αγνόησε πλήρως, ο ηχολήπτης όμως αντίθετα τον υπερτόνισε. Έτσι, προσφέρεται πολύ ως παράδειγμα του πώς μπορεί να συνοδεύσει ο μπαγλαμάς, που είχαν γίνει διάφορες συζητήσεις τελευταία. Από αξιοπρεπή σημερινά (τέλος πάντων νεότερα) παιξίματα, αυτό είναι σαφώς το πιο κλασικό.

1 «Μου αρέσει»

Ακριβώς! Επίσης και το μπάντζο δίνει ένα ωραίο χρώμα!

3 «Μου αρέσει»

Καλημέρα φόρουμ, καλό υπόλοιπο Κυριακής να έχουμε. :pray:t3:

3 «Μου αρέσει»
1 «Μου αρέσει»

Νομίζω ότι πρέπει για την σημερινή μέρα

5 «Μου αρέσει»

Στο βουνό, με τους μάγκες, φορούσε μάσκα;

4 «Μου αρέσει»

Είχαν παγουρίνο :rofl:

4 «Μου αρέσει»

Για ναργιλέ; …

1 «Μου αρέσει»
5 «Μου αρέσει»

Παραπονιαρικο!

4 «Μου αρέσει»

συτές είναι επανεκτελέσεις που αξίζουν! έχουν χαρακτήρα και προσωπική σφραγίδα, με αισθητική και μεράκι όμως.

2 «Μου αρέσει»

Ετσι! Σεμνά,όμορφα και με χαρακτήρα οπως προανεφερες!

2 «Μου αρέσει»

Είμαι περήφανος που ο άνθρωπος αυτός έγινε, χωρίς να το επιδιώξει βέβαια, το κλειδί για την δημιουργία του μουσικού είδους που σήμερα λέμε Πειραιώτικο ρεμπέτικο.

2 «Μου αρέσει»

Ετσι κ.Νικο! Άνθρωποι σαν κι αυτον κατάφεραν σημαντικα πραγματα χωρις να το καταλαβουν και να το επιδιωξουν,με την αυθεντικότητα τους και το μεράκι τους!

1 «Μου αρέσει»