....το πήρα το μπαγλαμαδάκι!!!

αφού δεν μπορούσα για μπουζούκι…τελικά πήρα το μπαγλαμαδάκι μου :090::slight_smile:

Χειροποίητος Σκαφτός

Σκάφος Φλαμούρι με κωνικό σκάψιμο

Καπάκι Μασίφ Έλατο με φιγούρα πάστα και οβάλ τρύπα με φιλέτο

Ταστιέρα Wenge με περλέ τελείες

Μανίκι Φλαμούρι

πολύ ωραίος ο ήχος του!!!

Καλορίζικο το οργανάκι σου φίλε. Και καλές πενιές. Όταν μπορέσεις ανέβασε και καμιά φωτογραφία του ή / και κανένα ηχητικό ντοκουμέντο. Τα πάντα είναι αποδεκτά! :241:

σ`ευχαριστώ πολύ.
φωτογραφία θα ανεβάσω,όσο για ηχητικό ντοκουμέντο δεν το βλέπω δυνατόν γιατί είμαι στα πρώτα-πρώτα βήματα!!!

Αντε καλοριζικο και καλες πενιες
Οπως ειπε και ο alko101 ανεβασε καποια φωτογραφια η ακομα καλυτερα καποιο δειγμα ηχου να ευχαριστηθουμε και εμεις
Και παλι καλοριζικο και καλοπαιχτο

Καλορίζικο φιλαράκι! Είμαι κι εγώ εδώ και λίγες ημέρες κάτοχος μπαγλαμά και τολμώ να ομολογήσω ότι έχω φάει το κόλλημα της ζωής μου με το όργανακι και τον υπέροχο ήχο του. Καλές πενιές και υπομονή! Θα σου χρειαστεί αλλά να ξέρεις ότι αξίζει τον κόπο!

καλορίζικο φίλε το όργανον !! καλές πενιές !!

σας ευχαριστώ όλους!!!
αν και είμαι στα πρώτα βηματάκια,όταν το ακούω κολλάω όλο και πιό πολύ

όσο για δείγμα ήχου αφού δεν ξέρω να παίζω ακόμα,τι να βάλω???

οργανοποιός;;
τι προσπαθείς να παίξεις;
εννοώ σε δείχνει κάποιος η απο μόνος;;

το οργανοποιός δεν κατάλαβα!

μουχουν δείξει ασκήσεις για τα δάχτυλα,σε τέτοιο στάδιο είμαι (ουσιαστικά 1 μέρα τοχω)

Αυτό που θέλει να πει ο Νίκος είναι εάν γνωρίζεις ποιος είναι ο κατασκευαστής του …

Το πήρα από τον Πολυδώρου στο Αιγάλεω.

http://www.thebouzoukishop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=587&category_id=45&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=10037

αλλά όχι αυτό το σχέδιο

Καλές πενιές,και καλά σου γλέντια.