Πανελλήνια Συνάντηση - Βόλος 4-5 Δεκεμβρίου (2004)

Μπράβο βρε παίδια! Βλέπω οτι το ευχαριστηθήκατε…Αυτό μετράει άλλωστε…Εύχομαι για εμάς που δεν τα καταφέραμε (για άλλη μια φορά ρε γαμώτο) να πετύχουμε την επομένη… Ελπίζω ο αδμιν να σηκώσει περισσότερες φωτογραφίες και κανα βιντεάκι αν γίνεται… Ετσι αδμιν?

Να 'σται καλά φίλοι μου

Ήρθαν και οι φωτογραφίες από τη συνάντηση του Βόλου. Αν θέλετε να δείτε τι έγινε το μεσημέρι πατήστε το δεσμό: http://www.rembetiko.gr/Volos_2004/mesimeri.html

To περιεχόμενο του παραπάνω συνδέσμου μεταφέρθηκε από εδώ αυτούσιο στο μήνυμα αυτό

Μεσημέρι στο ουζερί του Λευτέρη (Ο Διόνυσος)

image
Από δεξιά προς τ’ αριστερά: Γιώργος Κατσιμπόκης, Αντρέας Μουντρέας, Άρης Νικολαίδης, Ισαάκ Ροδόπουλος επιβλέπων και ο Σάκης Πάπιστας απολαμβάνων…


image
Επί τω έργω… με το Μανώλη στην κιθάρα


image
Το ένα τραπέζι της παρέας…


image
O Σώτος παίζει το μπουζούκι και ο Ισαάκ ακούει τις πενιές του


image
Ατμόσφαιρα ρεμπέτικου…


image
Ο Σάκης ο Πάπιστας ρίχνει τις γυροβολιές του και ο Σπύρος ο Τσιανάκας φωτογραφίζει την παρέα…


image
Ο Σώτος και ο Κατσιμπόκης - διαχειριστές του forum…


image
O Γιώργης ο Βαβουλές από την Κρήτη στην κιθάρα και ο admin στο μπουζούκι…


image
Ο Γιώργης ο Παπαβασιλείου εκ Θεσσαλονίκης γνωστός ως “Τσαουσάκης” τραγουδώντας τον καστανά…


image
Ο Βαγγέλης ο Καραλαριώτης με το μπουζούκι του…


Volos_9


Γειά σου Γιώργη με την κιθάρα σου και συ Σωτήρη με το μπουζούκι σου…


image
Ο Φραγκίσκος ο Κουτελιέρης (Frank), διαχειριστής του φόρουμ και άξιος συγκεντρωσιάρχης… Και στο επόμενο Φραγκίσκο…


Ένα μικρό βιντεάκι με την παρέα, δυστυχώς χωρίς μεγάλη ανάλυση

Πατώντας εδώ, εδώ και εδώ μπορείτε να κατεβάσετε τρία mp3 που τραγουδάει όλη η παρέα. Την μαγνητοφώνηση την έκανε ο ηχολήπτης της παρέας Βασίλης Τσουμαρής.

(δυστυχώς τα mp3 δεν ήταν δυνατόν να ανακτηθούν)

Και για μία ασπρόμαυρη περιήγηση του τι έγινε το βράδυ στη σκάλα του Μιλάνου πατήστε το δεσμό: http://www.rembetiko.gr/Volos_2004/vradi.html

To περιεχόμενο του παραπάνω συνδέσμου μεταφέρθηκε αυτούσιο από εδώ στο μήνυμα αυτό

Βράδυ στη ΣΚΑΛΑ του ΜΙΛΑΝΟΥ

image image image image image image

image

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε αρχείο mp3 με τους αδελφούς Μιλάνους στο μπουζούκι και την κιθάρα. Tην ηχοληψία έκανε ο ηχολήπτης της παρέας Βασίλης Τσουμαρής.

(δυστυχώς το mp3 δεν ήταν δυνατόν να ανακτηθεί)

Για φωτογραφίες από τη συνάντηση του Βόλου μπορείτε επίσης να πάτε στο παρακάτω link:

https://web.archive.org/web/20041223072707/http://www.civil-engineer.gr/photoalbum/

Στην κατηγορία “Οι δικές σας φωτογραφίες” μπορείτε να προσθέσετε κάποια άλλη για να εμπλουτίσουμε το άλμπουμ.
Προϋπόθεση είναι η εγγραφή σας (που γίνεται άμεσα). Επίσης, οι φωτoγραφίες που θα ανεβάσετε θα πρέπει να μην υπερβαίνουν τα 200 kb και την οριζόντια ανάλυση των 600 pixels.

Οι ήδη “ανεβασμένες” φωτογραφίες αποτελούν προσφορά του Ισαάκ Ροδόπουλου που κατέγραψε τα γεγονότα με “δημοσιογραφική” προσήλωση… (Άρη θα σου φάνε τη δουλειά).

γιώργος

Εχω σκάσει… Το μετάνοιωσα που δεν ήρθα…
Αυτά που είδα στο “Κατσι-μποξάκι” με κάνανε να τσαντιστώ με τον εαυτό μου…
Ας είναι. Τώρα τις γιορτάδες δεν κανονίζουμε κανα Αθηναϊκό;

Καλησπέρα,

Οντος είναι τυχεροί όσοι κατάφεραν να πάνε… Πάντος η πρόταση της Ιωάννας δεν είναι και άσχημη, αν και το βλέπω λίγο δύσκολο να πραγματοποιηθεί…

Άντε για να δούμε στο επόμενο, 8α μπορέσω να έρθω;

(Ιωάννα πήπως έχεις καμία σχέση με Κω; Το επίθετο μου θύμισε κάποιον φίλο γι’ αυτό ρωτάω)

Προς Ζώρζ Βαβουλέ (ενταύθα),

Έμαθα ότι έχεις κάτι καλές φωτογραφίες με ύποπτο περιεχόμενο από τη μάζωξη στο Βόλο… Για ρίξε καμία στο katsibox αν έχεις χρόνο!

Άιντε και την άλλη φορά στα Χανιά !

γιώργος

Ναι Κατσιμπό,

Στα Χανιά η επόμενη συνάντηση, και θα μείνουμε όλοι στο “Studio Rebetiko”
topurl

https://www.sougia.info/hotels/rebetiko

Χα!! Είναι τρελλοί αυτοί οι Χανιώτες!!

Ισαάκ

ΥΓ: Γιατί στον κωδικό μου βγάζει 15 κουκίδες, ενώ είναι μόνο 3 και κάθε φορά πρέπει να τον αλλάζω. Στην αρχή δεν γινόταν αυτό.

Απάντηση στο ΥΓ: Διότι μάλλον ο iexplorer έχει κρατήσει στο Autocomplete παλαιότερο ή λανθασμένο password. Πήγαινε στο Tools > Internet Options > Content > AutoComplete και βάλε tick στο Prompt me to save passwords. Λογικά όταν αλλάξεις το Password θα σου προτείνει να το αποθηκεύσει. Αν δεν δουλέψει χτύπα το Clear Passwords, όμως έτσι θα χάσεις όλα τα αποθηκευμένα Passwords εάν υπάρχουν. Στείλε μου e-mail (k.kourounis@eurotec.com.gr) για περισσότερα.

Γιωργο τι εννοεις υποπτο ;;
Το μονο υποπτο ειναι η φωτογραφια του Νικου του ΜΙΛΑΝΟΥ με μια κοπελλα απ΄την παρεα …
Του λεω στασου να σε παρω μια φωτ. κι αυτος μου λεει περιμενε και εξαφανιστηκε στο βαθος πηρε την κοπελλια αλα μπρατσετα και τους πηρα δυο νοστιμες φωτογραφιες …
Θα το σκεφτω να τις ανεβασω, ειναι απο τις σπανιες …

Κοπέλλια και κοπελλιές με το καλο να ορισετε να
δω αν μπορεσω να φτιαξω κι εδω κλιμακιο,
προς το παρον ειμαι μονος μου.
Θα ονομαστει “Συναντηση νοτιας Ελλαδας” για να ψησω και το Νικο
τον Αγγελακο απο Λακωνια-να συμμετεχει ελπιζω…

Βρειτε ημερομηνιες για να παραγειλω καλιτσουνια,
κρεατοτουτρες και ξεροτηγανα …

Μπηκα και στη σελιδα του κουμπαρου Ισαακ,
χα … θα τον ξερω σιγουρα …
Καλα στη Σουγια μην το ψαχνεις … μεγαλη ιστορια
και παλιος “φρικοτοπος” τελευταια ομως εχει χαλασει καπως,
δεν ξερω κατα ποσο εχεις παει …

Απο κουζουλαλδα δε τι να σου λεω μια φορα παιξαμε ρεμπετικα εκει και θα τη θυμαμαι για ολη μου τη ζωη …

Κωνσταντίνε, αν γνωρίζεις κάποιον με το ίδιο επίθετο είναι σιγουρότατα συγγενής μου. (Κανα φανταράκι στην Κω; Χρήστος, Δημήτρης;)
Είμαι -γεννημένη και μεγαλωμένη- από την Πελοπόννησο, απ’ το ένδοξο και ξακουστό Άργος !!!
-Στείλε μου μέιλ, να τα πούμε για τον συνονόματο.

kleio@vodafone.gr

παιδια ωραια περασαμε στο Βολο και ελπιζω την επομενη φορα η μπουζουκολαγνεια να ειναι μεχρι τελικης πτωσεως…
ο πιτσιρικας που παιζει κιθαρα και δεν γνωριζατε το ονομα του, λεγεται Παντελης Βουλγαρης και ειναι μαθητης του Σταθη Μιλανου, τριτου και νεοτερου αδερφου του Καρολου και του Νικου…
Υ.Γ. Νομιζω ο ταβερνιαρης το μεσημερι στο ουζερι ηταν ακριβος. 24 ευρω το ατομο σε ουζερι δεν εχω ξανασκασει. δεν πειραζει , χαλαλι το κεφι, την μπουζουκομαζωξη και τα χιλιομετρα που καναμε ολοι μας ωστε να συνβρεθουμε…

τετοιο ξεθαψιμο δεν πρεπει να εχει ξαναγίνει

Εχω παθει κατι αυτες τις μερες με τους Μιλάνους και επεσα σε αυτο το θεμα.
Τα λινκ των φωτογραφιών δεν λειτουργούν. Υπαρχουν καπου οι φωτογραφίες; Κανενα τραγουδακι απο τοτε;

1 «Μου αρέσει»

Ανακτήθηκαν πολλές από τις φωτογραφίες και ένα βίντεο από την “τότε” εποχή.

Μπορείτε να το δείτε στο μήνυμα:

1 «Μου αρέσει»