Αθηναϊκή κομπανία - Σοφία Εμφιετζή

ψαχνω φωτογραφιες κ υλικο απο την αθηναικη κομπανια κ την σοφια εμφιετζη.επισης ψαχνω βιντεοκασσετες απο συναυλιες κ εκπομπες τους μπορει καποιος να με βοηθησει?

οσοι πιστοι προσελθετε…

ευχαριστω!!!

μπαμπης απο θεσσαλονικη

Όσο γιά φωτογραφίες, είδα κι έπαθα να μου βρει μιά δικιά της, γιά τον δίσκο μας που κυκλοφορεί στις 15 Απριλίου. Μούδωσε ΜΙΑ (1) και την προσέχω σαν τα μάτια μου, γιατί μόλις τη σκανάρουμε θα πρέπει να της την επιστρέψω, δεν έχει άλλες…

Μπάμπη, οι μόνες φωτογραφίες τους που έχω είναι αυτές που έχουν τα εξώ-εσώ-φυλλα των δύο μινόρε δίσκων (από μία φωτογραφία νομίζω) και του “Θυμήσου θείε Τάκη”. Όσο για βίντεο, τους έχω μόνο στο “εντιμότατοι φίλοι” της Σεμίνας από ένα αφιέρωμα στο Βίρβο.

Κάτσε να βρω χρόνο για σκανάρισμα και θα σου στείλω ότι υπάρχει…

γιώργος

Υψιλο-γάματα.
Μίλα με το Θανάση (Καμπά) ο οποίος τους γνωρίζει μπας και βρει τίποτα καλύτερο. Για να γίνει αυτό βέβαια πρέπει πρώτα να βρεις ισχυρό διαλυτικό να τον ξεκολλήσεις από τα σορόπια στα οποία έχει πέσει τελευταία. Ούτε ψαρόκολλες και Ατλακόλ του Σώτου νάτανε…

Για φωτογραφίες Αθηναϊκής θα κάνω μια κρουση και ότι ψάρια πιάσουμε!
Υ.Γ.: Τα “εμάσησα” στα ξένα, στο μ…νί και στην ταβέρνα!

οσοι εχετε στειλτε μου αν μπορειτε.
ΚΑΤΣΙΜΠΟ ο θανασης ο καμπας ποιος ειναι?
ευχαριστω πολυ κ.ΦΕΡΡΗ.

Στην προκειμένη περίπτωση ΣΟΡΟΠΗΣ = Θ.Κ.! Αν καταφερω να κάνω κάτι με photos Αθηναϊκής Κομπανίας θα ειδοποιήσω!

<FONT FACE=“Courier New”>Καλό το “Σορόπης”. Κράτα το ρε Τανάσεν.</FONT>

Κωστα Φερρη
χρονια πολλα κατ’αρχην.
θελω να σε ρωτησω αν οι δυο δουλειες που ετοιμαζεις κυκλοφορησαν.αν οχι ποτε?

μπαμπης

kosta pote tha kikloforisoun ta cd?ksereis peripou?
perimeno nea

“ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ μυστήριο”
μουσική: Θέσια Παναγιώτου
στίχοι: Κώστας Φέρρης
η μουσική και τα τραγούδια του μουσικού θεατρικού έργου που παίζεται αυτή τη στιγμή στο… Ισραήλ, και θα παρουσιαστεί το χειμώνα με τους ίδιους εκτελεστές στου Ψυρρή.
Τραγουδούν: Σωτηρία Λεονάρδου, Θοδωρής Παπαδόπουλος, Σοφία Εμφιετζή, Χρυσούλα Χριστοπούλου, Μανώλης Καραντίνης, Πέτρος Φιλιππίδης, Χορωδία Αιγυπτιωτών Ελλήνων, Χορός Ψαλτών “Οι Καλοφωνάρηδες”, κ.ά.
Βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην πρέσσα και το τυπογραφείο, και θα κυκλοφορήσει σε 15 μέρες περίπου.

“ΤΟ ΚΑΦΕ ΑΜΑΝ ΤΟΥ ΦΕΡΡΗ”
4 ΣιΝτι, θα κυκλοφορήσουν σ’ ένα μήνα περίπου, σε Τηλεμάρκετινγκ.
Ζωντανή ηχογράφηση από τ’ Αστέρια.

κωστα καλο χειμωνα κατ’αρχας

ενημερωσε με σε παρακαλω για το ρεμπετικο μυστηριο
ποτε,που,εως ποτε κτλ.

ευχομαι καλη επιτυχια

Από στιγμή σε στιγμή, Μπάμπη, θα ξέρω ΚΑΙ λεπτομέρειες, τόσο γιά το δίσκο (τυπώθηκε ήδη κι είναι στην αποθήκη της Νίτρο) όσο και γιά την παράσταση. Η Σοφία έρχεται την Κυριακή, κι αρχίζει αμέσως πρόβες. Όχι στου Ψυρρή, αλλά κατά πάσαν βεβαιότητα στον Κεραμεικό.

κωστα μολις χτες πηρα στα χερια μου το “καφε αμαν του φερρη”
πολλα συγχαρητηρια
μια πολυ καλη δουλεια που ευχομαι να βρει αποδεκτες.
το"ρεμπετικο μυστηριο" πως παει?
ξεκινησαν οι προβες?ποτε ξεκινατε?
δωσε πολΛΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΟΦΙΑ.
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

ΜΠΑΜΠΗΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ