Ο Θύμιος Στουραΐτης στον "Πίκο"

Θα σου στείλω το ΑΔΕΙΟ μπουκάλι από την μπύρα που θα πιώ όταν πάω στον Πίκο, αφού βρήκα κι εγώ την απάντηση, έστω και μέσω λογικής σκέψης. :019:

Aς είναι…Αλήθεια, σκοπεύεις να τη βολέψεις με ένα μπουκάλι…μπύρα ολόκληρο το βράδυ στον Πίκο? Μπράβο ρε Ισαάκ…αν το καταφέρεις έχεις αντοχές :slight_smile:

Περιμένω. Όχι στις καλένδες, ε;…

:019:… αχ ρε Isaac, με έκανες και γέλασα πρωί πρωί.

Ποτε σκοπεύεις να έρθεις πάλι προς τα μέρη μας?
(να φέρεις και το μπουκαλάκι για τον multi_kulti)

Ελα ρε Ιωάννα. Βάλε κάνα δύσκολο.
Σε thread περί Πίκου και Στουραϊτη τρέχει quiz με απάντηση “Στουραϊτης”;
Disturbingly unsurprising.
:slight_smile:

Αν πατε στο Σπορο(αληθεια θα δουλεψει φετος?μακαρι),φοβαμαι πως εσεις θα εμπεδωσετε τον Vox μιας και με τετοιον επαιζε εδω και χρονια τετραχορδο.Αλωστε,ειναι ενας απο τους εφευρετες της μονης μπουργανας.
Υ.Γ.
Ποιος ειπε οτι ο Θυμιος δεν επαιζε τετραχορδο-ειδικα στην δισκογραφια-και οτι ο ηχος το 1969 δεν ηταν Αμερικανικος στις ηχογραφησεις.Επταετια βλεπεις και οι επιρροες απο επαναπατρισθεντες “βιρτουοζους” παμπολλες.Δεν μενει παρα να τον ρωτησουμε για το μηχανημα που χρησιμοποιησε στην συγκεκριμενη εγγραφη,αν θυμαται φυσικα.

Elementary dear Watson, elementary…!

Πολύ φοβάμαι ότι όποιος πρόλαβε-πρόλαβε. Δεν είμαι σίγουρος ότι ο Σπόρος έχει τη βιολογική και ψυχική αντοχή να ξαναπαίξει, κρίνοντας από την εμφάνισή του στο αφιέρωμα που του είχε γίνει πριν κανά εξάμηνο στο Παγκρατι. Μάλιστα σε παράκληση του Χρήστου του Παπαδόπουλου να ανέβει στο πάλκο, δήλωσε ρητώς και από μικροφώνου ότι δεν μπορούσε. Κρίμα, αλλά έτσι είναι…

Γι’ αυτο εγραψα “μακαρι”,ημουνα κι εγω εκει στο υπογειο στο Παγκρατι…

Τελικα, πηγε κανεις απ’ το φορουμ στο Θυμιο?

Mα… λέτε να μην ήξερα πού έβαζα το θέμα και να μην ήταν και αναμενόμενες κάποιες απαντήσεις σας -έστω για χαβαλέ;
Πλάκα κάναμε καλέ! Αμάννννν…
Για την ανακάλυψη του δισκακίου ήταν! Απ’ τη χαρά μου !!!
Τστστστστστστσ… Τι ‘ν’ τούτοι αντμιν μου…
Πώς τους ανέχεσαι ;

ΥΓ:
Νικόλα μου…σόρι! Ήταν μεγάλη η ανηφόρα και το πακέτο “άδετο” !
Θα βρω -αύριο- ωραίο γραμματόσημο και μια καλή κορδέλα …
:slight_smile:

Πηγε κανει να ακουσει το Στουραιτη?
Πειτε μου σας παρακαλω, γιατι θα σκασω!

Συγγνώμη Μουζίκο μας ! Δεν απάντησα μιας και δεν έχω προφτάσει να πάω …
Θα’ναι καλά! Εμ… Δε θα’ναι; Όπως και νάναι !!!

Αύριο βράδυ, κατά πάσα πιθανότητα, θα είμαι εκεί (Τετάρτη κατά τις 12 το βράδυ). Αν σκάσει κανείς από την παρέα, θα τα πούμε.

έτσι για να πάρετε όλοι μιά ιδέα πώς θα’μαστε το επόμενο πρωί στη δουλειά μας, αν καταφέρουμε να πάμε για ένα ποτηράκι…

//youtu.be/0g3i7-8O5Gw

Πηγα την Τεταρτη και ακουσα και ειδα Στουραιτη!
Εντυπωσεις?
Ειπαμε. Σπευσατε!!!
ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ την Τεταρτη.

Συνεχιζει ο κυρ Θυμιος στον Πικο???

Αν ναι μεχρι ποτε???

Αντε να δουμε αν θα προλαβουμε…

Σύρμα! Σήμερα στον Πίκο κατά τα μεσάνυχτα…

χρονια πολλα,μουσικα,και καλη χρονια με υγεια σε ολους μας!!!
…τελικα παιζει ο θυμιος στο πικο?και μεχρι ποτε?

…τι κακο ειναι αυτο…οσο θυμαμαι το πικο,τα καλυτερα τεταρτες 12.00 τα εχει.
… ολικη καταστροφη!!..εχει βρει κανεις καμια δικαιολογια,για τα χαλια που θα ειμαστε παλι τις πεμπτες στη δουλεια???
ασε που δεν ειναι και πιστικη δικαιολογια για τους παντρεμενους…παιζει λεει ο στουραιτης και γυρναμε καθημερινη τα ξημερωματα…(κατι απο “Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ” μου βγαζει):090:
Οπως και να χει…παλι θα παμε!!!
Ημουν και τις προαλλες στην ελευσινα,επεζε ο θυμιος με τα κοριτσια σε ενα μαγαζακι…(παλι τριτη ή τεταρτη)
βρηκαμε και τραπεζι απεναντι ακριβως…κι αντιο εξω κοσμε!!!
οπως παντα ΘΥΜΙΟΣ!:109:

Ο Θύμιος παίζει ασταμάτητα κάθε Τετάρτη και Πέμπτη.
Και να συμπληρώσω για το μπαράκι της Ελευσίνας, ότι ήταν ένα πολύ ωραίο μαγαζί (να μην πω λουξ) με άψογο σέρβις και συμπεριφορά και πεντακάθαρο ουίσκι στα 5 ευρώ! Ακόμα κι ο κόσμος ήταν άψογος στη συμπεριφορά του. Και μάλιστα ωραίος κόσμος… :089:
Δυο βήματα να βγεις από την Αθήνα και όλα ομορφαίνουν…