Συναυλια του συγκροτηματοσ μπουζουκιων "δρομοσ"

Στις 29 Ιουνίου 2005, ημέρα Τετάρτη, το συγκρότημα μπουζουκιών ΔΡΟΜΟΣ δίνει συναυλία στο Δήμο Ηλιούπολης στο Θέατρο Αλσους “Δημ. Κιντής” και ώρα 21.00.Καλούμε τους φίλους του ρεμπέτικου και λαικού τραγουδιού να συναντηθούμε σε μια νύχτα αφιερωμένη στο μπουζούκι και στα τραγούδια που αγαπάμε.Οι φίλοι φοιτητές που παραπονιούνται ότι διαβάζουν θα τη χαρούν την ιδιότητα τους αρκεί να έχουν το πάσο τους μαζί.Θα χαρώ να γνωρίσω κι άλλους συμφορουμίτες, πράγμα εύκολο μια και θα βρίσκομαι στην είσοδο.Σας περιμένουμε…!

Δίνω την Παρασκευή ρε παιδιά…δεν το αλλάζουμε για Σάββατο καλύτερα;

Υ.Γ. Καλή επιτυχία στη συναυλία! Κρίμα που θα τη χάσω…του χρόνου πάλι…

Αναστασία,

Πού βρίσκεται το Θέατρο Άλσους; Τί ώρα πρέπει να 'ρθουμε για να βρούμε καμμία θέση της προκοπής;

Εισητήρια θα υπάρχουν;

Ευχαριστώ πολύ

Ισαάκ καλήσπέρα,
Δε θυμάμαι ακριβώς την οδό αλλά μπορώ να τη μάθω και να επανέλθω.
Είναι κάτω από το αναψυκτήριο του δήμου που όπου και να ρωτήσεις το ξέρουν.
Νομίζω ότι γύρω στις 8 είναι καλά αν και το θέατρο είναι πολύ ωραίο τύπου Ηρώδειο σε σμικρυνση βέβαια, οπότε θα υπάρχει καλή ορατότητα.
Γαι τον ήχο δε θέλω να πω πολλά αλλά σκοπεύουμε να κάνουμε τη διαφορά.Κι επειδή το λαικό τραγούδι πρέπει να είναι λαικό σε όλες του τις εκφάνσεις αποφασίσαμε η τιμή του εισιτηρίου να είναι 10 ευρώ και το φοιτητικό 6 ευρώ.Νομίζω ότι σε αυτή την κωλοκατάσταση που επικρατεί είναι μια λογική τιμή.

Ωραία λοιπόν, θα τα πούμε εκεί.

Μήπως προβλέπεται καμιά συναυλία στη Θεσσαλονίκη παιδιά, έστω αργότερα;

Για Μυτιλήνη ετοιμάζετε τίποτα;

ποσο θα ήθελα να άκουγα τα παιδιά του “Δρόμου” ζωντανά …

καλά να περάσετε όσοι πάτε και να βγάλετε καμια φώτο η ακόμη καλύτερα να ηχογραφήσετε και κάτι !

Aγγελική, Κώστα και λοιποί φίλοι καλησπέρα.
Το πρόγραμμα των συναυλιών του Δρόμου δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη αλλά είναι πολύ πιθανό να βρεθούμε και στην Θεσσαλονίκη και στην Ξάνθη
Το πρόγραμμα έως τώρα εκτός της Ηλιούπολης, έχει ως εξής:

-9 Ιουλίου Λαμία

-16 Ιουλίου Ξυλόκαστρο

-29 Ιουλίου Τήνο

-31 Ιουλίου Κιάτο

-7 Αυγούστου Αγιάσος Μυτιλήνης

-9 Αυγούστου Μεσότοπος Μυτιλήνης

-17 Αυγούστου Σπάρτη Αφιέρωμα στο Λαύκα

-Μέσα Σεπτεμβρίου Χαλάνδρι

Για τά επόμενα εδώ είμαστε! Θα ενημερώσω για νεότερα ή τυχόν αλλαγές}

Αναστασία γειά σου. Ευχαριστώ για την ενημέρωση καθώς επίσης για τις φωτογραφίες και το δελτίο τύπου

Χαίρομαι που θα έχουμε την ευκαιρία εδώ στην Μυτιλήνη να γνωρίσουμε από κοντά τον …Δρόμο.

Ραντεβού λοιπόν στην Λέσβο οπότε θα έχουμε την ευκαιρία να γνωριστούμε και από κοντά.

To αφιέρωμα στο Λαύκα στην Σπάρτη θα γίνει στις 18 Αυγούστου και όχι στις 17 όπως αναφέρεται πιο πάνω.

Εχεις δίκιο naggel.Ευχαριστώ για τη διόρθωση

Προπώληση εισιτηρίων για τη συναυλία της Ηλιούπολης γίνεται στο Music Corner Πανεπιστημίου και Μπενάκη και στο Δημ. Κινηματογράφο Ηλιούπολης

Οδός για τον Δημοτικό Κινηματογράφο παρακαλώ.

Την βρήκα είναι Λεωφόρος Ειρήνης 50 Δημοτικός κινηματογράφος Μελίνα Μερκούρη τηλ 210 9919818

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 27 Ιούνιος, 2005)

Ας είναι καλά ο Ισαάκ που μας πήρε εισιτήρια. Για να δούμε θα το γεμίσουμε;
Παιδιά να παίξετε και κανά ρεμπέτικο…:-))

Γειά σου μεγάλε Αδμίν. Εσύ δεν θα παίξεις; Α και εγώ πήρα εισητήριο μόνο για την Ειρήνη.

Γεια σας μαγκες και παλι μετα απο ενα διαστημα
αποχης. Αναδιοργανωνομαι απο υπολογιστη, συνδεσεις κλπ

Καλα να περασετε στη συναυλια !!
Ο εχων βιντεοκαμερα παρακαλειται να κανει κοντινα στους “ταξιμιστές”.
Ειχα την τυχη να συμπαιξουμε πριν χρονια και στο
live -τουλαχιστον τοτε- δεν εχουν καμμια σχεση με
Tv και cd. Ειναι φευγατοι ομολογουμενως !!

παιδια αυτα το συγκροτημα το εχω ακουστα αλλα δεν ετυχε να τους ακουσω…για πειτε μου εντυπωσεις…

Γερογιάννη,
Αυτό το συγκρότημα είναι από τα πλέον αξιοπρεπή.
Ο δίσκος τους είναι εξαιρετικός, ο ήχος τους είναι μεγαλείο και το παίξιμο τους άψογο. Ζωντανά έχω ακούσει μόνο τον Γρηγόρη Βασίλα ο οποίος είναι δάσκαλος και φίλος κάποιων παιδιών από το φόρουμ και είναι τόσο καλός στο χαρακτήρα όσο και στο μπουζούκι. Το συγκρότημα θα το ακούσω ζωντανά αύριο και θα έχετε όλοι εντυπώσεις και σχόλια.

Γερογιάννη, αν θές σου στέλνω κάνα δυό τραγουδάκια να πάρεις μιά ιδέα.