Χρήστος Σπουρδαλάκης - Καινούριο Τρίχορδο

Λοιπόν παιδιά ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας έγινα 23 χρονών τι να κάνεις περνάνε τα χρόνια… :091:Από καιρό σκεφτόμουνα να αλλάξω το τρίχορδο μου στον Σπουρδαλάκη γιατί το παλιό μου είχε μεγάλο μπράτσο για τα χέρια μου (70άρι) και μιας και έχω χρόνια να γιορτάσω τα γενέθλια μου μιας και πέφτουν συνέχεια μέσα στην εξεταστική με κάποιες οικονομίες που είχα … έκανα ένα δώρο στον εαυτό μου.:063: Σήμερα λοιπόν έχω στα χέρια μου ένα καινούριο πανέμορφο όργανο του Χρήστου 69άρι! Καρυδιά σκάφος και παλιό έλατο καπάκι. Είναι κατασκευής του Μαΐου ( προηγούμενο μήνα ) και με το που το πήρα στα χέρια μου έπαθα σοκ!!! πανέμορφος ήχος!!! Το όργανο είναι καλοφτιαγμένο μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια! Επίσης έχει και ανθρακόνημα στο μπράτσο είμαι πραγματικά πανευτυχής!!! Ο Χρήστος όπως πάντα εξυπηρετικός και ξηγημένος!!!Πάρτε και τρεις φωτογραφίες :090:

Καλόπαιχτο να’ναι ρε Τόλη…Άντε και να σε δούμε και στη σκάλα του Μιλάνου (στο Βόλο φυσικά):slight_smile:

Ευχαριστώ Γιώργο !!!:090:Με το καλό να μας κάτσει καλοκαίρι να γνωριστούμε και από κοντά να ρίξουμε τις πενίες μας!!! :246:

( τι πίνες έχω ρίξει για την μουσική δεν λέγετε μεράκια είναι αυτά τι να κάνεις:))

καλορίζικο το οργανάκι,δώστου γκάζια να το ευχαριστηθείτε και οι δυο.Καλά παιξίματα…:246:

Γειά σου ρε Αποστόλη, με γειά, κατάπιε το !!!
Πανέμορφο !!:110:

Καλορίζικο Απόστολε και καλές παρέες.

Μη φοβάσαι! Η πείνα παλεύεται, τα μεράκια όχι. Η ψυχούλα μας θέλει πιο πολύ και καλή τροφή απ’ ότι η κοιλιά μας.

Πολύχρονος Αποστόλη!!! Καλορίζικο το οργανάκι και καλές πενιές!!! Πιστεύω ότι είναι η δεύτερη καρυδιά που δίνει ο Χρήστος!!! Την πρώτη την έχει ο Βασίλας! :090:

Πλάκα κάνω πάντως αν θυμάσαι σου είχα πει ότι δεν φτιάχνει πολλές καρυδιές ο Χρήστος.

 	 	 	 	 	  Ευχαριστώ Κώστα!!!!!!!!Και όλους σας παίδες!!!!Γι αυτό σε ρωτούσα ρε Κώστα τον παίρνω τηλέφωνο του λέω πως έχει η φάση κ με λέει έχω ένα καρυδιά το θες ; Λέω ΣΤΕΙΛΤΟ!!!!!!!Το όργανο φυσάει φίλε έχει ένα σκάσιμο πωπωπω :090:

Το σκέφτηκα ρε μάγκες μου,
πως η ζωή μαρσάρει,
κι ότι γουστάρει ο καθείς,
θα δώσει και θα πάρει.

Πτυχία για τα φράγκα μας,
και μια καλή εργασία,
όμως τα μεράκια μας,
μαζεύονται απαρτία.

Με ζόριζαν τα δάκτυλα,
το μπράτσο 70άρι,
η Ντο μινόρε “πνίγηκε”,
σε τέτοιο μακρυνάρι.

Αρπάζω το τηλέφωνο,
καλώ τον Σπουρδαλάκη,
του εξηγώ τα “τρέχοντα”,
το νιώθει το μεράκι.

“Μια καρυδιά με 69”,
τα σύρματα απαντήσαν,
και σαν κελάηδημα πουλιών,
στ’αυτιά μου αντιχήσαν.

Έτσι λοιπόν το δώρο μου,
το πήρα εγώ για φέτος,
το υπογράφω μάγκες μου,
Απόστολος…νέτος… σκέτος.

Καλές πενιές φίλε και πάντα όμορφα πράγματα να σου συμβαίνουν!:088:

 	 	 	 	 	  Ρε Σαράντο το πέτυχες ακριβώς όμως το σκηνικό το διάβαζα τώρα στην γυναίκα μου κ έσκασε στα γέλια !!!!:109: Να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ κ εσύ ότι επιθυμείς  :)

το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο είναι τέλειο
ζηλεύω που το πήρες :mad:

:088:

άντε καλές πενιές:246:

ρε παιδια ξερετε αν ο σπορδαλακης εχει καλη ποιοτητα στο τετραχορδα του που κανω περιπου ενα χιλιαρικο???