Στέκια στην Αθήνα

Mαγκες και Μαγκιτισσες ,Παρασκευη και Σαββατο (16,17) θα ειμαι με τους ΛΑΒΥΡΥΘΜΟΣ στις ‘‘χιλιες και δυο νυχτες’’ στου ΨΥΡΡΗ.Φοβερα δικα τους τραγουδια,πολλα καλοπαιγμενα ρεμπετικα και καποια παραδοσιακα για να μη ξεχνιομαστε.Ελατε να τα πιουμε και να γνωριστουμε!!

Φώτη γεία σου, άσχετη ερώτηση:τον κιθαρίστα που έχετε στο βιντεάκι πως τον λένε και ξέρεις που παίζει.Τον είχα πετύχει ενα καλοκαίρι στην Αμοργό που έπαιζε και είχαμε κα…σει άγρια.Υπέροχος, τον είχαμε πάρει και στην παραλία να παίξει, πολύ καλός.Για πες

Μήνυμα από συντονιστή: Νίκο σε παρακαλώ να μιλάς πιο κόσμια.

Γιάννης Νιάρχος, θα παίζει στο Εφήμερο, στα Εξάρχεια, με τον Έκτωρα Κοσμά και στον Αρμενιστή (απ όσο ξέρω…) Λεπτομέρειες εν καιρώ…:slight_smile:

Και τα ονόματα των καλών μουσικών δεν τα ξεχνάνε οι μερακλήδες!!

Να καταθεσω οτι ο Γκολες φετος θα παιξει στη Στοα Αθανατων απ οσον εμαθα. Δυστυχως δεν γνωριζω λεπτομερειες.

Εξαρταται ποσο (και με τι) μερακλωνεις :085:

Καλησπερα σε όλους; Ξέρουμε αν ισχύει το περσινό πρόγραμμα του “Εφήμερου” στα Εξάρχεια;

Σήμερα δηλαδή θα έχει τον Έκτωρα και τον Νιάρχο σε Σμυρναίικα;

Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάω μια βόλτα…

Μήπως παίζει και το τηλέφωνο του μαγαζιού για να σιγουρευτώ; το γοούγλισα αλλα δεν βρήκα τίποτα…

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη…Ευχαριστω εκ των προτέρων…

τηλ επικοινωνίας : 210 3841848

Κουτούκι το “καλαμπαλίκι” οδός Πάτμου 80-82 στα κάτω Πατήσια κάτω απ΄τη πλ. Κολιάτσου.
Κάθε Τρίτη και Τετάρτη μπουζούκι-κιθάρα με τον Γιώργο Οικονόμου και τον Γιώργο Αγγελόπουλο σε ρεμπέτικα τραγούδια με πολύ μεράκι.
Συχνά η παρέα μεγαλώνει αν κάποιος έχει όργανο μαζί…αλλιώς υπάρχει τζουραδάκι και κιθάρα έξτρα.
Υπέροχοι μεζέδες και μερακλήδικοι από τον Μάκη που ενίοτε προσθέτει στο μενού και
καμμιά προβατίνα ή ότι άλλο του έρθει!! :127:
καλό κρασί ,ρακί και τσίπουρο και όποιος αντέξει :102:
Τιμές χαμηλές,ποιότητα υψηλή, το περιβάλλον ζεστό και όμορφο και οι πεννιές να ρέουν…
Λόγω περιορισμένου χώρου καλό είναι να προηγηθεί τηλ. 210 2026203

Μονο και εφόσον δεν θα φωνάζετε για να ακούγεται ο ακουστικός ήχος των οργάνων(χωρίς μικρόφωνα) να πάτε στο "Πάμε γι άλλα."Είναι ψηλά στην Μαυρομιχάλη στα Εξάρχεια.Μόνο Σάββατα όμως.Ένα μήνα περίπου εκέι την βγάζω.Να και ενα βιντεάκι που όπως θα καταλάβετε(εδω μπορεί να ανοίξει και άλλη κουβέντα)τα μη εξασκημένα αυτιά των θαμώνων κουράζουν τους μουσικούς.Τα παιδιά παίζαν 5 ωρες γεμάτες!!
http://www.youtube.com/watch?v=Yq-lvB0HPmk&feature=channel

Μονο Σαββατο παιζουν φετος ; Γιατι περσι παιζαν μονο Κυριακη και μαλιστα απο τις 8 τ’απογευμα μεχρι τις 1 και αρκετες φορες και αργοτερα… Παντως Νικο εχεις δικιο… Περσι πηγα 5-6 φορες,τα παιδια παιζουν και πραγματικα “γουσταρουν” αλλα σχεδον παντα ο κοσμος δεν εβαζε γλωσσα μεσα του… Εδω κουραζομασταν εμεις,σκεψου τι τραβουσαν αυτοι που “γκαριζαν” και “εσκαβαν” τα οργανα τους για να ακουστουν… Ωραια ιδεα μου εβαλες παντως για το Σαββατο… “Πάμε γιʼ Άλλα” , (Μαυρομιχάλη 99 και Ισαύρων)

Βρέθηκα για κάποιες μέρες στην Αθήνα και κοιτάω στο απταλικο να βρω καμιά πενιά, αλλά για Σάββατο και Κυριακή δεν έχει τίποτα. Ξέρει κανείς για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό; Για τις άλλες μέρες, ε έχει. Επιπλέον, έχει κανείς να προτείνει κανένα μαγαζάκι για να ακούσουμε καμιά πενιά το Σαββατο;

Καλημερα Γιωργο,

Για Σάββατο που θέλεις ρίξε μια ματιά στα παρακάτω

Το 25αρακι του Πριάμου - Χολαργό

Αργω - Περιστέρι

Ο Μερμηγκας - Νίκαια

Και λογικά θα υπάρχουν μερικοί ακόμα μουσικοί που είναι ακόμα Αθήνα.
Πριν πας οπουδήποτε πάρε τηλέφωνο για το τυπικό… πότε δεν ξέρεις τι αλλάζει τελευταία στιγμή…

1 «Μου αρέσει»

Επίσης αυτό το ΣΚ έχει καλά σχήματα στο Ουλαλούμ, στην Τυφλόμυγα, και στην Μεταξού.

3 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πολύ, θα την πιούμε τη μπύρα μας…

1 «Μου αρέσει»

Νικο, εσυ δεν παιζεις πουθενά; Το ερχόμενο ΣΚ ας πουμε… :slight_smile:

Έλα, κατεβαίνεις Αθήνα; Θα είμαι στην “Κουρούτα”, στην μαζωξη του σηλαμπς!
Με τα μαγαζιά θα ασχοληθώ από Σεπτέμβρη αναλόγως της κατάστασης, αν κάποιο καλό μαγαζί αποφασίσει να δώσει τα στοιχειώδη και αυτονόητα: σταθερή μέρα με κανονικό μεροκάματο και ένσημο. “Έκτακτες εμφανίσεις” και χαρτζιλίκια δεν με συγκινούν.

3 «Μου αρέσει»

Ετσι φιλε Νικο, Αντίσταση - Κουρουτα και Προπολεμικό :slight_smile: Να (που θα) περασετε υπεροχα!
Ναι, κατεβαινουμε με την φαμιλια, θα ειμσατε το ΣΚ Αθηνα κ μετα βουρ για Σκοπελο!
Οποια πληροφορία για…sustainable στεκια, ευπρόσδεκτη.

1 «Μου αρέσει»

Όταν βγούνε οι διαφημίσεις για το επόμενο σκ κάνε μια υπενθύμιση, και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Και στην Σκόπελο έχει καλές φάσεις απ’ο,τι μαθαίνω.