Ρεμπετονήσι

Θα πάω Ζάκυνθο έχει τίποτε στα μέτρα μας ή θα τη βγάλω ως Γερμανός τουρίστας?
:084:

Νichts…!!! Μόνο καντάδες:106:

Παιδιά!Μήπως ξέρετε αν υπ’αρχει κανένα ρεμπετάδικο στη Χαλκίδα?Θα κάτσω εδώ κάνα μήνα και λέω να ρωτήσω αν παίζει τίποτα καλό.

Τι έγινε παιδιά, εξαντλήσαμε τα καλοκαιρινά στέκια στην επαρχία??
Εάν ξέρει κανείς κανένα μαγαζάκι με ρεμπέτικα στην Ιεράπετρα ή στην Αλεξανδρούπολη, ας μας ενημερώσει!
Επίσης, εάν υπάρχει κανένα μαγαζί στην Αθήνα ή στον Πειραιά για όσους δεν θα φύγουν για διακοπές, καλό είναι να το γνωρίζουμε!:085:

ΠΙΚΟΣ!!! Παντώς καιρού.:090:

Υ.Γ. Και νομίζω Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο παίζει ο Τατασόπουλος.

υπαρχει ακομα ενα καλο στεκι στην νεα ιωνια λεγεται πριγκηπεσα και μαλλον θα κλεισουν μονο για αυγουστο ωραια ατμοσφαιρα και καλη μουσικη και μουσικοι:088:ειναι ελ αλαμειν 13!!!λειτουργει καθε μερα απο το πρωι και πεμπτη Π.Σ.Κ. με ζωντανη μουσικη

καποιες περισσοτερες πληροφοριες?
Νεα Ιωνια στην Αθηνα εννοουμε?
τι σχημα υπαρχει, οργανα , φωνες , κλπ?
ταβερνακι ειναι η ποταδικο? καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας?
ωρες που παιζουνε?
ευχαριστω

καλησπερα ειναι αθηνα και εχει κιθαρα τον αλκη τραγουδι την αρχοντουλα και μπουζουκι ουτι το γιαννη.ενδιαφερον προγραμμα και καλες εκτελεσεις.τα τηλεφωνα ειναι 210 2724000 και 6973032103!!!αξιζει να το δειτε!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 18:14 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 18:11 —

επισης ειναι ποταδικο κυριως ,:246:και τα παιδια ανεβαινουν κατα τις 11 συνηθως με οσο παει!

Κι άλλη Πριγκηπέσσα;

Αλυσίδα θα καταντήσει, σαν τα goody’s:)
Δεν πειράζει όμως εάν παίζουν σαν εσάς Δημήτρη.

Καλησπέρα .
Άσε μιλάμε για μεγάλο πακέτο. Φοριέται πολύ μάλλον τελευταία το όνομα.
Έτσι κι εγώ παρασύρθηκα φέτος το χειμώνα και μπήκα σε μια “Πριγκηπέσσα” που άνοιξε στη παλιά μου γειτονιά και βρίσκεται Ι. Δροσοπούλου 183 στη Πλ. Κολιάτσου
Επρόκειτο όμως για πολύ χάλια μαγαζί, που αν και αυτοαποκαλείται ρεμπετάδικο, ουδέ μία σχέση με το θέμα είχε:079:. Η επίσκεψη μου σ΄ αυτό ήταν η τραυματική εμπειρία του χειμώνα:257: που εύχομαι να μη τη ζήσει άλλος, γι αυτό και τ’ αναφέρω.
Αλλά καλά να πάθω. Δεν ήξερα, δε ρώταγα;
Καλό καλοκαίρι σ’ όλους

όπως άλλωστε και το ομώνυμο τραγούδι…

κ.λ.π.

πω πω τι μπορεί να πάθει ο άνθρωπος… :019:

μου χει τύχει και μενα φίλε και είναι η απολυτη ξενερα
βεβαια εγω πηγαινα γυρευοντας. δεν ηξερα ονομα αλλα διευθυνση στο περιπου…

Γι αυτό έχουμε ανοίξει το θέμα “κομπανίες και στέκια για να ακούσουμε ή για να παίξουμε”, γι αυτό ρωτάμε και για τα στέκια στην επαρχία, αφού λίγο πολύ σ αυτό το φόρουμ τη βρίσκουμε με τις ίδιες μουσικές, ας ενημερώνουμε για ότι καλό ανακαλύπτουμε ή για τις “φόλες” από τις οποίες πρέπει να προστατευτούμε! Το ίδιο και με κάθε ενδιαφέρουσα εκδήλωση, εκπομπή, δίσκο, κλπ. Ούτως ή άλλως ο ελεύθερος χρόνος μας -συνήθως- δεν μας περισσεύει για να τον ξοδεύουμε σε “φόλες” γι αυτό…ενημερώνετε το φόρουμ!!:088:

εχω παει και στην θεσσαλονικια πριγκηπεσα ειναι καλυτερη πρεπει να πω,αλλα και τα παιδια εδω στην αθηνα κανουν καλη δουλεια !!!:slight_smile:

πω πω τι μπορεί να πάθει ο άνθρωπος… :019:

μου χει τύχει και μενα φίλε και είναι η απολυτη ξενερα
βεβαια εγω πηγαινα γυρευοντας. δεν ηξερα ονομα αλλα διευθυνση στο περιπου…

Για να μη παραξηγηθώ…
Δεν αναφερομουνα στο μαγαζί πριγκηπεσσα.
Σε άλλο μαγαζί που δεν είναι καν στην Αθηνα-Θεσσαλονίκη και με άλλο όνομα… :016:

τα ονόματα μας πειράζουν? υπάρχουν παιδιά που βαράνε και βγάζουν μεράκια και το μαγαζί ας λέγεται όπως θέλει, λες και καταχωρουνται πνευματικά δικαιώματα.
Θα μας βλέπουν οι μεγάλοι από πάνω και θα μας μαλώσουν

Πάρτι στις γειτονιές του Μάρκου Βαμβακάρη.

Για περισσότερες πληροφορίες, [b][u]εδώ[/b][/u] και [b]εδώ (στις δραστηριότητες).[/b]

Επιτέλους! Καιρός ήταν! :)Αρκεί να μη γίνει σαν…το ενυδρείο στο Κίνι! (Το ψάχναμε , αφού αναφερόταν στον οδηγό μας, μέχρι που είδαμε μια εγκαταλελειμμένη βάρκα σ ένα περίεργο… χορταριασμένο χώρο-σκουπιδότοπο (ναι ήταν το…κλειστό “ενυδρείο” ,που προφανώς δεν του είχε φτάσει η σχετική επιδότηση!! Αθάνατη ελληνική δημοτική Αρχή!:mad:

Ας ρωτήσω άλλη μια φορά.Υπάρχει τίποτα στην Χαλκίδα γιατί θα βρίσκομαι εδώ για τις επόμενες 8 μέρες?Παίζει κανένα ρεμπετάδικο?Κανένα μέρος να ακούσουμε τίποτα σωστο?Εκτός αν έχετε να μου προτείνετε τίποτα καλό κατα Αθήνα μεριά(αν και δύσκολα γιατί δεν έχω μπει ποτέ Αθήνα εκτός απο το λιμάνι(Πειραιά) για να πάω διακοπές και την 3ημερη στο γυμνάσιο).