Σπάνιες φωτογραφίες;

Υπάρχει πουθενά αρχείο με σπάνιες φωοτγραφίες ρεμπετών; Θα ήθελα και αλλες του Ανέστη Δελιά αλλα δεν μπορώ να βρώ πουθενά εκτός απο την ομαδική της τετράς… (αμα υπάρχει αυτο το θεμα ήδη ζητώ συγνώμη).

Εχει κανα δυο τρεις ακομα που εχωδει. Μια με τον στελλακη και ενα ζευγαρι και μια σε ενα μπαλκονι και αλλη μια σε ενα μαγαζι του γενιτσαρη με τον παπαιωαννου, που ειναι ολοι σχεδον.

Ό,τι υπάρχει από φωτό Δελιά εδώ:

4 «Μου αρέσει»

Σε μία (και μόνο!) εμφανίζεται ως αριστερόχειρας! (Και όχι, δεν είναι τυπωμένη ανάποδα η φωτογραφία…)

στη φωτο μπροστα απο το μαγαζι του γενιτσαρη, δεν ειναι αυτος με το μπουζουκι που λενε, αλλα ειναι διπλα απο τον παπαιωνου με τον δισκο. κατω απο αυτον με τα γυαλια.

1 «Μου αρέσει»

για αυτη τη φωτο λες Μιχάλη?

οταν λες

<… αλλα ειναι διπλα απο τον παπαιωνου με τον δισκο. κατω απο αυτον με τα γυαλιά >

δηλαδη ποιός?

ναι κυριε σπυρο, ειναι διπλα δεν φαινεται εδω … ειναι ιδιος οπως ειναι στην φωτο με την τετρας.

εχεις την πλήρη φώτο?
τότε ανέβασε την.
thank you…

Εγώ λέω αυτήν:


Τα ονόματα δεν είναι με τη σειρά που εμφανίζονται;

Ο πρώτος (ο αριστερόχειρας) δε μου κάνει και πολύ για Ανέστος, ο μεσαίος αρκετά για Μπάτης, και ο δεξιά είναι ο Παγιουμτζής. Βέβαια γενικά είμαι πολύ κακός με τις φάτσες.

Αλλά κανείς στην Τετράδα δεν είναι γνωστό να ήταν αριστερόχειρας. Οπότε, ο αριστερόχειρας εδώ ποιος είναι;


Edit:

Άργησα να καταλάβω ότι αυτό δεν απαντά σ’ εμένα για τον αριστερόχειρα…

delias_parea
delias_parea - Αντιγραφή.

1 «Μου αρέσει»

προς τα δεξιά (μετα τον Χατζηχρήστο), γνωρίζεις ονόματα? μεχρι και banjo vila βλέπουμε …