Πανελλήνια Συνάντηση - Βόλος 4-5 Δεκεμβρίου (2004)

Περιμένουμε τις συμμετοχές σας με συγκεκριμένο αριθμό ατόμων στα email:

physiart@ath.forthnet.gr
SLiopoulos@panafonet.gr

Μέχρι στιγμής έχουμε:

Τσιανάκας 4
Λιανός 2
Πάπιστας 2
Παναγιωτακόπουλος 4
Ηλιόπουλος 2
Κατσιμπόκης 1
Κουτελιέρης 2
Νικολαίδης 1
Καραλαριώτης 8
Βαβουλές 1
Ροδόπουλος 2
Τσουμάρης 2

Σύνολο 31 άτομα.

Η μεσημεριανή συνάντηση θα γίνει στο ουζερί του Λευτέρη (οδός Μαιάνδρου - Νέα Ιωνία, απέναντι από την είσοδο του γηπέδου της Νίκης Βόλου). Για όσους είχαν έρθει στην προηγούμενη συνάντηση είναι το ίδιο μαγαζί που είχαμε συναντηθεί το μεσημέρι. Για το βράδυ έχουμε κλείσει τραπέζι στους Μιλάνους.

Για τον ύπνο (ποιοοοοοοον;) του Σαββάτου, κρατήσεις ξενοδοχείου δεν έχουν γίνει από εμάς. Συνεπώς ο καθείς είναι ελεύθερος να κλείσει όπου νομίζει καλύτερα.

Ποιό είναι το πρόγραμμα στον Βόλο;

Πότε συναντιόμαστε και πού; Δώστε πληροφορίες οι παλαιότεροι.

Ισαάκ.

Τι Πανελληνια συναντηση βρε αδερφια ;
Οι Σαλονικιοι που ειναι ;

έρχονται. θά είναι εκεί στην ώρα τους.είναι και κατήφορος βλέπεις!

Εγώ δε θάρθω, γιατί έχω πρόβες εντατικές και πρεμιέρα στις 9, Στου Ρέντη, το “Hard Rock CAFE AMAN”. Αλλά γιά την ιστορία, αν δε μας ορκιστεί ο ΚΚ(ΤΜ) πως θα κατέβει κι αυτός, δεν έρχομαι!

Ούτε εγώ θα πάω Κώστα.
Το ορκίζομαι.

Θα κατέβω να σε (σας) δω σύντομα όμως.
Καλά να πάτε στο Cafe Aman.

Αμα ορκίζεται ο Κουρόυνης οτι δεν θα κατέβει στο Βόλο(ο αρχηγός του Παραρτήματος Θεσσαλονίκης)εμείς οι υπόλοιποι που να κατέβουμε!Απο οτι είδα στις συμμετοχές θα έχουμε εκπροσώπους τον Τσούμαρη,τον Πάπιστα και εν μέρει τον Καραλαριώτη.Καλά ρε Βαγγελάκη που τους βρήκες 8 άτομα στην Κομοτηνή εκτός και αν υπολογίζεις και τα γυναικόπαιδα!Πρός Βαβουλέ, γιατι τόσο ενδιαφέρον ρε Γιώργη για τους Θεσσαλονικιούς, θα είναι εκεί τόσοι Αθηναίοι μέχρι και ο Λιανός!!!.Τελος πάντων θα δούμε τι θα κάνουμε, μήπως και μπορέσουμε να κατέβουμε.(Εχει και ντέρμπι εκείνη την μέρα ΑΕΛΑΡΑ-ΝΙΚΗ ΑΥΣΤΡΙΑΣ και πως θα μπορέσουμε να πανηγυρίζουμε !!!)

Γιώργη, άσε τα λόγια και κοίταξε να κατέβεις. Σε περιμένουμε… και όχι όπως το καλοκαίρι που την έκανες για ύπνο ευθύς μόλις έρχισαν τα τετράπορδα…

Γιωργο εμαθα οτι παιζεις καλο μπουζουκι και θελω
να σε ακομπανιαρω !!
Εχω στειλει σχετικο ε μαιλ στον Κουρουνη οπου
σας ψηνω …
Ντερμπυ εχει αλλο ενα το Σαββατο, εγω ετσι κι αλλιως ειμαι ΑΕΚτζης.
Αδμιν θα εχουμε και 4πορδα ;; να φερω κανενα
καλασνικωφ ;;

Για όποιον ενδιαφέρεται για τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατούν στο Βόλο κατά τη συνάντησή μας (βλ. Admin) τσεκάρετε το παρακάτω link. Για τις συνθήκες που θα επικρατούν εντός του τσιπουράδικου και της Σκάλας του Μιλάνου τα σχόλια περιττεύουν…

γιώργος

https://www.weather-forecast.com/locations/Volos.forecast.shtml

Τελικα θα φερω κιθαρα ρε μαγκες …
Δεν την εχω περασει βεβαια γενικο σερβις
στα 20.000 αλλα ενταξει …

Μπαγλαμα θα φερει κανείς ;;

Καταπληκτικές στιγμές στο Βόλο… Τι άλλο να πω για να μεταφέρω το κλίμα… Ετοιμάζονται φωτογραφίες, και video - ντοκουμέντα. Οι χαμένοι (δηλαδή όσοι δεν ήρθαν) θα ελπίζουν στην επόμενη συνάντηση…

Γιώργοοοο! Θέλουμε να δούμε κι άλλα!

(ΣΗΜ.: Δεν ήρθα -αν και το μετάνοιωσα- γιατί ετοιμάζω ένα μεγάλο άρθρο για το ένθετο “Πανσέληνος” της εφημερίδας ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, με αφορμή την παρουσίαση του βιβλίου του ΤΑΚΗ ΜΠΙΝΗ στη Θεσσαλονίκη. Ήταν ενήμεροι Κατσιμπό και Άρης.
Τα άλλα που είχα γράψει τις προηγούμενες μέρες, γιατί τα έφαγε ο…σκουπιδοφάγος???)

Προς αδμιν,Κάνε ζουμ στην παραπάνω φωτογραφία στη κοπέλα που περνάει εξω απότο μαγαζί.Είναι η κατάσκοπος που έστειλε ο ΚΚ(ΤΜ) για να δει αν περνάμε καλά(ωραία κατάσκοπος!!!.Αντε να δούμε και βραδινές φωτογραφίες και ηχητικά ντοκουμέντα.Ιωάννα έχασες!

Αν ήταν μαζί σας και η “προσωπική σας σκηνοθέτις” θα είχατε τέτοια πλάνα…μεγαλείου!
Αυτά είναι από τη συνάντηση στον ??? Κεραμεικό???)

Πρέπει κάποιος “ειδικός” να μετατρέψει το Αρχείο Nokia Multimedia Player (.3gp) σε κατιτίς που να το καταλαβαίνει ο καθείς, μάλλον…
Αδμίνορες, βοήθεια! Είναι μικρό και καλό!

χάσατε όσοι δεν ήρθατε. αλλά όλα τα καλά τελειώνουν και ξαναγυρνάμε στη καθημερηνότητα. αλλά ζούμε για την επόμενη…
admin τα μεσημεριανά είναι έτοιμα. από αύριο θα δω τι θα κάνω με τους μιλάνους. θα έχετε νέα σύντομα
εις το επανειδείν…

Γεια σας μαγκες και απο μακρυα …

Θελω κι εγω να επιβεβαιωσω οτι ηταν καταπληκτικη
η συναντηση στο Βολο !! Λιγο το κρασι
εγω δεν ηπια τσιπουρο για να μη μεθυσω) που ηταν γλυκο,
με γονατισε αλλα επιφυλασομαι οταν θαρθετε Κρητη
με τα δικα μας κρασια και τις ρακες …

Χαρηκα που σας γνωρισα και απο κοντα και μπορω
να πω ανεπιφυλακτα οτι η ομηγυρις του φορουμ
εκτος απο την υπευθυνη, σοβαρη, ακομπλεξαριστη
και τεκμηριωμενη δουλεια που κανει πανω στα θεματα
του ρεμπετικου ειναι μια δυνατη, δεμενη και
με συντροφικοτητα παρεα που ξερει να ζει και να
γλεντα το σημερα με τις πολυτιμες αξιες του χθες,
συνδυάζοντας την τεχνολογια με την παραδοση,
τη γνωση με την πραξη και την αποψη με το βιωμα !!

Και στην επομενη με καλο !!
Περιμενω -οπως ολοι- υλικο.

Να πώ κι εγώ σαν πρωτάρης ότι πραγματικά η πανελλήνια συγκέντρωση ήταν φανταστική. Τόσο η γυναίκα μου, όσο κι εγώ νομίσαμε ότι λείπαμε από την Αθήνα για 3-4 μέρες, τόσο γεμάτοι αισθανόμασταν.
Περιμένουμε την επόμενη…
Ισαάκ.

ΥΓ: Αδμιν, Έχω γύρω στις 150 φωτογραφίες, και αρκετά βίντεο-κλίπ. Θα τα γράψω όλα σε CD και στα δίνω την Παρασκευή που θα γυρίσω από Γερμανία. Ένα μικρό δείγμα:

835