Ο Θύμιος Στουραΐτης στον "Πίκο"

Κάθε Τετάρτη - Πέμπτη ο Θύμιος Στουραΐτης θα παίζει στο μπαράκι “Πίκος” που βρίσκεται στη Χαρ. Τρικούπη 127, Ν. Ερυθραία-Κηφισιά (Τηλ. 2108078995), στο εμπορικό κέντρο στον πρώτο όροφο.
Οσοι σκέφτεστε να πάτε, σιγουρευτείτε ότι την άλλη μέρα δεν έχετε δουλειά ή ότι αντέχετε ακόμη το ξενύχτι.

Ελα πες μας περισσοτερα!
Τωρα που το θυμηθηκα, εκανες καμια εκπομπη? (θυμαμαι οτι εχεις υλικο απο ζωντανες εμφανισεις του Θυμιου) αλλα να παρη, δουλευω παντα βραδυ και χανω τις εκπομπες σου.

Τι “περισσότερα” να πω ρε; Να πάτε στο Θύμιο ν’ ακούσετε περισσότερα.
Οσο για τις ζωντανές ηχογραφήσεις του Θύμιου (και γενικότερα όσων μπουζουξήδων βρίσκω), τις παίζω τόσο συχνά, σε σημείο …παρεξήγησης.
:241:

φίλε μουζικε, αφού δουλεύεις βράδυ είσαι τυχερός. Μπορείς να πάς μόλις τελειώσεις τη δουλειά σου, ο Θύμιος εκεί θα’ναι και θα “σκάβει”. Και το πρωί θα μπορείς να ξυπνήσεις σαν άνθρωπος.

Ενώ εμείς με κάτι άλλους φίλους -ονόματα μη λέμε- θα πάμε για ένα ποτηράκι (γιατί τόσο πίνουμε…) και το πρωί θα’μαστε να γελάνε μαζί μας…και οι δεκαοχτούρες.:102:

Άρη, δεν έχεις Θύμιο από Καλαμάτα να μας ανεβάσεις;:241:

Δεν τον ηχογραφήσαμε.
Δυο τραγούδια μόνο έχω από ερασιτεχνική ηχογράφηση κι αυτά έχουν πολύ κακό ήχο και …δικαιώματα.

Άρη πότε ξεκινούν οι εκπομπές;

Ξεκίνησα πριν δυο βδομάδες.
Πάντως τώρα είμαι πηγμένος και παίζω …απλά πράγματα. Οσο χειμωνιάζει θα φορτσάρουμε.

Κάθε Σαββάτο 11;

Ο Άρης εκπέμπει : [b]ΣΤΟΝ 902, κάθε Σάββατο βράδυ 10-12

[/b]

Λοιπόν, για την καλή αρχή “στου Πίκου” σας βάζω μουσική επένδυση (30 δευτερόλεπτα είναι…επιτρέπεται!) για quiz και για απόλαυση !

ΤΑΞΙΜΑΚΙ

Για να δούμε… Ποιος είναι “εξειδικευμένος” ;
Ποιος θα βρει και τι …

:089:

[quote=Ισαάκ;153085]φίλε μουζικε, αφού δουλεύεις βράδυ είσαι τυχερός. Μπορείς να πάς μόλις τελειώσεις τη δουλειά σου, ο Θύμιος εκεί θα’ναι και θα “σκάβει”. Και το πρωί θα μπορείς να ξυπνήσεις σαν άνθρωπος.

Ενώ εμείς με κάτι άλλους φίλους -ονόματα μη λέμε- θα πάμε για ένα ποτηράκι (γιατί τόσο πίνουμε…) και το πρωί θα’μαστε να γελάνε μαζί μας…και οι δεκαοχτούρες.:102:

Φιλε ΙΣΑΑΚ δουλευω βραδυ οπως λες, αλλα το πρωι, ετοιμαζω τους λεβεντες μου (δυο γιους εχω) και τους παω στο σχολειο, και ειμαι ολη μερα ντιρλα! Οποτε μπορω ομως κανω την υπερβαση μου, και ο Θυμιος την αξιζει!

Ολα δείχνουν “Κώστας Παπαδόπουλος”, αλλά το ταξίμι είναι ολόσωστο, ολοστρόγγυλο.
Θα μπορούσε να είναι πολλοί ακόμα.

Μήπως είναι Στουραϊτης στα νιάτα του όταν έπαιζε ακόμα καθαρά ? :slight_smile:

Το μπουζουκι ειναι τετραχορδο με μονη μπουργανα.Ο ενισχυτης ειναι μαλλον Vox η κατι παρομοιο.
Αμερικανια μου φερνει και η ηχοληψια,μακρυα απο Παπαδοπουλο κλπ.

… όχι ότι έχω κανά αφτί ή την τεράστια γνώση αλλά αν ήταν άλλος εκτός Θύμιου η Ιωάννα θα άνοιγε καινούργιο θέμα.

ΧΙΩΤΗΣ ???

Έλα ρε ο Σπόρος είναι, μάλλον από καμιά ηχογράφηση στο Vegas.

Μωραίτης!!:088:

[b]ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ :

[/b]1- Ο ΚΚ μένει στην άδεια τάξη ! (ή στην Αγία Παρα… ταξη; -ακόμα δεν ενημερώθηκα…)
2- Ο Κατσιμπο, θα τιμωρηθεί να με συνοδεύσει -εντός των ημερών- στον Σπόρο, για να καταλάβει τι σημαίνει πενιά LasVegas !!!
3- Ο Πάρις εξορίζεται στο νησί της Άσχημης Ελένης -για να συνηθίσει το …ΒΟΞ !
4- Ο KwstasP, σαν νέος, θα πάρει μάθημα το ΣΟΛΟ ΡΕ ΜΙΝΟΡΕ από το δίσκο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ / ΣΟΛΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ από την SONY-BMG.
(και αν δεν το βρεις, πάρε το δίσκο που συμμετέχει ο Μωραϊτης : “Σταύρος Τζουανάκος-Δεξιοτέχνες και Ερμηνείες 3” / Συναυλία αφιέρωμα στο μεγάλο δημιουργό και ερμηνευτή στο Κυπαρίσσι Λακωνίας 18.08.2006 - εταιρία ΔΙΚΤΥΟ, Κυκλοφορία: Ιούνιος 2007 )
5- O Frank μένει απλά και μόνο μεταξεταστέος, μιας και τελευταία τα αφτάκια του έχουν εντρυφίσει μόνο στο ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ…ΜΙΚΡΆΣ !!!
(αν και “ακουστικά-παιχτικά” πλησίασε πολύ, και κατά το δικό μου αφτί…).
6- Ο Ισαάκ να αφήσει τα…σάπια, τις απαταιωνιές, τα θεωρήματα και τα σκονάκια… και να το ακούσει συντόμως το “δίδυμο” δισκάκι (45αρι…)

Πρώτος λοιπόν -και με διαφορά- ο Νικόλας !
(Και το βρήκε και έκανε και το σαφέστατο σχόλιο, περί πενιάς, καθαρότητας και …νεανικότητας του παίχτη ! *)

MEΓA ΒΡΑΒΕΙΟ :
Νικόλας Μulti_Culti !!!

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ-ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ :

  • Σύνθεση, μπουζούκι και δεύτερη φωνή : Θύμιος Στουραϊτης
    ΕΠΑΨΕΣ ΝΑΣΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ με την ΔΟΥΚΙΣΣΑ
    PHILIPS 1969

ΥΓ:
Κάποιοι που κάνανε τις “πάπιες” τιμωρούνται να οργανώσουν τη μαζική ακρόαση του δισκακίου, σε μαγαζί που να έχει τζουκ-μποξ !
(Μου φαίνεται… ή φωτογραφίζω πρόσωπα και χώρους;)

:090:

ΩΩΩωωω Ιωάννα ευχαριστώ ευχχαριστώ :slight_smile: Σοβαρά ο Στουραϊτης είναι τελικά ? Σε κάποιο σημείο μου τον θύμισε έντονα…τον φαντάστηκα να αγριοκοιτάει τον ακκορντεονίστα έτοιμο να τον φάει και αυτό ήταν.Ψήφισα αβίαστα Θύμιο…
Πάντως μεγάλο μπουζούκι ο άτιμος…

Αλήθεια τι δώρο κέρδισα ? :slight_smile: