Ρυθμίσεις στο μπουζούκι

Geia sas aderfia mpozouktsides. Elpizo o kainourgios xronos na sas wrike kala kai me ygeia. Xriazome tin boithia sas. paizo mpouzouki me magniti savvas, equalizer podiou Boss, Effekt-Processor Korg A3 kai eimai sindemenos se konsola behringer. Dystixos den mporo na wro sostes rythmiseis oste na akoustei to mpouzouki opos se polles live ixografiseis. Solitaire dystixos den exo. Boitheia!!Mipos mporei kapios na protinei kapies rythmiseis i kati allo? Eyxaristo kai pali kali xronia kai panta me ygeia.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Αν έχεις την δυνατότητα, γράφε με ελληνικά γράμματα, εάν όχι τότε χρησιμοποίησε αυτό ή αυτό ή αυτό.

Γεια σας αδέρφια. Ελπίζω ο καινούργιος χρόνος να σας βρήκε καλά και με υγεία. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. παίζω μπουζούκι με μαγνήτη σάββας, equalizer ποδιού Boss, Effekt-Processor Korg A 3 και είμαι συνδεμένος σε κονσόλα behringer. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω σωστές ρυθμίσεις ώστε να ακουστεί το μπουζούκι όπως σε πολλές live ηχογραφήσεις. Solitaire δυστυχώς δεν έχω. Βοήθεια!!Μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιες ρυθμίσεις η κάτι άλλο? Ευχαριστώ και πάλι καλή χρονια και πάντα με υγεία.

Φιλε Aquarius ρίξε μια ματιά εδώ http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=17582 .
Σε αυτήν την συζήτηση νομίζω οτι αναπτύχθηκε αρκετά σωστά το θέμα που απασχολεί όλους εμάς τους παίχτες που δεν έχουμε πολυτέλεια να μας ρυθμίζει ένας ηχολήπτης τον ήχο.
και μην ξεχνάς οτι κανείς δεν θα σου πει ποτέ κόψε πρίμα, βάλτα στα μπάσα εκεί, τα μεσαία στο +1 κ.τ.λ και αυτό το πράγμα θα ισχύει, για τον απλούστατο λόγο των μεταβλητών, όπως χώρος που παίζεις, ακουστική,όργανο, αν ειναι γεμάτος ο χώρος η όχι και και και…
Ακόμα κι αν εχεις τον ιδιο μαγνητη μ αυτον που θα σε συμβουλέψει και συνδέεσαι σε ίδια κονσόλα.
Καλό κουράγιο και κυρίως καλό ψάξιμο:245:

1 «Μου αρέσει»

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

Αυτή η ρύθμιση και ένα καλό βαθάκι θα βελτιώσει αρκετά τον ήχο σου εάν αυτό που ζητάς είναι κάτι φυσικό.
Κάνε και δοκιμές κοντά σε αυτή τη ρύθμιση για να δεις τι ταιριάζει καλύτερα στον χώρο που παίζεις, τα ηχεία και την κονσόλα.
Καλή επιτυχία και καλό ψάξιμο!

Παιδια εγω αμα βαλω μαγνητη στο μπουζουκι μου θα μπορω να το συνδεω σε ενισχιτη μπασου???

παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μάλλον το korg a 3 δεν ήταν η καλύτερη επιλογή και πιστεύω ότι τώρα μονο ένας solitaire km 301 θα βοηθήσει. καλή συνεχεια σε όλους