Τρίχορδο Στάμκου

Εποχές που είναι (και επειδή θα μας τα φάει που θα μας τα φάει η τρόικα), έδωσα το τετράχορδο, έδωσα και το…καινούργιο μου τρίχορδο και είπα να κάνω και 'γω την υπέρβαση μου…Δεν ήταν λοιπόν δυνατόν να μην μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου για το νέο μου τρίχορδο κατασκευής Παναγιώτη Στάμκου (ξανά…). Δεν είναι όργανο που έφτασε στα χέρια μου κατόπιν παραγγελίας αλλά κατόπιν κεραυνοβόλου έρωτος εκ πρώτης ματιάς (για μια καλησπέρα πέρασα απο το εργαστήριο και τελικά…).

Κέδρινο καπάκι, σκάφος απο παλίσανδρο, εβένινη ταστιέρα και κέδρινο μανίκι με βέργα.
Εξαιρετικός ήχος και άριστη ποιότητα κατασκευής, όπως πάντα άλλωστε απο τον Παναγιώτη.
Όργανο που για τα μέτρα μου ως ερασιτέχνη μάλλον είναι too much αλλά απο την άλλη έχουν μέτρο τα μεράκια;
Με χαρά θα διαβάσω τα σχόλια σας.
Καλό μήνα σε όλους!

ΥΓ1. Φίλε Παναγιώτη (νομίζω πως μπορώ να χρησιμοποιώ την προσφώνηση) ευχαριστώ τόσο για το όργανο όσο και για την εν γένει εξυπηρέτηση…
ΥΓ2. Ο φίλος zabe έχει σημαντικό μερίδιο της ευθύνης για την αγορά:088:…Είχα δεί το κέδρινο τρίχορδό του στο εργαστήριο, το ξαναείδα στην παρουσίαση του εδώ στο φόρουμ και τί να κάνω ο καψερός…ζήλεψα…:slight_smile:
ΥΓ3. Θα ακολουθήσει και ηχητικό…το προετοιμάζω στο ψευτο…home studio μου
ΥΓ4. Απαλάχτηκα επιτέλους και απο τον βραχνά…τρίχορδο ή τετράχορδο…οριστικά και αμετάκλητα!

Πολυ χαιρομαι, καλοταξιδο. Το σκαφος ειναι πολυ ζορικο

καλοπαιχτο και απο εμενα, περιμενουμε ηχητικο δειγμα!

Καλοριζικο φιλε μου!!! Πανεμορφο το οργανο!!!
Οσο για τον Παναγιωτη ειναι φανταστικος ανθρωπος και οποιος
μιλησει μαζι του μονο καλα λογια εχει να πει!!

Συμφωνώ απόλυτα με το Δημήτρη όσον αφορά στο Παναγιώτη. Καλορίζικο κι από εμένα.

Και το ηχητικό που υποσχέθηκα…
Πρώτη προσπάθεια για ταξιμάκι μπροστά σε κοινό και όπως καταλαβαίνετε - έστω και σε “μαγνητοσκόπηση” - το τρακ είναι εμφανές!!!..
Είμαι σίγουρος στα χέρια ενός πραγματικού γνώστη (και όχι μαθητευόμενου) θα ακούγεται πολύ καλύτερα…

//youtu.be/OQcAD2y1VL4

Να το χαίρεσαι και να το δεις να εξελίσεται στα χέρια σου, να εξελίσεσαι στο μπράτσο του…

Ωραιο το τριχορδακι σου.Ευχομαι και’γω καλοπαιχτο και καλοταξιμο!

Καλόπαιχτο να είσαι καλά να το χαίρεσαι!!

καλοπαιχτο πολυ ωραιος ηχος…καλυτερα που εισαι μαθητευομενος το σιγουρο ειναι οτι εχεις λιγοτερο ανχος για την μουσικη…:088: