Όργανα του Μπάτη

Έχω δει στο φόρουμ κάτι φωτογραφίες με όργανα του Μπάτη (μπαγλαμά και μισομπουζουκο) από τη Γεννάδειο Βιβλιοθήκη , στο νήμα «Που είναι τα όργανα τους σήμερα» Έχει κάνει άλλες φωτό των ίδιων ή άλλων οργάνων του ; Από περιέργεια ρωτώ…

1 «Μου αρέσει»

Βάζω και το λινκ του νήματος για ευκολία:

(Κάποιε Άγνωστε, να ξέρεις ότι το «σύστημα» γουστάρει πολύ να βάζεις λινκ προς άλλα σημεία του φόρουμ και τσιμπάς διάφορους πόντους. Όχι πως θα τους κάνεις τίποτε δηλαδή, αλλά έτσι για το παιχνίδι… Τώρα τους τσίμπησα εγώ, την άλλη φορά να είσαι έτοιμος! :wink: )

Ευχαριστώ για τη συμβουλή φίλε , δεν το ήξερα !Μπορει την επόμενη να σε προλάβω :wink:

μπαγλαμας του μαρκου.



μπαγλαμαδες του μπατη.
mpaglamades mpati 2
mpaglamades mpati
μπουζουκι του μαρκου.


Οι μπαγλαμάδες από τη δεύτερη φωτό από ποιο βίντεο είναι ; Υπάρχει το λινκ ; Επίσης η φωτό με το μπουζούκι από που ;

το βιντεο ειναι απο τον σωληνα. εκπομπη του κουναδη ηταν για την τετραδα. για το μπουζουκι, ειναι απο τον οργανοποιο που το επισκευασε. τις ειχε βγαλει στο φατσοβιβλιο. το εχει ο δομενικος.

Αυτά τα όργανα από Γενναδειο Βιβλιοθήκη έχουν τελικά επισκευαστεί , γιατί στο παλιό νήμα του 2009 , (εγώ ήμουνα 2 ετών ) δεν είχαν επισκευαστεί , αν ακόμα ισχύει το ίδιο , κάτι πρέπει να γίνει