Το Μεγάλο Ρεμπέτικο - Κώστας Φέρρης

Νάμαι και πάλι πίσω, μόλις τελειώσαμε με τη Θέσια εργαστήρια και τυπογραφία γιά το παρακάτω έργο, που θα κυκλοφορήσει σε καμιά 10ριά μέρες σε τηλεμάρκετινγκ. ΑΚΟΥΣΑΤΕ, ΑΚΟΥΣΑΤΕ!

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ
(Απόψε στου Θωμά)
της ΘΕΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
παραγωγός ο ΚΩΣΤΑΣ ΦΕΡΡΗΣ
100 τραγούδια σε 6 κύκλους
(κασετίνα με 6 ΣιΝτι και βιβλιαράκι
Τραγουδούν:
Σωτηρία Λεονάρδου, Δημήτρης Τσαουσάκης, Γιώργος Ξηντάρης, Χρυσούλα Χριστοπούλου, Γιώργος Μπαγιώκης, Ειρήνη Δασκαλάκη, Κώστας Τσίγκος, Νίκος Μαραγκόπουλος, Κωνσταντίνος Παλιατσάρας.
Κύκλος 1ος: ΑΠΟΨΕ ΣΤΟΥ ΘΩΜΑ
Κύκλος 2ος: Ο ΚΑΪΞΗΣ ΚΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ
Κύκλος 3ος: Η ΜΑΓΚΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΙΑ
Κύκλος 4ος: ΔΕΛΤΙΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ
Κύκλος 5ος: Ο ΡΕΜΠΕΤΗΣ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ
Κύκλος 6ος: ΠΑΤΡΙΔΟΓΝΩΣΙΑ
Παίζουν (της Παναγιάς τα μάτια) Λιώσης, Κωνσταντίνου, Κουλαξίζης, Τσιαμούλης, Κλαπάκης, Φιλιππίδης, Βασιλάτος, και βάλε… και βάλε…
Πάνω από 50 διαφορετικά όργανα, από πνευστά (κόρνο και ευφώνιο) ίσαμε το σιτσιλιάνικο “μαραντζάνου” ή “μαριόλο” της μαφίας.
Καλή ακρόαση, και έτοιμος γιά πλακώματα…
(Πάντως αν κι αυτό δεν ταρακουνήσει, τότε χέσε μέσα!)

Τηλεμάρκετιγκ?
Δηλαδή υπάρχει κάποιο τηλέφωνο 0800-… για παραγγελίες όπως μου εξήγησαν?
ΚΚ

Kwsta elpizw na einai ta tragoudia apo thn ekpomph sou sthn ERT :slight_smile:
An einai ontws 8a tre3w apo toys prwtoys edw sthn Kypro na to parw !!!

Ep’eykairias sou xrwstaw akoma ekeino to teyxos apo to afierwma sthn Papagkika pou me voh8hses na grapsw sthn Kw. Edw kai 6 mhnes metakomisa monima sthn Kypro (arravwniasthka !!! ) kai psaxnw akoma na to vrw …

Βρε Χρήστο, θηρίο, τι γυρεύεις εσύ, ένας… Υδραίος στη μία από τις πατρίδες μου, την Κύπρο; Προσπάθησε να βρεις τον Νέαρχο Γεωργιάδη (δουλεύει στο Ιδιωτικό Σταθμό -γαμώτο ξεχνάω- θα το βρεις) δες τον εκ μέρους μου.
Ναι, είναι τα τραγούδια που ξέρεις, βελτιωμένα και επηυξημένα, + Σωτηρία Λεονάρδου και Δημήτρης Τσαουσάκης.
Κουρούνη, ναι, αυτό είναι το τηλεμάρκετινγκ, αλλά μετά το Πάσχα θα κυκλοφορήσουν και στα δισκάδικα -ίσως ένα-ένα. Στο μεταξύ, γιά το εξωτερικό, θα κυκλοφορήσει τον Φεβρουάριο ένα compilation σε 2 CD. Αυτά γιά την ώρα, και σας ετοιμάζω κι άλλες εκπλήξεις.

ΑΛΛΑΓΗ ΤΙΤΛΟΥ.
Τελευταία στιγμή, μου αλλάξανε… τα φώτα (με συγχωρείτε, τον τίτλο!) Το “Μεγάλο Ρεμπέτικο” θα λέγεται "το (μικρά γράμματα) ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ (κεφαλαία) στου Θωμά (και πάλι μικρά). Δηλαδή: “το ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ στου Θωμά”. Κάτι ξέρουν, λέει, οι διαφημιστές.
Πάντως αύριο τελειώνει το τηλεοπτικό ΣΠΟΤ, και εντός της εβδομάδας στον αέρα (ΕΡΤ). ΄Αϊντε, και καλούς… καυγάδες. Ελπίζω να μη διστάσει κανείς να μου κάνει την (καλοπροαίρετη φυσικά) κριτική του…

Ποτε βγαίνει σε mp3 ??

xa xa xou xa

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕΙ.ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΛΑΙΩ.ΑΥΤΗ Η ΜΟΥΣΙΚΗ,ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ,ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ, ΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ…ΕΙΔΙΚΑ Ο ΚΩΣΤΑΣ Ο ΤΣΙΓΚΟΣ…ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΡΦΗ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Θύμησέ μου αν θες ποιον ρόλο έπαιζε ο Κ.Τσίγκος;;;