Ο Θύμιος Στουραΐτης στον "Πίκο"

Και μάλιστα ωραίος κόσμος… :089:
Δυο βήματα να βγεις από την Αθήνα και όλα ομορφαίνουν…[/quote]

:)…μαλλον καθομασταν στο διπλανο τραπεζι,και ειχαμε την ιδια θεα!!!..χαχαχαχαχαχα

συμφωνω σε ολα οσα προανεφερες Aris,και το μαγαζι πολυ καλο και οι τιμες μια χαρα
(και το οτι δεν ειχαμε στην επιστροφη κανενα αλκοτεστ…επισεις σημαντικο…)

Και στον Πίκο πάντως, τις προάλλες που περάσαμε με τον Άρη, δεν ήταν κακές οι “θαμώνισσες”. Κάπως ώριμες οι περισσότερες, ίσως και λίγο “σκυλιά”, αλλά όχι κι άσχημες…

… ή μήπως έχω χάσει κάθε αίσθηση του μέτρου τόσο καιρό στα ξένα; :slight_smile:

Πουλάκι μου… ξανακατέβηκες και δεν ειδοποίησες… Καλάααα !!!

ΥΓ:
Πάντως, πρώτη φορά ακούω από κάποιον, να μην κοιτάνε τα ματάκια του στα χέρια το Θύμιο, αλλά να “φεύγουν” γι’ αλλού ! (κι αν σου ερχότανε κι η πεθυμιά να μιλάς κιόλας… θα σε παραδώσω σε άλλο ποστ !!!)
Δεν έχασες στα ξένα το μέτρο σου, μα -προφανώς- την…όραση !
Αχ… τι καημός ο μισεμός !!!
(φανταστείτε τι θα βλέπει εκεί πέρα…)

Εμ… με τα μανεκένια τις Αγγλίδες, τι να κάνει το παλικάρι;

Κατά πάσα πιθανότητα αύριο το βράδυ στις 10 θα έχω παρέα στην εκπομπή το Στουραΐτη. Ισως τον πείσω να παίξει κανα ταξίμι σκέτος στον αέρα.

που???σε ποια εκπομπη???

Δες εδώ, στο πρόγραμμα του Σαββάτου (φύλλο 6), στις 22:00.

μπραβο ρε παιδια!να ακουμε πιο συχνα το θυμιο στο ραδιοφωνο!

Μπραβο πολυ καλη η εκπομπη χθες το βραδυ.
Ολα τα λεφτα ηταν η απαντηση του Θυμιου στην ερωτηση του Αρη,
γιατι δεν τον φωναζουν σε ηχογραφησεις και γενικα στα μουσικα
δρωμενα,οτι αν τον φωναζαν,δεν ξερει αν θα πηγαινε κιολας.

Φωτης

Τελικά ο Θύμιος Στουραϊτης παίζει ακόμα στον “Πίκο”, για να ακούσουμε και να μορφωθούμε λίγο και εμείς οι ψιλο-άσχετοι?

Ναι. Τετάρτη και Πέμπτη!!!

Αν και σκοτεινά:mad:

//youtu.be/CJalRdgy-EI

Και άλλο ένα

//youtu.be/XmuigdVh7FM

Γειά σου ρε Κώστα!
Φρέσκο πράμα. Σαν το ψωμί απ’ το φούρνο πρωί πρωί… :019:

Μπραβο Κωστα!!

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, (δεν εχουμε αλλα να πουμε τα λογια περιτευουν…) το παραθετω εδω. Δεν ειδα να το εχει ξανα αναφερει κανεις.

Απολαυστε το τερας της πενιας…:109:

Μεχρι προτεινως, απο κατι κακες ηχογραφησεις ελεγα καλος ο ΘΥΜΙΟΣ:109: αλλα… Γιατι τρελαινονται αυτοι???
Μετα απο κατι τετοια μυηθηκα και εγω πλεον στην λατρεια του μεγαλυτερου εκφραστη του αντρικιου και μαγκικου παιξιματος πανω στο οργανο.-:109::109::109:

Φίλε Στράτο (όλο στο κατόπι σου είμαι) …
Με τον Θύμιο υπάρχουν δύο τινά … :241:

Η σου αρέσει η όχι …

Το βιντεάκι σου εξαιρετικό …
Ευχαριστούμε ! :109:

πηγα το Σαββατο και τον ξανα-απολαυσα. το σημαντικοτερο απο ολα που σχηματιζω στο μυαλο μου ακουγοντας τον και απο το υφος που πρεσβευει, ειναι οτι ειναι Αλλων Εποχων. παρα πολλοι μπουζουξηδες ειναι παιχταραδες σημερα, πλην ομως ειναι συγχρονοι στην αισθητικη τους. αυτο που θα μου μεινει πλεον (καθως απο περυσι στο Χαλανδρι τον εχω δει πανω απο 10 φορες) ειναι οτι ο Θυμιος κυριολεκτικα ειναι απο Αλλη Εποχη δεξιοτεχνων και γενικα Λαικων Καλλιτεχνων και οχι του Σημερα.

καθε παρατηρηση ευπροσδεκτη…