Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2012

Μπορείς να στείλεις πμ με τον αριθμό των ατόμων σε μένα ή στον Αλκιβιάδη, μέχρι την Παρασκευή 27 νομίζω ότι θα πρέπει να ξέρουμε περίπου πόσα άτομα θα είμαστε, για να κάνει τα κουμάντα του ο ταβερνιάρης…

Μη ξεχνάτε να στέλνετε πμ για τον αριθμό των ατόμων της μάζωξης της 29/1! Μέχρι τώρα έχουν δηλώσει περίπου 10 άτομα. :102::slight_smile:

Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι κ εγώ για τη μάζωξη, για ποιο μαγαζί μιλάμε τελικά?
Ευχαριστώ:090:

Φίλε μου, δες λίγο παραπάνω σε αυτό το θέμα, #916 και μετά.

Όποιος μπορεί ας ανεβάσει κανένα χάρτη! Εγώ δυσκολεύομαι με την άτιμη την τεχνολογία…

http://g.co/maps/p9rz3

Μπράβο PeVen! Σ ευχαριστούμε για το χάρτη! Τελικά δεν είναι τόσο μακριά όσο νόμιζα οι Άγιοι Ανάργυροι!! Άντε να βλέπω συμμετοχές, όχι όλοι τελευταία στιγμή…

:088:Γειά σας, εμείς θα είμαστε τρεις. Θα χαρώ πολύ να ξαναβρεθούμε.:slight_smile:

Υπάρχει ακόμα χρονικό περιθώριο για να δηλώσουν οι φίλοι/λες συμμετοχή στη μάζωξη.
Τα πμ στη Πέλη (tountas priest):slight_smile:

Τί έγινε ρε παιδιά; Ακόμα να συνέλθετε και να μοιραστείτε εντυπώσεις και ντοκουμέντα; Άντε να ζηλέψουμε κι εμείς. Κάποιο πουλάκι μου είπε ότι το τραβήξατε λίιιιιγο…

μπάμπη μου εγώ δεν ξέρω τίποτα, τυχαία πέρασα αν και δεν το υπολόγιζα. μεσάνυχτα ακριβώς το λήξαμε για να μην γίνουνε τα μπουζούκια κολοκύθες. βρήκε κανείς το γοβάκι μου;

Περάσαμε πολύ ωραία και εύχομαι πάντα τέτοια!

υγ. Νίκο δες τον αριθμό των δημοσιεύσεών σου! κάνε άλλη μία γιατί είμαι προληπτικός!:092:

666 δημοσιεύσεις και ηλικία αντίστροφο 13… ο μητσοτάκης ο ίδιος! αλλά κι εσύ 66 άρθρα μπλογκ;
άργησα να έρθω στην μάζωξη αλλά έβλεπα ανθρώπους που είχαν περάσει καλά (και ευχαριστήθηκα κι εγώ όσο έκατσα). είχαμε καιρό και υπήρχε όρεξη φαίνεται -μα αυτό δεν είναι λόγος για να αργήσουμε τόσο την επόμενη.

DSC_0162s.jpg

DSC_0171s.jpgDSC_0180s.jpg

DSC_0191s.jpgDSC_0194s.jpgDSC_0198s.jpgDSC_0199s.jpg

Μπράβο Αναστασία! Καταπληκτικές φωτογραφίες !

Νά 'σαι καλά Μπάμπη. Ήταν απλά και όμορφα χτες, ό,τι περιμένει κανείς από τις μαζώξεις μας δηλαδή, αυτό και αποτυπώθηκε νομίζω. Παλιές και νέες γνωριμίες (tountas priest, than, κλπ, προσθέστε, δεν τους έμαθα όλους!), γνωστά ΚΑΙ λιγότερα ακουσμένα τραγούδια (το τεφτέρι του Νικολάου ανεκτίμητο!), το απίστευτο ταλέντο του Πανάγου του Διαμαντή, η φροντίδα του Άλκη, η προσοχή του Πολίτη στη λεπτομέρεια του στίχου και του δρόμου (σαμπάχ ή χουζάμ, ιδού η απορία! Χίντι, ιδού κι η απάντηση!), οι δεύτερες του manosf, η Φώτω στο “Καράβι” του Τσιτσάνη, oi country διασκευές των παραδοσιακών από τον liga rosa, ο Σαριπανίδης guest, το πιλάφι τας κεμπάπ σα σπιτικό, η ψησταριά στο πεζοδρόμιο σαν τοπίο στην ομίχλη και η Amstel αστείρευτη, ούτε χορηγός να ήταν!:)Το αποφάσισα να στρωθώ καλύτερα στον μπαγλαμά για την επόμενη, ζήλεψα και μου ξανάνοιξε η όρεξη, κι αυτό είναι σπουδαίο αποτέλεσμα μιας μάζωξης νομίζω…

Του Νικολάου,ποιανού Νικολάου;http://www.rembetiko.gr/forums/images/smilies/3d/089.gif
Του Μήτσου προφανώς.

H παρέα πολύ καλή, όπως πάντα! :slight_smile:
Κέφι υπήρχε, παρόλους τους δύσκολους καιρούς που διάγουμε.:088:

Αλλά… θα μου επιτρέψετε να πω και το παράπονό μου. Ο εξαερισμός ήταν ανεπαρκής…:106:

Δε λέω να μην καπνίζετε, αλλά να έχει έναν καλό εξαερισμό ο χώρος, τουλάχιστον.

Μια διόρθωση: Σεγκιάχ ή χουζάμ!!!:slight_smile:
Ποιητική περιγραφή:109:

Ναι ρε συ, εμένα εννοεί. Εσύ δεν έχεις ανάγκη από τεφτέρια. Τα ξέρεις απ’ έξω…:246:

Ένα μπράβο κι ένα ευχαριστώ για την όμορφη παρέα σας εχθές. Χάρηκα και για κάποιες καινούργιες γνωριμίες. Ήταν πολύ γλυκιά και ζεστή βραδιά παρ’ όλο το κρύο.
Γιατί όμως, τα καλά να μένουν πάντα για το τέλος;
Απόλυτη ησυχία, όργανα συντονισμένα, ρεπερτόριο πολύ ιδιαίτερο και σπάνιο, κουβεντούλα στο χαλαρό, ο Liga rosa στο τσιμπιτό παίξιμο, ο Νίκοςν με τον μουρμούρη του, ο Θανασάκης με την μπύρα του, ο Θανάσης με το συκωτάκι του, ο Άλκης με το στριφτό του, ο Νάπο με την αρρώστια του, η Αναστασία με τον φακό της και ο Τάσος με την γυναίκα του…!!!χα!χα!χα! Ωραία πράγματα δηλαδή!!